Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

philips 65pus6162/12 -xbox one sekani obrazu

lukasvilda (3)|4.10.2017 10:18
Mám tuto tv philips 65pus6162/12 a na ní napojen xbox one a při přehrávání filmů se seká obraz.Při hraní her je vše v pořádku.
neví někdo čím by to mohlo být?zda je chyba na straně tv nebo xboxu?Jinak xbox mám napojen ful hd projektor a tam filmy přehraji bez problémů.
KamilZ (10277)|4.10.2017 11:44
První bys měl objasnit (nejsme vědmy), co znamená "seká se obraz" a pak také, jaký je zdroj, jak máš nastaven Xbox a TV (parametry HDMI) atd.
lukasvilda (3)|4.10.2017 20:12
Na xboxu mám nastaveno TV 4k,YCbCr 4:2:2,50Hz a barvy 10-bit.Na TV tovarní nastavení jen na ultra hdmi YCbCr 4:2:2.Kabel mam Premium cord HDMI 2.0.
Obraz se každých par vteřin trhne ale zvuk jede v pohodě.zdroj je MKV soubor ve full hd. Přes USB a DLNA je obraz v pohodě bez trhání.
KamilZ (10277)|4.10.2017 20:35
To už je lepší popis. Že by byl měl Xbox One v kombinaci s TV nějaký problém s 24p? Můžeš na něm nastavit, aby si sám přepínal snímkovou frekvenci (24p/50p/60p atd.)?
vivid.sk (11472)|4.10.2017 22:08
xbox ti musi frekvenciu po spusteni filmu prepnut na (predpokladanych) 24Hz, inak ti to bude cukat kazdu sekundu o 1 snimku (velmi neprijemne).
Naopak, pohyb po GUI pri 24 je neprijemny a trhany, tam odporucam 60Hz, preto to prepnutie musi prebehnut az po spusteni filmu a po skonceni sa musi frekvencia vratit na povodnu hodnotu. Aspon takto by to malo fungovat v kazdom slusnom prehravaci.
lukasvilda (3)|5.10.2017 08:23
na xboxu mohu volit buď 24Hz nebo 50Hz.V obojím nastavení problém zůstává.Nakonec jsem zkusil MKV pustit přes notebook a ten propojit s TV přes HDMI a film na notebooku jede plynule ale na TV se obraz trhá stejně jako když ho pouštím přes xbox.Včera jsem zkusil různé kombinace nastavení a nic.TV mám týden tak jí mohu ještě vrátit,ale bojím se abych nepřivezl jinou a nebylo to to samé.
vivid.sk (11472)|5.10.2017 12:54
Otazne je, ako sa prejavuje dany problem, pretoze pod tymto pojmom sa da predstavit cokolvek, co vo vysledku sposobuje pokus o riesenie niecoho, co problem nieje.

Ak ide o pravidelne trhanie/cukanie v sekundovych intervaloch, problem moze byt neprisposobena frekvencia (50Hz).

Film na notebooku rovnako nejde plynule pri svojej nativnej kadencii 24 snimkov. Obvykle ale mas mensiu obrazovku a IPS/TN panel, ktore rychlejsie prekresluju a na podstatne mensej ploche - nevnimas to rusivo a ani to zobrazovanie pri refreshi 60Hz vacsine ludi nevadi/nevnimaju ho. Problem nastava ak notebook (alebo iny zdroj signalu) prepojime na vacsiu TV, kde su vsetky chyby pri prezentacii viditelne a podstatne intenzivnejsie.


1) skus vypnut vsetky kurvitka obrazu, ktore TV ma.
2) skus nastavit vystup na 1080p (v pripade, ze posielas ine rozlisenie).
3) nepouzivaj duplikovanie obrazovky, pouzi samotne zobrazenie len na zdroji (v tomto pripade TV).
4) ak nepomoze bod 1), skus zobrat notebook/xbox do kamennej predajne a odskusat tuto TV spolu s inymi TV. Tu zistis, ci je to problem zdroja, alebo danej TV.
digitivi (215)|5.10.2017 14:28
Ak pripojis k TV xbox a pustis film, skus prepnut na iny zdroj signalu (napr. interny tv tuner) a vrat sa spat na HDMI vstup cez ktory pustas z xboxu film. Pri prepnuti vstupu by sa ti malo na obrazovke (asi niekde v rohu) objavit rozlisenie obrazu a snimkova frekvencia, ktoru TV na danom HDMI vstupe zaznamenal. To iste urob ked pripojis NB a hodnoty sem napis.
wancohoff (17)|14.11.2017 19:13
tuto tv mam aj ja, nastav si predvoleny obraz rezim "hry" . kazdopadne ja telku idem vratit. to ze ma nerovnomerne podsvietenie co vidno ne šedej by som este prezil, ale to ze system seka, nedaju sa usporiadat programy, vylucit urcite zdroje v zozname source, aby som nepreklikaval vsetko ako idiot ked pouzivam len tv a hdmi, tak to mi vadi...dalej.... mam zlozku s mkv filmom a srt titulkami. ked pustim film cez kluc, nacita aj titulky v mkv aj tie externe. ked tu istu zlozku pustim cez dlna, srt titulky nevidi. wtf?! ten isty prehravac. nebudem rozbalovat mkv a vkladat do neho moje titulky na kazdom filme. a to ze ich pozrem mesacne aspon 50 ani nehovorim... pozeranie som chcel vyriesit cez desktop pc . lenze tam ako spominas obraz trha, a ked prepnem rezim pocitac, ide vsetko plynule, ale znacne ti obmedzi nastavenia obrazu.cize nieje obraz taky pekny vyladeny ako ho mam v rezime dlna/usb. z uzb tiez nechcem pozerat lebo filmy mam v desktope a pozeram cez siet ci uz na notebooku alebo v mobile. proste nie a nie prist na komfortne normalne riesenie..dalsia vec. dnes zapnem smart, ze si pozrem aspon youtube. jedina smart apka ktora sa da realne pouzit.(a to nehovorim ze sa v nej neda nastavit kvalita videa ako v apke napriklad na mobile) pripojte internet. co?? mam v tv kabel z routra. tak skusime wifi. nenaslo ziadnu siet.na mobile aj susedov.. proste internet nejde... vypol som zapol router, telku, nic... internet skapal. do teraz to 4 dni islo... miracast ? 2 z 20 pokusov pripojilo mobil.aj to na tv musis prepnut na vstup miracast a prejst si wizardom zakazdym. na inych tv kliknes na mobile pripojit a na tv ti nabehne sam obraz. tak dnes zufali pripojim usb s filmom, a nerozpoznalo ani ze som pripojil kluc... tak kliknem tv, a namiesto tv, teda jojky na 25tom kanaly, ktory si neprestavis, ostala tma. nic nereagovalo... vytiahnut z elektriky a zas zapnut... tak idem po 5 dnoch tv vratit, a s NET TV system nechcem uz mat nic spolocne.toto som za 1019eur teda necakal... na mojej 10 rocnej panasonic plazme si aspon upravim poradie vstupov a programov...