Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Architect - ovladate nekdo?

Mario007 (14)|10.7.2005 22:52
Stejne jako jsem se ptal nedavno na Sonic Scenarist a zatim to vypada ze moc lidi jim tu uplne skvele nevladne, tak zkousim obdobny dotaz, tentokrat ale na DVD Architect. Najde se tu tedy myslite nekdo kdo ovlada Sony DVD Architect natolik ze by si troufnul na kompletni pripravu celeho DVD? Sam to bohuzel nezvladnu a tak bych moooc ocenil pomoc. Na nejakou odmenu za pomoc se urcite dokazeme domluvit... :-)

Zdrojova videa, titulky a veskerou grafiku k menu mam pripravenu, jde mi "jen" o samotne vytvoreni projektu... Diky za nabidky....
kirk (476)|11.7.2005 00:13
Mario: Já ovládám základy práce s DVD Maestrem. Problém mi tam dělají snad jen příkazový sekvence.
Mario007 (14)|11.7.2005 09:03
Ja bych spis ale potreboval bud ten Scenarist nebo DVD Architect. Jsou to totiz jedine programy ktere maji vystup do DDP nejen na DLT ale i na HDD a to je presne to co ja potrebuji... U DVD Maestra jsem to bohuzel nikde nevidel. Proto ta volba jednoho z techto programu. Kazdopadne diky...
[quote=kirk]Mario: Já ovládám základy práce s DVD Maestrem. Problém mi tam dělají snad jen příkazový sekvence.[/quote]
Lojza_Zpoceny (13)|11.7.2005 20:35
No já sice nejsem žádnej profík, ale pokud máš verzi 2.0, tak na ni si můžeš stáhnout češtinu, která ti dost pomůže. A myslím si, že pokud chceš vytvořit nějaké jednoduché menu, tak asi nejlepší postup je kliknout do modrého okna pravým tlačítkem myši a vybírat co potřebuješ. Vložit video, obrázek na pozadí, hudbu, kapitoly..... je to dost intuitivní.
Lojza Zpocený
Mario007 (14)|11.7.2005 21:48
Ja se tu ptam protoze bych byl rad kdyby to DVD dopadlo OK a v rel. kratkem case, ani se na tom zrovna ted nechci ucit a radeji bych to sveril nekomu zkusenejsimu, ktery se hned vyhne zacatecnickym chybam...
[quote=Lojza_Zpoceny]No já sice nejsem žádnej profík, ale pokud máš verzi 2.0, tak na ni si můžeš stáhnout češtinu, která ti dost pomůže. A myslím si, že pokud chceš vytvořit nějaké jednoduché menu, tak asi nejlepší postup je kliknout do modrého okna pravým tlačítkem myši a vybírat co potřebuješ. Vložit video, obrázek na pozadí, hudbu, kapitoly..... je to dost intuitivní.
Lojza Zpocený[/quote]
Mike (617)|11.7.2005 22:01
DVD Architect snad ani navod nepotrebuje, ten je tak intuitivni, ze to snad ani vic nejde, to je taky duvod, proc zde jeste neni navod, myslel jsem, ze neni treba, ze bych se mylil?
Mario007 (14)|11.7.2005 23:33
Ach jo, koukam ze tady se neresi to co je tematem ale vzdy se zacne resit uplne neco jineho nez na co se clovek zepta...
Ja mluvim o tom ze chci pomoci a to tak ze by nekdo pripravil cele DVD a misto toho tu dostavam odpovedi jak je to jednoduche at si to udelam sam. Je to stejne jako bych se ptal jestli mi nemuze nekdo prepsat 30listu textu tak mi taky kazdy rekne at si to prepisu sam, ze ve Wordu je to jednoduche. Ale protoze se mi tim nechce travit cas a nechce treba ani ten Word ucit a travit spoustu casu tim jak se delaji seznamy, zalomavani textu, vkladaji tabulky atd. tak se ptam jestli mi nekdo pomuze...
Ale ted uz to tady asi vzdavam, ocekavam spis opet odpoved typu "je to tak uplne jednoduche, ze to zvladne i male dite..." :-?

