Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr z těchto 2 OLED - využije se zatím 4K ? LG OLED55B7V vs. LG 55EG9A7V ?

crossfirej (3)|12.9.2017 10:45
Ahoj,
rozhodl jsme se koupit 55 OLED TV (doted mam 40LE830 Sharp Quattron a PARÁDA ale malé :-) ).

Rozhoduji se mezi LG OLED55B7V vs. LG 55EG9A7V .

Zajimalo by mě klasicky full HD obraz jestli při dopočtu do 4K na OLED55B7 bude lepší než na original Full HD TV LG 55EG9A7V .

Zvuk mě jede z receiveru do beden a zdroj obrazu je NETBOX ip set top box .... takže TV bude sloužit "zatím" jen na zobrazeni obrazu .

Zatim nebudu mít 4K zdroj obrazu ..... tak jestli dopočítání FULL HD v nízké kvalitě v nizkém datovém toku bude lepší na 4K nebo FULL hd verzi TV.

Taky mě leží v hlavě jestli OLED55B7V bude mít lepší kontrast bílé než sice FULL HD 2017 ale 55EG9A7V ..jak se psalo že verze 2017 OLED mají už lepe vyřešene celoplošnou bilou . Jestli 55EG9A7V (2017) není totožná s 55EG910V (2014) tedy kromě CURVED vs FLAT :-) .


Rád bych 4K ale jestli ji bude ted čím krmit a jestli FULL HD obraz na ni nebude horší než když ušetřím a koupim FULL HD TV .

Díky
crossfirej (3)|18.9.2017 10:49
55EG9A7V jsem měl "detailně" vyzkoušenu na svých věcech z HDD , u jiných (neOled) FULL HD TV byla velka neostrost a tato TV senzace a pak padlo rozhodnutí že připlatím a vezmu už 4K OLED55B7V ale nikde ji neměli abych ji viděl naživo a "detailně" vyzkoušel. Nakonec jsem ji měl možnost vyzkoušet a jsem rád za to : Nebyla tam, PRO MĚ SUBJEKTIVNĚ, ani u 1080P věcí taková ostrost a vjem z ostrého obrazu jako u FULL HD verze 55EG9A7V . Nepomohlo ani různá nastavení v menu. Škoda čekal jsme že full hd bude na 4K oled vypadat lépe na základě dopočtu 4jádrového procesoru. Ale aspon se dá na TV pustit i 720p či SD ... to už na 55 4K je nesledovatelný . Tak volba padla na 55EG9A7V .
evlo (78)|23.10.2017 22:55
A co menu na te 4k? Byli ve 4k?
Me vzdy ty mazanice stvou, i treba nvida shield jsem prodal, protoze proste menu neostry, nejhorsi netflix.

Kdyz by ta 4k verze mela 4k a aplikace v 4k, tak bych ji vzal, protoze nektere ps4 hry 4k umi a treba stranger things z netflixu v 4k fakt parada oproti 1080p, ale pokud je to furt tak, ze je vse rozmazene, tak si taky rikam, ze bych se vratil na 1080p.
MSko (2)|15.11.2017 20:47
Zdravím pánové, takže pokud to dobře chápu TV za 50 klacků je nepoužitelná když nejede full HD obsah a když už je tak upscaling to stejně nevytáhne na 4K?? Uvažuju mezi full HD OLED vs. LG super UHD 4k ( nano cell), obě stojí 30 k. a jak vidím tak nemá cenu kupovat 4K je to tak ?
swenak (186)|16.11.2017 03:58
Mám tu FullHD verzi a obrazově jsem spokojen. Jenom má starý HW a webOS, hodně je to pomalé. Jelikož ale k ní používám aTV, tak je to jedno, mám to vlastně jako monitor. TV anténu nemám ani zapojenou, takže o webOS ani nevím.
czechliving (42)|18.11.2017 11:04
Za mne mohu jenom doporučit TV OLED LG A7 s rozlišením FullHD, pokud tedy nemáte dobrý zdroj ve 4K. Pokud, ale používáte pouze televizní signál( satelit, kabelovka, ..), tak výsledný obraz na TV 4K nedosahuje kvality jako na TV FulHD. Měl jsem možnost testovat TV OLED LG C7, LG A7 a OLED Sony A1. Resamplování bylo jednoznačně nejlepší na Sonce, ale výsledný obraz nebyl takový, jako na LG A7. LG A7 má výborný poměr ceny a výkonu, výtečné obrazové podání, široké pozorovací úhly, ale pouze webOS 2.2., a pohybová ostrost není excelentní.Je také nutno si pohrát s nastavením, pak výsledný obraz v rozlišení FullHD je excelentní.
MSko (2)|19.11.2017 13:25
Aha aha, dobré vědět a ten webOs je fakt tak pomalý ? třeba prohlížeč? načítání stránek ? A podle čeho jste dělal to nastavení ? A co obraz na SD kvalitě ? A je pravda to s tou bílou, že ldyž jí je víc tak vypadá modře ? Třeba při sledování hokeje ?
evlo (78)|25.11.2017 00:38
MSKO: Na hry jo, ale za 50k proste 1080p a aplikace a celkove ten sw je proste nekvalitni, neprijde me to adekvatni, pritom panel ok (nejlepsi co je) - jedinej, kde to leskle provedeni je alespon teoreticky obhajitelne.

Samozrejme zalezi na tom kolik je pro tebe 50 000 penez.
swenak (186)|25.11.2017 06:53
Ta EG ale nestojí 50, prodává se už za 30.
Radoo (1302)|31.1.2018 22:18
Zajímavé je, že pokud si někdo koupí UHD tv, nejdříve se zajímá o to, jaký obraz bude mít z TV vysílání.
Pokud si chce odpustit tyto starosti, nekupuje si UHD TV.
Pokud chcete UHD za každou cenu, musíte koupit opravdu drahou TV s výkonným GPU a výsledek i tak bude nejistý.
A pak, ke 4k si člověk musí sednout opravdu blízko a tak blízko u TV sedět člověk skutečně nechce ...
A teď další problém, nic jiného, než UHD 4k TV na trhu téměř není.