Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SHARP AQUOS LC40LE730EVNET - ztrácí naladěné programy

vencass (4)|9.10.2017 09:14
Zdravím,
mám tuto TV asi 4 roky. Nyní se mi stává, že pokaždé když TV vypnu dálkovým ovladačem a zase zapnu, TV ukáže hlášku DTV: žádné zaregistrované kanály. Kanály opět naladím, můžu libovolně přepínat, vše funguje. Po vypnutí TV opět při startu stejná hláška. Zkoušel jsem tovární nastavení, vypnout napájecí kabel, nic nepomohlo. Někdy se místo hlášky zobrazila nabídka pro úvodní nastavení TV - výběr země, jazyka... Nemáte s tím někdo zkušenost?
Díky.
Ivo Mašek (10205)|10.10.2017 08:04
Bude tam nějaká RAM paměť, která má uloženo tvé nastavení a pamatuje si to. Tam bude problém.
Ještě dotaz: vypínáš TV ze sítě 230V ?
vencass (4)|10.10.2017 09:50
Zkoušel jsem už obojí - nechat dýl odpojenou ze sítě i nechat připojenou do sítě. Při užívání ji vypínám klasicky dálkovým ovladačem. Taky má takový pocit, že to má problém s pamětí. Ale je zajímavé, že třeba nastavení země a jazyka si teď pamatuje.
Psal jsem do servisu SHARP (kontakt na stránkách sharp.eu) a dostal tuto odpověď:
Dobrý den, LCd je nutno dopravit do servisu, předběžná cena opravy je 2000,-kč.
Ivo Mašek (10205)|10.10.2017 10:35
Jestli jsem to dobře pochopil, tak signál (DTV) přijímáš přes koax., tedy pozemní vysílání. Ten Sharp (mám také Sharp a také již starší model) neumí DVB-T2. Umí pouze DVB-T. A na DVB-T2 se již v současnosti u nás najíždí. Takže pokud tu TV nechceš vyhodit (a byla by to škoda - mají kvalitní zobrazování), budeš muset koupit set-top-box pro pozemní příjem DVB-T2. A tím by ses měl zbavit toho současného problému, neboť z STB to natahneš do HDMI zásuvky v TV a ladění budeš provádět na set-top-boxu, a právě on si bude vše pamatovat. Ta TV bude sloužit pouze jako zobrazovadlo., defacto více, jak polovinu součástkového vybavení TV nebudeš vůbec potřebovat.
Já mám kabelovku, takže vše řídím přes kabelový STB a TV mě slouží pouze jako zobrazovadlo.
Takže zkus zvážit, zda je ten servis nutný, či ne.
vencass (4)|11.10.2017 07:50
Přesně tak, signál teď chytám přes anténu a koax. Jedná se o novostavbu a rozhodoval jsem se mezi satelitem a DVB-T. Nechtěl jsem moc investovat, tak jsem zkusil něco chytit na anténu a to se podařilo. Kdybych měl TV používat jenom jako zobrazovadlo a měl k tomu pořídit nějaký další vybavení (set-top-box nebo satelit), jsem zpátky před otázkou, jestli DTV nebo satelit. Viděl jsem zařízení, co umí obojí - Formuler F4 Turbo Combo, ale to už je na jinou debatu... Nicméně, zkusím tu TV odvézt do servisu na diagnostiku a ať mi řeknou, jestli se dá ještě něco zachránit. Ona ta TV měla dřív ještě jednu vadu - značně se zpomalilo přepínání kanálů a celkové procházení menu atd. Blikala LED, že TV přijala požadavek od dálkového ovládání, ale TV hrozně dlouho trvalo, než na to zareagovala. To se týkalo třeba i ovládání hlasitosti. Myslím si, že to může být způsobem používání - manželka během těhotenství a mateřské měla TV puštěnou i 8 hodin v kuse, tak je možné, že se tam něco odvařilo.
Ivo Mašek (10205)|11.10.2017 19:41
To ti vymění jeden celý blok za nový (dneska už nevyměňují na tišťáku jednotlivé součástky). Tak ať ti to dobře dopadne, neb Sharp je dobrá televize a byla by škoda ji vyhodit.
Já mám již také "historický" kousek: Aquos LC-32LE600E. A jsem za něj moc rád.
vencass (4)|17.10.2017 09:53
[QUOTE=Ivo Mašek;532044]Bude tam nějaká RAM paměť, která má uloženo tvé nastavení a pamatuje si to. Tam bude problém.[/QUOTE]

Přesně takhle to dopadlo. Prý byla špatná paměť. Ale nevyměnili celý tišťák, jen tu paměť a televize funguje jako dřív...