Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC-HC přehrává pouze 1 audio stopu souborů mxf

camman 2 (8)|9.10.2017 11:49
Pro přehrávání mxf souborů používán MPC-HC přehrávač, který zobrazuje perfektně s plynulým pohybem. K tomu mám nainstalován sw K-Lite Codec Pack. Ale zvuk je pouze jedna stopa - konkrétně: pcm_s 16le 48000Hz 1 channels, s16 768kb/s. Podobně WMP. Pokud otevřu AVI soubor, tak přehrává obě stopy, ale obraz není tak dobrý, jak u mxf. Nedokážu přijít na to, jak odstranit tenhle problém. V nastavení MPC-HC playeru to nelze. Pro přehrávání mxf lze ještě použít Catalyst Browse - zde je zvuk stereofonní, ale obraz trochu cuká. Potřeboval bych poradit, jak přehrávat mxf soubory v MPC-HC playeru, aby byl stereofonní zvuk.
Foolproof (2713)|9.10.2017 13:18
mxf je pouze kontejner, pokud používáš MPC, tak nějaký kodekpak je scestný, protože player má dekodery vestavěny, tedy spíš škodí. Záleží na tom, jak je zvuk komprimován a jestli to dokáže použitý demuxer správně rozdělit.
Vzít MediaInfo a zjistit jaký kodek je použit. Potom lze měnit v playeru dekoderstring, nepamatuji se, ale myslím že lze i za chodu.

Já používám DaumPotPlayer, v Kodi pak CyberlinkPowerDVD.
V MPC raději použít LavFilters, ty mám s vyšším meritem i v PotPlayeru, hlavně splitter, ten umí všecko

.[ATTACH=CONFIG]34513[/ATTACH]
snap192.jpg
vivid.sk (11472)|9.10.2017 13:37
[QUOTE=camman 2;532033] nastavení MPC-HC playeru to nelze[/QUOTE]
Ide to, treba ist do nastavenia audia (otvori sa menu z LAV filters, vid screenshot nizsie). MPC-HC uz nejaky cas pouziva LAV-filters ako interne dekodery na audio/video.
Samostatny balik K-Lite odoporucam odinstalovat, pokial ho nepotrebujes z inych dovodov a audio/video neprehravas s inymi playermi ako MPC-HC/VLC a pod.

[ATTACH=CONFIG]34514[/ATTACH]
mpc-hc.png
camman 2 (8)|9.10.2017 14:00
Díky za pomoc, ale když odinstaluju balíček K-Lite Codec Pack, tak nepřehraju soubory XDCAM HD422.mxf - nejdou otevřít, takže musím to nechat nainstalované. Podle screenshotu jsem otevřel interní filtry - splitter a video rekordéry jsou aktivni, ale audio dekodér není aktivní, takže se nemůžu dostat do dalšího nastavení. Přes interní filtry se dostanu pouze k audio switcheru a k audio rendereru, ale tam možnost změny mono na stereo nelze nastavit.
vivid.sk (11472)|9.10.2017 14:25
Mas poslednu verziu MPC-HC? Potrebujes, aby (v tomto pripade) audio dekodoval LAV filter z MPC-HC.
camman 2 (8)|9.10.2017 16:16
Mám poslední verzi MPC-HC. Video jsem na zkoušku vyrenederoval do .m2ts a zvuk je v MPC-HC stereofonní. Kodeky a přehrávač jsem odinstaloval a znovu nahrál a dostal jsem se do nastavení zvuku a zadal "expand mono to stereo", ale ani to nepomohlo. Bohužel originál v XDCAM HD422.mxf je přehráván pořád pouze v jedné zvukové stopě. Stáhnul jsem si též PotPlayer a zde to samé. Je přehrávána pouze jedna stopa a můžu je přepínat. Tak už jsem asi zkusil všechno. Jedině Catalyst Browse přehrává zvuk stereofonně, bohužel obraz při roztažení z malého okna na plnou obrazovku mírně cuká.
vivid.sk (11472)|9.10.2017 16:55
Este skontroluj, ci su naozaj pouzite na dekodovanie LAV filtre (ak zaskrknes "Enable system tray icons"), po zapnuti videa sa ti zjavia tray ikonky (jedna pre video, jedna pre audio), kde po dvojkliku nan mozes odsledovat, co sa s audiom realne robi (zalozka status).

