Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s připojením do sítě Samsung UE50ES6300

sopta01 (2)|26.9.2017 09:49
Ahoj,
mám 50" LCD UE50ES6300, je to už starší kousek, mám ho 5 let, ale teprve cca před rokem se začínaly objevovat první problémy se sítí. TV byla napojeno na domácí WiFi síť, cca před rokem ale čím dál tím častěji zapomínala přihlašovací údaje do sítě a já tak musel před každým připojením znovu vyhledat WiFi a projít si logováním, až se z toho stala rutina po každé když jsem chtěl být připojen do sítě až to nedávno vygradovalo k úplnému kolapsu síťových prvků TV.

Projevuje se to tak, že při snaze připojit se do Wifi sítě, tedy Menu -> Síť -> Nastavení sítě -> Start -> Ověřování připojení k pevné sítě tato SW funkcionalita úplně spadne ještě dřív, než vůbec zobrazí stav nalezených sítí, aby se dalo jakkoliv dál pokračovat a tím pádem není možné vybrat síť a zalogovat se.

Rozdíl nastane, když TV odnesu do místnosti kde je WiFi router a připojím jí natvrdo kabelem, pak tento SW Nastavení sítě normálně proběhne a TV se připojí a je plně online. V tomto stavu jsem tedy rovnou vyzkoušel Aktualizace, nicméně mám TV už z výroby s posledním jí dostupnou aktualizací firmware, tj. 002007.

Zkusil jsem vyvolat restore do firemního nastavení ze servisního menu a stále žádná změna v chování.

Poslední krok co jsem zkusil je napojit TV přes kabel do mini wifi Ap routeru Tenda A6 a v režimu klienta se tak připojit do sítě. Jak jsem již psal, když TV připojím kabelem přímo do domácíh centrálního WiFi routeru Asus, tak se TV normálně připojí a vše funguje jak má. Předpokládal jsem tedy, že po připojení LAN kabelem do toho Tenda WiFi routeru v režimu klienta proběhne vše stejně, pro TV to bude jako by se připojila kabelem a připojení do sítě proběhne již bez problémů. Ale neděje se tak. Proces Nastavení sítě stále padá nicméně než spadne, očividně s routerem komunikuje, protože při zobrazení stavu sítě (Menu -> Síť -> Stav sítě -> Start -> Ověřování připojení k pevné sítě) sice zahlásí chybu připojení k síti se nezdařilo, ale zároveň zde vidím že si z Tenda routeru šáhl na nastavení veškerých parametrů - MAC, IP, Maska, Brána, DNS (získání IP je nativně nastaveno na automatiku). Zároveň mám v tomto kroku možnost jít do Nastavení IP ručně a zkusit parametry přenastavit, ale výsledek stále stejný. Nutno poznamenat, že občasně zkolabuje také proces kontroly Stavu sítě...takže tam je asi vážně někde SW problém.

Co je ještě zvláštnější, že v tomto setupu připojení LAN kabelem do Tenda klienta TV očividně v síti je. Funguje HBB, vidím také Serviio server na PC v síti. Televize se ale stále tváří jako když nemá připojení na internet. Nejde ani v Menu zkusit šáhnout po aktualizacích, ani se nezaloguje Smart HUB.

Chvíli jsem měl podezření že zafungovalo nějaké to kurvítko ve WiFi routeru, jenpřeci používání TV 5 let už je pro Samsung na pováženou a je třeba klepnout přes prsty, abych zase naběhl do obchodu a vysolil dalších 30 tis. za novou TV... Jenže tuto domněnku mi zbořil pokus s fugnováním přes Tenda AP klienta a pády SW modulů pro síťařinu. Žeby existovaly také SW kurvítka?

Napadá někoho kde by mohl být problém? Poradí někdo jak z toho ven a plně rozfungovat připojení do sítě a internetu pro veškeré funkcionality TV, byť klidně přes
Tenda AP klienta?
JiH_ce4you (2)|20.5.2018 18:00
Ahoj,

mám stejný problém u stejné televize se stejným firmware. Vyměnil jsem můj letitý Dlink DIR-615 za TP-Link Archer 7 AC1750 a když chci vyhledat APointy, tak se na zlomek vteřiny zobrazí jejich seznam a vypadne z celého menu. Občas stihnu hnout šipkou v seznamu, ale nic dalšího. Přes kabel se připojím bez problému, pokud zapojím starý router, funguje to taky. Ale chování hledání AP je stále stejné ve všech kombinacích - kromě kabelu, kde televize jede rovnou v režimu kabelu.

Nepřišel jsi náhodou na něco? :-)

Díky

J.
sopta01 (2)|20.5.2018 21:11
Ahoj,
bohužel na nic nového jsem nepřišel, vyčerpal jsem všechny možnosti a stále nic... :-(

H.
JiH_ce4you (2)|20.5.2018 21:32
Já jsem pokročil. 1) jsem z webu Samsungu/CZ stáhl verzi 2008, ale chovalo se to stejně. Pak jsem přepnul televizi do anglického jazyka (napadlo mě, zda není šotek v překladu). A pak po několika opakování se mi už seznam AP nabízí. Bohužel, nepovedlo se mi připojit k routeru, i když zkouším všemožné kombinace zabezpeční, které jsou přípustné. Taky je zajímavé, že mi televize nabízí 2GHz i 5GHz síť. To jsem netušil, že by tam dávali 5GHz moduly.