[quote=Mike]DVD Architect snad ani navod nepotrebuje, ten je tak intuitivni, ze to snad ani vic nejde, to je taky duvod, proc zde jeste neni navod, myslel jsem, ze neni treba, ze bych se mylil?[/quote]
stayman (12393)|12.7.2005 01:28
Tak to si nemal kamosu \/ :(( 9-)
jojto (865)|12.7.2005 05:01
Mario007
Zatial co sa tu vykecavas a neustale nakukas, ci Ti niekto prispel, si to mohol mat urobene 10x. A mimochodom nevies nahodou dobre pisat na PC? Potreboval by som prepisat jednu A4 na pocitaci a hladam niekoho, kto to ovlada. Za odmenu, urcite sa dohodneme :-D
ABCD (35)|12.7.2005 11:10
to Mario007 ono to opravdu není nezvládnutelný. Konkrétně Architect patří k těm snazším(aspoň podle mě).

Dobrej je taky DVDLab, ale musíš to zkusit.

Moje rada zní: pro naučení s jakýmkoliv programem pro Mastering neber hned materiál na výsledné DVD, ale pár krátkých videí. Ty použij na vytvořeni pokusnýho DVDčka. Osaháš si alespoň základní funkce programu a neodradí tě délka samotnýho authoringu při zpracování těhle krátkých "videoklipů".

Pokud i tohle nejsi schopen překousnout, pak se raději do ničeho nepouštěj a nech si DVD udělat od někoho, kdo s tím problém nemá.

A že jsou všechny v angličtině? Vždyť jsou to pořád stejný slova a českej překlad programu stejně nic neřeší ( místo FILE, EDIT, ... mít SOUBOR, UPRAVIT, ... je přeci k ničemu). :-I
Mike (617)|12.7.2005 13:01
Ja to chapu torsku jinak - kdyz se nekdo pta, jestli neco neumi a jestli zvladne udelat DVD v Architektu, tak odpoved je ANO, jestli s tim pomuze, tak odpoved je taky ANO, ale nikde nebyla zadna konkretni otazka, ze chces, aby to nekdo udelal za tebe a nikde nebyla ani konkretni otazka na konkretni problem, takze zkus mluvit priste primo k veci...

Krome toho si myslim, ze kdyz k tomu sednes, tak za pul dne se s tim naucis delat a zvladnes to sam, jestli se s tim nechces delat, tak existuje spousta firem, ktere se strihem zabyvaji a za poplatek ti to klidne na DVD daji
starej_vul (250)|13.7.2005 13:28
Tak co MARIO? Už s´máš nainstalovanej DVDArchitekt 3??? Hledej/kupuj/instaluj. Potom se ozvi. Je to pro blbý. Ten Architekt je tak velkej a má tolik zákoutí, že ti žádný neřekne, že ho umí. Ale za 30 minut máš poskládané DVD, že se nebudceš stačit divit.
Co potřebuješ?
1/ PŘIPRAV SI NĚJAKÝ PĚKNÝ OBRÁZEK 720x576
2/ A pěkně "odvšivený" video-stream...

...a můžeme začít.
a) Nastartuj DVD Architekta
b( vezmi myší ten tvůj obrázek a natáhni na plochu DVDa.
c) vezmi myší ten tvůj video-clip a natahni na plochu DVDarchitekta.