(obrazok je len informativny, v tvojom pripade by si mal vidiet audio vystup na L+R kanali)
Foolproof (2713)|10.10.2017 12:42
Hm...

LAVFilters asi skutečně neumí 4CC "XD****" pro XDCAM, ve formátech není uvedeno. XDCAM není distribuční formát, takže se tím moc nezabývají.

PotPlayer to přehraje na Built-in FFMpeg dekoder, zkoušel jsem. ALE:-R

Vzorek, který jsem zkoušel má 8 zvuků, ale ani jeden stereo !!!!!!!!! Lze jedině v PotPlayeru mezi zvuky přepínat
Jestli ti to totiž nehraje na 2 bedny přes ten KodekPack.
Když tak kousek ustřihni a někde uploaduj.

Zde MediaInfo

[ATTACH=CONFIG]34515[/ATTACH]
snap195.jpg
ai (2993)|11.10.2017 01:27
MXF je designovany pro radu mono kanalu, prehravace povazuji kazdy kanal za jedno audio, ja jsem to resil kdysi skriptem tento script hromadne prevede MXF s dvouma kanalama na jedno stereo:
[SPOILER][CODE]@echo off
::*************************************************************************************************************
:: XDCAM 422,50Mbits from VEGAS generated MXF into MKV to be able to play it in media players like WDTV Live, *
:: no recompression is done, just re-wrapping mxf video and two audio channels into MKV container. *
:: *
:: Drag and drop MXF files onto BAT file *
:: *
:: command lines: *
:: ffmpeg -i video.mxf -c:v copy -an -sn video.m2v *
:: ffmpeg -i video.mxf -map 0:1 -map 0:2 -c:a:0 pcm_s16le -c:a:1 pcm_s16le -filter_complex amerge audio.wav *
:: mkvmerge -o video.mkv video.m2v audio.wav *
::*************************************************************************************************************
SET ffmpeg="%~dp0tools\ffmpeg.exe"
SET mkvmerge="%~dp0tools\mkvmerge.exe"
SET temp_dir=%~dp0temp
SET destination=%~dp0mkv
if not exist "%temp_dir%" MD "%temp_dir%"
if not exist "%destination%" MD "%destination%"
SET root=%~dp0
set i=0
CD /D %root%

:loop
if "%~d1%~p1%~n1%~x1"=="" goto konec
if "%~x1"=="" echo vynechavam %~n1 adresar & echo --------------------------------------------- & shift & goto loop
if /i %~x1 NEQ .mxf echo vynechavam %~n1%~x1 , neni to mxf & echo --------------------------------------------- & shift & goto loop

%ffmpeg% -y -i "%~d1%~p1%~n1.mxf" -c:v copy -an -sn "%temp_dir%\video.m2v"
%ffmpeg% -y -i "%~d1%~p1%~n1.mxf" -map 0:1 -map 0:2 -c:a:0 pcm_s16le -c:a:1 pcm_s16le -filter_complex amerge "%temp_dir%\audio.wav"
%mkvmerge% -o "%destination%\%~n1.mkv" "%temp_dir%\video.m2v" "%temp_dir%\audio.wav"

set /a i=%i% + 1
shift
echo ---------------------------------------------
goto loop

:konec
echo.
if %i%==0 echo Zadny MKV nebyl vytvoren & echo. & pause & exit
echo Pocet vytvorenych MKV=%i%
echo MKV doubory jsou ve slozce: %destination%
echo.
pause[/CODE][/SPOILER]
ve windows exploreru se vybereou ty MXF, treba cela slozka a polozi se to na ten hlavni "mxf to mkv.BAT"
to se resilo kdysi tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37057-Sony-Vegas-soubor-mxf-do-mkv
ten zip je porad na ulozto.cz s podivem: https://ulozto.cz/!XCBJNDXW/mxf-to-mkv-zip