Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejde Tv signál

Wendell54 (2)|14.10.2017 09:37
Dobrý den,může mě prosím poradit někdo ohledně Tv rozvodů....Mám na střeše 16dB anténu k ní 29dB zesilovač...rozvody v baráku jsou do hvězdy...rozvody jsou na 16 zásuvek.V domě ale pouze 4 TV.signál na měřáku mě u zesilovače ukazuje 90procent za rozbočovačem (Mám 2x 8) už ten signál je o deset procent menší....a teď ten problém mám novou TV Samsung a ta mě funguje na všech tv zásuvkách(naladěno cca 80programů).Jakmile zkusím jinou TV (plazma samsung stáří cca 7let) tak obraz kostičkuje u všech programů a to je i při naladění ostatních TV (Sencor,Panasonic).Jsem bezradný...
Lumca_1 (218)|14.10.2017 10:27
Úroveň DVB-T signálů se neměří v %, ale v dB! A u DVB-T jsou rozhodující i další parametry jako je MER, V-BER, C-BER C/N. Buď máš slabý signál, který se v rozvodu ztrácí nebo naopak příliš silný na vstupu do AMP a pak dochází k jeho přebuzení.
Ivo Mašek (10205)|14.10.2017 14:01
Čert ví, co měřil. Kdyby těch 90 procent mělo být 90 decibel, tak to by snad už jiskřila antena. 90 dB v civilních podmínkách pro příjem TV signálu je fakt velmi moc.
Některé STB a i některé TV mají někde v menu zastrčenou možnost získání informace o síle a kvalitě signálu. Na síle až tak moc nezáleží (samozřejmě je tam určitá hranice, pod kterou to nesmí spadnout), ale kvalita nesmí spadnout pod 60 procent (tam se to skutečně uvádí v procentech). To už pak kostičkuje., pod 40 procent se zastavuje obraz.
Informace ma pouze informační charakter. Žádná super přesnost. Ale i tak to o něčem vypovídá a dá se na tom dále pracovat
mirekv (7169)|14.10.2017 16:04
Pisatel nepíše ani lokalitu místa příjmu (80 programů, kde to je?). Může to být členitý terén s odrazy a ani tam často odolnost příjmu DVB-T nepomůže a nepomůže ani velká síla signálu, naopak může zahltit zesilovač - to bych tak odhadoval, není přece jinak možné, že se všechny programy chovají stejně. Má zesilovač možnost regulace útlumu?
Wendell54 (2)|15.10.2017 09:44
Lokalita je 30km od Prahy ale zaráží mě že tu novou TV připojím kdekoliv funguje bez problému....a připojím ty původní které jsou v pokojích a na nich to nejde...
Dagy2 (3153)|15.10.2017 12:31
29dB zosilňovač - z mojej skúsenosti - pokiaľ bude nastavený na maximálne zosilnenie síce vyženie silu signálu nahor, ale obraz bude buď nepozerateľný alebo žiadny.
U Technisatu vidím silu a kvalitu, pri zvyšovaní zosilnenia pri určitej hranici zosilnenia (u mňa je to 70% sily signálu) spadne kvalita na nulu.
Takže zrejme tvoj nový TV je odolnejší voči prebudeniu na vstupe a preto funguje, staršie TV boli viac citlivé a preto pri prebudení nefungujú...
Foolproof (2713)|15.10.2017 14:50
80 programů na DVBT u Prahy, jedině kdyby přijímal alespoň ze 3 vysílačů naráz......

Můj názor je opačný, signál má kvalitu pod psa, nová TV si s tím poradí, staré ne.Nevím jak je to zapojeno, ale pokud to má konektory, tak nechat jen jednu větev a zkoušet, pokud se to rozjede, přidávat až to zdechna, kdoví, co vyvede jedna špatná zásuvka.
Lumca_1 (218)|16.10.2017 20:02
[QUOTE=Wendell54;532099]Lokalita je 30km od Prahy ale zaráží mě že tu novou TV připojím kdekoliv funguje bez problému....a připojím ty původní které jsou v pokojích a na nich to nejde...[/QUOTE]

Velmi jednoduchá rada, zavolej si místně příslušného anténáře s perfektní znalosti místních příjmových podmínek, vybaveným MP a během několika málo minut koukáš (pokud jsou parametry DVB-T signálů v normě) nebo taky nekoukáš (to pokud parametry DVB-T signálů v normě nejsou) a pak jedině přechod na jiný způsob příjmu (DVB-S2, DVB-C, IPTV).
Dagy2 (3153)|17.10.2017 06:43
[QUOTE=Foolproof;532101]80 programů na DVBT u Prahy, jedině kdyby přijímal alespoň ze 3 vysílačů naráz......

Můj názor je opačný, signál má kvalitu pod psa, nová TV si s tím poradí, staré ne.Nevím jak je to zapojeno, ale pokud to má konektory, tak nechat jen jednu větev a zkoušet, pokud se to rozjede, přidávat až to zdechna, kdoví, co vyvede jedna špatná zásuvka.[/QUOTE]

este to rozlisme: signal pod psa mu leze z anteny, on tento psi sum zosilni (pise percenta) takze ma zosilneny sum ktory mozno navyse prebudi vstupy prijimacov