Co potřebuješ vědět?
wegos (18)|17.7.2005 21:07
ja bych se tohoto kurzu teke rad zucastnil...doted pouzivam DVD workshop2 a chtel bych se naucit architekt 3.0

trochu jsem si s tim uz hral ale neprisel jsem na to jak udelat to aby se mi klip spustil automaticky po vlozeni dvd do playeru a nasledne teprve pote nabehlo menu.
Hodo (26)|17.7.2005 22:59
[quote=wegos]ja bych se tohoto kurzu teke rad zucastnil...doted pouzivam DVD workshop2 a chtel bych se naucit architekt 3.0

trochu jsem si s tim uz hral ale neprisel jsem na to jak udelat to aby se mi klip spustil automaticky po vlozeni dvd do playeru a nasledne teprve pote nabehlo menu.[/quote]

Klip přetáhneš z Exploreru do levýho okna, kde máš obsah věcí na dvd (menu, klipy, linky), přes pravý tlačítko myši mu nastavíš - set dvd start, a v pravým okně (Media Properties) u End Action dáš do Destination link na to menu, který chceš po přehrání klipu otevřít.
Fakt je DVD Architect hodně intuitivní, ale musíš pochopitelně mít aspoň základní představu o authoringu a struktuře dvd, ale to ostatně u jinejch softů taky.
starej_vul (250)|18.7.2005 09:11
hodo:
Nekomplikuj to. Nemusíš mít nic. Stačí tvůj klip a tvůj titulní obrázek.

2. kapitola: Pripravte si "čistou directory" na HDD, kam vytvoříte DVD
a potom:
a/ v horní liště stlačit PREVIEW. To slouží na "zobrazení" jak to bude na tom DVD chodit. Tak si to dejte. (Ta kvalita nemusí nutně odpovídat výstupní kvalitě)

b/ MAKE DVD potom vytvoří vaše DVD do té directory. Ale s tíom ještě počkáme.

c/ Jak jste přetáhli ten clip, tak tam se vytvořil obdélníček. Je tam uvodní znímek z klipu. chcete jiný? V DVD Architect 3, je v pravém skloupci options media (úplně nahoře). Aktivuj/klikni ten obrázek a v pravo vyber "media" najdi řádek THUMBNAIL a v něm STYLE. Pokud vybereš ANIMATE bude se ti klip přehrávat v tom malém okénku...

e/ A pokud budeš chtít ten tvůj klip (ale chtělo bvy to jiný) přehrávat na "pozadí": pravým tlačítkem kliknout na "plochu" DVD a vybrat set background media a nastavit sectu pro ten klip ...
redburger (499)|18.7.2005 11:16
vááááá veľa poučného som sa tu podozvedal...supa diskusia :-D
wegos (18)|18.7.2005 12:50
aha, a dalsi dotazek:

ma klip,ktery je rozdelen na kapitoli napr.1-10.
A ted chci z hlavni nabidky volat dane sceny "metodou obrazku"( :OO ) . obrazek A (ktery bude ukazovat danou scenu) napr. kapitolu 1 a obrazkem B kapitolu 8 a obraznem C kapitolu 10
starej_vul (250)|18.7.2005 13:36
Teda jestli si dobře rozumíme. Natáhl jsi si klip který jsi ve VEGAS označil pomoci "M" jako kapitoly nebo jsi si je "M" označil kapiloly až v DVD Architekt. Potom stačí "aktivivat" ten natažený klip na uvodní stránce (myší pravé tlačítko) a vybrat "Insert scene selection menu". Zeptá se ti na název a počet kapitol, které budou na každé ze stránek. Tak mu vyhov. Na titulní strance se objeví další okénko ... a tam máš ty kapitoly ... můžeš je opravovat/posouvat zvětšovat (Když je obtáhneš, pak všechhny na jednou - dodrží se velikost) ... a šipky ... neboj se kliknout ... objeví se další a další kapitoly, protože těch kapitol na jednu stránku ... tak 5 ... a budout tam texty a obrázky a s nima viz začátek (rozpohybovat)
wegos (18)|19.7.2005 12:21
no udelam to cely znovu od zacatku...presne jak pises..odpoledne az prijdu domu tak se do toho pustim...zapomenu ze jsem neco kdy delal ve workshopu.....
az budu v momente ktery popisujes v poslenim prispevku tak se ozvu.

