Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: Sony Alpha 6500 (4K video není plynulé)

Je tu občas Avatar uživatele RomanKo-z-LC
    Registrace
    Mar 2011

Na YouTUBE som veľa nenašiel. Jeden chladil ventilátorom priestor pod LCD, iný tam dával nejakú modrú chladiacu hmotu.
    RoPo, vyskúšam tvoj nápad s rebrovaným chladičom, ak zoženiem obojstrannú lepiacu pásku. Natrvalo to tam nebudem montovať napríklad nitovaním a pod...
    Plus ten chladič budem ovievať malým ventilátorom. Porovnám nahrávacie časy. Potom zverejním výsledok.

Má niekto dobrý nápad?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od RomanKo-z-LC Zobrazit příspěvek
    Johny Akbuk evidentne nemal na mysli "Stroboskopický efekt" pri 25p. Ja som si v tom 10 sekundovom videu všimol väčší skok pri 2. sekunde.
    Predpokladám, že kodek a parametre pri renderingu tejto ukážky nastavil správne.
    Ja mám tiež Sony Alpha A6500 (+ Sony E PZ 18-105 + Sigma 30mm F1,4) ale tento jav mi nerobí. Samozrejme nerobím rýchle švenky.
    Buď veľmi pomalý švenk, alebo veľmi prudký, rýchly švenk.
    Môj mini 4K testík: https://youtu.be/yJjc8enpdvg

Ja mám ale iný problém so 4K záznamom: tepelná poistka! A6500 teda nie je vhodná na neprerušované, súvislé nahrávanie videa, napríklad ako svadobné kamera.
    Nahrá mi prvých 30 minút a ďalší záznam sa preruší asi po 10 minútach (to bolo v letnej horúčave).
    Tento problém by vyriešil externý záznam videa (ATOMOS - SHOGUN FLAME), čo je ale drahý špás!
    Mimochodem odblokování (hacknutí) 30 minutového limitu se dá snadno zrušit pomocí aplikace OpenMemories. Přehřívání přístroje osobně nepozoruji, možná ve velkých vedrech, ale dle uživatelů na zahraničních forech, je to od Sony jen určitá pojistka, foťák by měl vydržet i vysoké teploty. Sám ji mám v A6500 nainstalovanou, zároveň umí i odblokovat všechny jazykové mutace přístroje (nekupoval jsem v ČR a chtěl jsem CZ menu).
    Naposledy upraveno uživatelem Johny Akbuk: 21-09-2017 v 12:30

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Prosím vás neviete mi poradiť, pri spojení A6500 s mobilom cez aplikáciu Smart Remote Control sa mi pri diaľkovom ovládaní A6500 zobrazí na mobile v aplikácii Smart Remote Control len tlačidlo REC a úprava expozície, pred tím mi fungovalo shutter speed, aperture, ISO, AWB atď. Mám v A6500 posledný firmware 1.04 a v mobile aplikáciu Smart Remote Control v. 5.90 pre Android.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-03-2015, 18:59
  2. SONY má full frame snímač na 4K video
    Od jozkopower v sekci Videokamery
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 22-08-2014, 17:36
  3. LCD: proč není Full HD video na FullHD obrazovce od kraje ke kraji?
    Od marcelus42 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 28-12-2010, 13:34
  4. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-02-2009, 16:33