Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG SJ9 soundbar nefunguje Dolby Atmos

Nadzi (108)|27.8.2017 20:52
Zdravim
Dneska som si kupil soundbar LG SJ9 s podporou dolby atmos ale ked si pustim cex hernu konzolu hru ktora podporuje dolby atmos tak mi dolby atmos repracky nehraju. Skusal som aj videa na youtube s dolby atmos a mam pocit ze to tiez nehraje

Poradite mi prosim?
vivid.sk (11472)|27.8.2017 21:28
Nemas Dolby Atmos v zdroji (podpora je jedna vec, zdroj signalu druha).
(snad ti je jasne, ze Dolby Atmos je pri takychto "hrackach" nic, len reklamna nalepka pre zvysenie predaja).
Nadzi (108)|27.8.2017 21:42
A co myslis tym zdroj? Ak myslis hernu konzolu tak ta ma tak isto podporu dolby atmos
A ja viemzeto asi nieje plnohodnotny dolby atmos ale chcem aby mi hrali aj tie repro ktore su navrchu smerom do stropu tak ako to vyrobca zamyslal v obchode to s tymi reprackamk hralo ovela lepsie ako doma
vivid.sk (11472)|27.8.2017 21:51
Myslim tym to, co som napisal. Zdroj signalu (Dolby Atmos audio stream). Z YT ti lezie stereo (aac, alebo ogg vorbis), nehladaj tam DD Atmos.

Tu mas Dolby Atmos dema, mozes odskusat:
https://thedigitaltheater.com/index.php/dolby-trailers/
Nadzi (108)|27.8.2017 22:22
Ok dakujem vyskusam ale ked xbox one ma podporu D Atmos hra ma D Atmos a soundbar ma D Atmos tak tam ako pustim D Atmos?
vivid.sk (11472)|27.8.2017 22:44
Ciste teoreticky:
pokial hra posiela von skutocny Dolby Atmos audio stream a soundbar podporuje Dolby Atmos, malo by to fungovat. Samozrejme, korektne zapojene (Xbox->Soundbar->TV)
Foolproof (2713)|28.8.2017 19:56
Při analýze audiostreamu přes MediaInfo by protokol měl obsahovat např.
snap191.jpg