jinak mym cilem je udelat disk, kde bude hlavni obtazovka s podklad,obrazkem a podkla.hudbou + 5 tlacitek(ktere bych chtel aby vypadaly jako obrazky), ktere budou volat konkretni kapitoli.

jinak jako zdroj mam 2 klipy.
prvi bude upoutavka,ktera by mela najet po vlozeni disku do stroje a druhy klip je cca 60 minutovy zaznam svatby. Nemam zatim rozdelene kapitoli.To udelam teprve v architektu. Ale moje predstava je ta, aby bylo kapitol napr.10 ale z meny jich budu volat jenom 5.

jinak predem dekuju za trpelivost....chtel bych aby tento navod prispel siroke verejnosti ke zvladnuti prace v architektu. :-)
Mario007 (14)|20.7.2005 10:37
Tak jsem dal na vase rady a nainstaloval Architect 3.0b (holt sem si vzal dva dny volno a to bylo presne to co jsem nechtel :-)) a DVD pripravil. Ale i pres veskerou intuitivnost a jednoduchost mam nekolik veci ktere poradne nevim co s nimi. Treba nekdo tusite kde je chyba...

Kdyz vyexportuju Folder s DVD a ten si pak otevru ve Shrinku (delam to proto ze delam DVD9 a pro testovani ho palim na DVD5, tedy ho musim Shrinknout...) tak se mi tam objevi adresar "Unreferenced Material" (ma cca 2mb) Co je to za data?? Resp. jak se toho adresare zbavim?
Pak mam problem s titulky. Njeprve sem mel problem jak dostat titulky spravne ze Subtitle Workshopu, ale s tim sem se popral, ovsem kdyz uz je mam spravne natazene a projekt ulozim tak pri pristim spusteni se natahnou opet spatne (nedodrzuje konce radku) Tusite nekdo co s tim?

Pak me zajima jestli je mozne v menu pripradit zvuk k akci stisknuti smeroveho tlacitka? Chtel bych docilit toho, ze kdyz v menu smerovym tlacitkem udelam posun na dalsi polozku, aby to doprovazel zvukovy efekt. Zatim jsem neprisel jak na to.

Diky za tipy.....
stayman (12393)|20.7.2005 15:54
1. to si nevsimaj, s tym nic nenarobis, podobnu strukturu maju aj ine softy (myslim profi)
2. tie titulky si zarovnaj na stred a uloz ich vsetky rovnako (pravym tlacidlom mysi na jedny a daj "apply formatting to all subtitles"...)
3. to ide, musis ale vediet, s akou logikou program funguje, takze ked chces zvuk po stlaceni tlacitka, okopci na nejaky kratky casovy usek to menu kde bude koniec akcie na dalsie menu (alebo uz rovno film) a tomu kratkemu prirad zvuk a to kratke okopcene menu bude podla logiky to iste, z ktoreho si stlacil to tlacitko atd. :-D .
starej_vul (250)|21.7.2005 14:21
Nic nerenduj. RUČÍM TI SVOJI HLAVOU ZA TO, ŽE TO CO TI BUDE UKAZOVAT "PREVIEW" bude na tom DVD9 - ¨POZN: 60 minut se ti v pohodě vejde na 1 DVD5 a ještě ti zbude prostor...
Mario007 (14)|21.7.2005 17:03
Jenze ja mam 180minut videa a mam jasne zadani - DVD9 :-)

[quote=starej_vul]Nic nerenduj. RUČÍM TI SVOJI HLAVOU ZA TO, ŽE TO CO TI BUDE UKAZOVAT "PREVIEW" bude na tom DVD9 - ¨POZN: 60 minut se ti v pohodě vejde na 1 DVD5 a ještě ti zbude prostor...[/quote]
Mario007 (14)|21.7.2005 17:30
ad1. - a co tomu reknou na duplikaci? ja se bojim ze az to hodim do DDP a odevzdam na vyrobu, tak ze s tim bude nejaky problem... Vypalne DVD mi samozrejme hraje OK, ale bojim se toho lisu :-?

ad 2. - Zkousel jsem ale nezabralo to. Zkousel jsem i titulky vsechny upravit a znovu vyexportovat a ten export pak znovu natahnout. Opet nic. Kdyz si titulky pri otevreni projektu natahuju sam, tak proste nedodrzuje konce radek. Jakmile si je naimportuji sam rucne (zvolim ze se jedna o titulky DVD Architect Subtitle Script - to zvolit musim, protoze kdyz necham All Subtitle Files tak mi to prave nacte blbe) tak je vse OK.

ad 3. - doufal jsem ze je nejake jednodusi reseni :-) Takhle uz mam reseny prechod mezi jednotlivymi strankami menu. Holt bude menu bez zvuku tlacitek...

[quote=StayMan by €RikŁ€]1. to si nevsimaj, s tym nic nenarobis, podobnu strukturu maju aj ine softy (myslim profi)
2. tie titulky si zarovnaj na stred a uloz ich vsetky rovnako (pravym tlacidlom mysi na jedny a daj "apply formatting to all subtitles"...)
3. to ide, musis ale vediet, s akou logikou program funguje, takze ked chces zvuk po stlaceni tlacitka, okopci na nejaky kratky casovy usek to menu kde bude koniec akcie na dalsie menu (alebo uz rovno film) a tomu kratkemu prirad zvuk a to kratke okopcene menu bude podla logiky to iste, z ktoreho si stlacil to tlacitko atd. :-D .[/quote]
stayman (12393)|21.7.2005 23:30
[quote=Mario007]ad1. - a co tomu reknou na duplikaci? ja se bojim ze az to hodim do DDP a odevzdam na vyrobu, tak ze s tim bude nejaky problem... Vypalne DVD mi samozrejme hraje OK, ale bojim se toho lisu :-?

ad 2. - Zkousel jsem ale nezabralo to. Zkousel jsem i titulky vsechny upravit a znovu vyexportovat a ten export pak znovu natahnout. Opet nic. Kdyz si titulky pri otevreni projektu natahuju sam, tak proste nedodrzuje konce radek. Jakmile si je naimportuji sam rucne (zvolim ze se jedna o titulky DVD Architect Subtitle Script - to zvolit musim, protoze kdyz necham All Subtitle Files tak mi to prave nacte blbe) tak je vse OK.

ad 3. - doufal jsem ze je nejake jednodusi reseni :-) Takhle uz mam reseny prechod mezi jednotlivymi strankami menu. Holt bude menu bez zvuku tlacitek... [/quote]

1. neboj sa toho, ubezpecujem ta, odomna slo uz jedno DVD do lisovne, viem o dalsom studiu, co dava tiez do lisovne a co sa tyka tej struktury, DVDMaestro ma takmer rovnaku !!!!!
2. trochu tomu asi nerozumiem, musim si to precitat zajtra
3. co uz, taky je zivot :-D
Mario007 (14)|22.7.2005 11:06
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Mario007]ad1. - a co tomu reknou na duplikaci? ja se bojim ze az to hodim do DDP a odevzdam na vyrobu, tak ze s tim bude nejaky problem... Vypalne DVD mi samozrejme hraje OK, ale bojim se toho lisu :-?

ad 2. - Zkousel jsem ale nezabralo to. Zkousel jsem i titulky vsechny upravit a znovu vyexportovat a ten export pak znovu natahnout. Opet nic. Kdyz si titulky pri otevreni projektu natahuju sam, tak proste nedodrzuje konce radek. Jakmile si je naimportuji sam rucne (zvolim ze se jedna o titulky DVD Architect Subtitle Script - to zvolit musim, protoze kdyz necham All Subtitle Files tak mi to prave nacte blbe) tak je vse OK.

ad 3. - doufal jsem ze je nejake jednodusi reseni :-) Takhle uz mam reseny prechod mezi jednotlivymi strankami menu. Holt bude menu bez zvuku tlacitek... [/quote]

1. neboj sa toho, ubezpecujem ta, odomna slo uz jedno DVD do lisovne, viem o dalsom studiu, co dava tiez do lisovne a co sa tyka tej struktury, DVDMaestro ma takmer rovnaku !!!!!
2. trochu tomu asi nerozumiem, musim si to precitat zajtra
3. co uz, taky je zivot :-D[/quote]

Tak s bodem 1. jsem si jiz poradil a vim jak se toho adresare zbavit.. 8-)
Bod 2. a 3. uz beru jako fakt a jsem s tim smireny :-)
Ale narazil jsem na novy problem. Nikde jsem nenasel jak priradit akci tlacitku TITLE (Menu) na ovladaci. Root Menu se tam samozrejme nastavit v casti buttons da, ale Title jsem nikde nenasel.... Tusite nekdo???? Diky..
keksik_sk (9)|24.7.2005 23:42
daju sa v dvd architect vlozid na dvd aj titulky a potom dat aj na vyber do menu??ak hej,tak ako plz....alebo mi odporucte software,kde to ide urobit
dakujem..
stayman (12393)|25.7.2005 00:19
[quote=Mario007]Tak s bodem 1. jsem si jiz poradil a vim jak se toho adresare zbavit.. 8-)
Bod 2. a 3. uz beru jako fakt a jsem s tim smireny :-)
Ale narazil jsem na novy problem. Nikde jsem nenasel jak priradit akci tlacitku TITLE (Menu) na ovladaci. Root Menu se tam samozrejme nastavit v casti buttons da, ale Title jsem nikde nenasel.... Tusite nekdo???? Diky..[/quote]

Title asi nezmenis, je to automaticky root (hlavne) menu !

PS: ako si sa zbavil toho adresara ? :-?
Joe-Joe (593)|25.7.2005 19:31
Daju sa architekte vycackat texty? (tien, vyvysenie, ...)
keksik_sk (9)|26.7.2005 01:22
[quote=keksik_sk]daju sa v dvd architect vlozid na dvd aj titulky a potom dat aj na vyber do menu??ak hej,tak ako plz....alebo mi odporucte software,kde to ide urobit
dakujem..[/quote]
mno na toto mi niekto neodpovedal,tak stale cakam..

a este jedna vec...daju sa tu spojit 2 filmy na dvd??napr...jeden film ma 2gb a druhy tiez...a chcem ich dat na jedno dvd co ma 4.3gb..samozrejme urobit menu aby sa dalo vybrat ci chcem prehrat prvy film alebo ten druhy....
alebo mam film co je na 2CD..cd1 a cd2...mam ich najprv spojit(ale uz mi nebudu sediet titulky,lebo mam titulky na 2cd),alebo mam urobit 2 dvd s titulkami a tie dat na 1dvd s menu kde bude na vyber to iste ako v predchadzajucom pripade?len sa bude vyberat s cd1 alebo 2...
a samozrejme pre kazde zvlast vyber titulkov aby sa dal dat....

mam dvd architect 3.0b a aj ulead dvd movie factory 3.5....mam pouzit iny program na to,alebo secko co cem urobit,ide aj v tychto programoch??
poradte mi plz... :-((
dakujem

[/quote]
Fantas! (3016)|26.7.2005 08:41
keksik_sk
No ja je v Architcete normalne umistim do videa. Do menu ne, protoze mi to prijde zbytecne, kdyz je nahodis pomoci tlacitka ovladace.. Stejne tak zvuk si prepnes a nemusis ho mit na menu! B-)
Mark (5)|24.8.2005 12:05
No veru,zisiel by sa navod na DVD Architekta,aspon nejaky prehlad pre uplnych zaciatocnikov,tie detailiky a specialitky sa uz kazdy nauci sam,ale cloveku, co nevie absolutne nic o DVD authoringu,nainstaluje si DVD Architekta a nema sa coho chytit,by to mohlo pre zaciatok dost pomoct....
Monti (49)|24.8.2005 13:05
[quote=Mark]...ale cloveku, co nevie absolutne nic o DVD authoringu,nainstaluje si DVD Architekta ....[/quote]
pro tyto uzivatele jsou urceny jine softy napr. v neru pokud si spustim pruvodce tak o authoringu nemusim vedet vubec nic a udelam dvd-cko jak vymalovane podobne je to v uleadu. Dle meho elevovskeho pohledu je DVDA je spise o tech fajnovostech, technicke presnosti a preciznosti, ktere znej delaji vyssi tridu - samo sebou za vice $$$
Fantas! (3016)|24.8.2005 13:50
Mark
Mrkni na me stranky...je tam sice o DVDA jeste malo, ale to neco uz ti traba pomuze....
http://www.plasap.wz.cz (TVFREAK)
jufi (91)|24.8.2005 16:15
Tak jsem zkusil své první DVD (AP-Arch.2.O) Vše se zdařilo, preview funkční, dal jsem Prepare and Burn, vypálil a..... DVD nejede.
Kde mohli udělat soudruzi chybu? Nakopněte mě správným směrem. Dík!
Alf (888)|24.8.2005 18:35
Zkus to uložit na HDD a vypálit v něčem jiném, třeba v Neru.
stayman (12393)|24.8.2005 18:58
Uz som to tu pisal, DVDA2.0 nepouzivat na vypalovanie, uz je DVDA3.0, ale teda radsej ziadnu verziu, aj tak si to DVD najskor musis prezriet, takze nevidim v tom ani logiku \/ a palit sa ma Decrypterom 8-)
jufi (91)|24.8.2005 21:32
Tak jsem to vypálil v Neru, protože v Decrypteru jsem to neuměl načíst.No jo, my dříve narození. :-((( Ale funguje! Díky !
Mark (5)|24.8.2005 22:17
Fantas:
Diki moc za ten link http://www.plasap.wz.cz
vela veci som z toho pochopil,skoda,ze niektore odkazy nefunguju,alebo sa nedaju rar subory rozbalit (mam WinRar 3.40),
ale inac SUPER :)
stayman (12393)|24.8.2005 22:18
[quote=jufi]Tak jsem to vypálil v Neru, protože v Decrypteru jsem to neuměl načíst.No jo, my dříve narození. :-((( Ale funguje! Díky ![/quote]

Staci pouzit DVDShrink a ten ti vytvori ISO a aj automaticky otvori Decrypter a vypali. :-)
Fantas! (3016)|24.8.2005 22:30
Mark
co je to za blbost ze nefunguji? Jake nejdou?
Fantas! (3016)|24.8.2005 23:07
Mark
je to balene ve verzi winrar 3.42
soubor instalacky ma nazev wrar342.exe

http://www.profik.cz/pub/WinRAR/wrar342.exe
peco (772)|25.8.2005 08:49
[quote=StayMan by €RikŁ€]

Staci pouzit DVDShrink a ten ti vytvori ISO a aj automaticky otvori Decrypter a vypali. :-)[/quote]

Až také automatické to nie je :-E :BB: :-E . Musíš najprv Decrypter otvoriť a potom zvoliť mód ISO Write, vložiť DVD+R do mechaniky a načítať požadovaný ISO obraz a až potom páliš. Alebo ešte zmeniť booktype. :-D :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-D

Sorry práve som vstal a ešte neviem čítať.
Brucholet (15)|25.8.2005 10:00
Chtěl bych poradit s vychytávkou na DVDA 3.0b:

Na DVD chci mít 12 filmů.
Menu je uspořádané do matice 4x3. Po vložení DVD do přehrávače se spustí menu a jako výchozí se prosvítí tlačítko na pozici A1 (A=řádek, 1=sloupec). Chtěl bych bych, aby se po přehrání filmu na pozici A1 po návratu do menu nastavilo jako výchozí tlačítko A2, po přehrání druhého filmu se nastavilo jako výchozí tlačítko A3, pak B1, atd. Jde to vůbec? U jednotlivých filmů umím pouze nastavit v End action link na následující film (tzn. menu se přeskočí), nebo link na Most recent menu, ale pak se vždy začíná na pozici A1.
Stayman mi poradil nastavit v každém filmu u EndAction nastavit Destination -> Destination Buton. Ale ta volba je šedá (neaktivní). Co dělám špatně? Matematicky řečeno: jaká je nutná a postačující podmínka aby to fungovalo?
denis (110)|25.8.2005 10:35
kua, stayman, zlozitejsie to uz nejde ? preco nepalit z architecta ? ja to robim iba tak a nemam ziadny problem. 9-)
peco (772)|25.8.2005 10:59
[quote=Mark]Fantas:
Diki moc za ten link http://www.plasap.wz.cz
vela veci som z toho pochopil,skoda,ze niektore odkazy nefunguju,alebo sa nedaju rar subory rozbalit (mam WinRar 3.40),
ale inac SUPER :)[/quote]

Niekedy sa aj mne stane, že z niektorých odkazov prebehne download rýchlejšie a nestiahne kompletný súbor. Vtedy to vyskúšam ešte raz a poväčšine ho už stiahne kompletný. Mám stiahnuté všetky avička z fantas stránok a fungujú v pohode.
Fantas! (3016)|25.8.2005 11:45
peco
no to se mi stavalo, kdyz jsem tahal exe soubor, ale jak jde o zip, nebo rar, tak jsem problemek nemel...dik za info...Uz brzo presunu sve stranky na kamosuv hosting, tak snad uz nebudou problemy....pak napisu o zmene na freaku... B-)
jufi (91)|25.8.2005 11:54
Vám poděkování a lásku.....
StayMan by €RikŁ€ - i kombinace DVDShrink+Decrypter proběhla bez závad. Ještě dotaz. Má i pro mé začátky význam přejít na DVDA3.0? Dík.
Fantas! (3016)|25.8.2005 12:01
denis
kdyz jedno delas ve stare verzi a vyhodis kvuli tomu nekolik DVD, tak uz pak neduverujes ani novym verzim! B-) Proc to riskovat, kdyz je to zalezitost nekolika sekund! Vem to tak, kolik hodin ti dela rendering, nebo autoring a pak kolik casu ti zabere nastartovani napriklad NERA nebo TC, nebo descryptoru... B-)
stayman (12393)|25.8.2005 15:39
[quote=Brucholet]Chtěl bych poradit s vychytávkou na DVDA 3.0b:

Na DVD chci mít 12 filmů.
Menu je uspořádané do matice 4x3. Po vložení DVD do přehrávače se spustí menu a jako výchozí se prosvítí tlačítko na pozici A1 (A=řádek, 1=sloupec). Chtěl bych bych, aby se po přehrání filmu na pozici A1 po návratu do menu nastavilo jako výchozí tlačítko A2, po přehrání druhého filmu se nastavilo jako výchozí tlačítko A3, pak B1, atd. Jde to vůbec? U jednotlivých filmů umím pouze nastavit v End action link na následující film (tzn. menu se přeskočí), nebo link na Most recent menu, ale pak se vždy začíná na pozici A1.
Stayman mi poradil nastavit v každém filmu u EndAction nastavit Destination -> Destination Buton. Ale ta volba je šedá (neaktivní). Co dělám špatně? Matematicky řečeno: jaká je nutná a postačující podmínka aby to fungovalo?[/quote]

Staci kliknut 2x na ten film a dostanes sa do MediaProperties a tam to ide nastavit !!!! Ty si klikol iba raz/oznacil si si ho iba a tak mozes nastavovat "iba" ButtonProperties \/ Este male upozornenie, ked kliknes vedla, teda na menu, tak nastavujes MenuProperties atd. Chapes?