Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaká je lepší TV?Samsung 55MU7072 nebo Samsung 55KS8002 a nebo LG 55UH8507?

Petr1979 (42)|26.8.2017 17:02
Zdravím vybírám novou TV mám 3 kandidaty Samsung 55MU7072 nebo Samsung 55KS8002 a nebo LG 55UH8507?Jaká je lepší hlavně na sledování filmu po večerech? Je mi jasné že každý řekne OLED ale tuto variantu i když jsem zní okouzlen jsem zamítnul.(duvody..vypalovani log poradu...kratka zivotnost a poruchovost a modely s HDR mimo moje financni moznosti.)Chtel bych znat vase nazory.Piste a piste.
vivid.sk (11472)|28.8.2017 17:33
A aby si to nemal jednoduche, pridam (za mna este) dalsi tip.
https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xe9005/
Petr1979 (42)|28.8.2017 23:16
ten model znam a je paradní ale cena uz je na me vysokka.
Petr1979 (42)|2.9.2017 23:09
tak zakoupeno Samsung 55MU7072 a zatim parada...oproti minule tv super...a ze neni oled..tak to mi fakt neva aspon nebudu mit modre kluziste az budu koukat na hokej :) cerna pro me akorat..byt vice tak uz by mi asi vadilo ze nevidim prokreslene stiny.Barva taky parada. SD obraz slabsi..ale ono kdyz se nekvalitni obraz roztahne na 139 cm pak kazda nedokonalost vyleze. HD a vice je parada. Jedine co mi chybi a zmizelo z menu oproti te minule samsung je nastaveni cerne (tmava,tmavsi a nejtmavsi) a take me chybi nastaveni pletovych odstinu a zvyrazneni okraju. jinak super..a zvuk ac sem se bal je za me super..lepsi nez u me puvodni LCD TV
vivid.sk (11472)|3.9.2017 01:51
Nemyslim, ze zmizlo. Nastavi si tam preset "Movie/Film" a mozes povypinat, vsetko, co planujes.
Nastavenie ciernej (tmava, tmavsia, najtmavsia) odporucam nemenit, rozhodne tym ciernu nezlepsis, akurat si odfajcis najnizsie odtiene ciernej (zleju sa do jednej farby).
Petr1979 (42)|3.9.2017 14:48
Bohužel tam opravdu pletové odstíny nejsou a ani ta černá..je to trošičku ošizené a jen základní nastaveni..je fakt že je tam zvýraznění kontrastu které mění úrověn i černé tak je možné že to je v podstatě to samé jen se to ted jinak jmenuje.Odstíny pleti se tam opravdu nastavit nedají a zvýraznění obrysu je asi automatické.Každopádně jsem obraz a to SD porovnával se svou starou tv a na této nové je opravdu lepší(barevnější i ostřejší). Když pominu to patlaní které je způsobené SD signálem a je u obou tv , tak jednoznačně se nedá říct že by SD bylo méně koukatelné jak na starší tv..je to opravu lepší a posun je zase o něco dál a řek bych že to jde hodně znát a to ostatní je už jen lepší a lepší. Bluray disky se začínají předělávat na 4k a přehrávačů které umějí přehrát 4k bluray je čím dál více (jen jsem bohužel nenašel celý set domacího kina i s přehrávačem co umí UHD bluray) takže o fimy ve 4k už strach nemám.Koupě nelituji a OLEDU nechám čas at se pořádně jěště vyvine a příště už zvolím OLED. A to že není tv QLED mi taky nevadí..jednak na ní nemám a navíc může být moc barev i na škodu...někdy víc je už prostě moc.Takhle barevný obraz za mně ok.Ale uznám že základní barevné nastavení TV mi moc nevyhovuje...Dynamicke a přirozené se ještě da ale zbytek doporučuji upravit podle svého oka.Mohli by i přidat profil vlastní ale to je asi nenapadlo. Takže se musí přepínat mezi režimy..tzn Dynamický - UHD videa ...SD - Přirozený(nebo předělaný profil film k obrazu svému). Na film zatím nemám odzkoušeno.Každopádně se spoustu lidí jako já asi rozhoduje a přemýšlí zda je MU7002 lepší nástupce KS7002...nemohu moc soudit jelikož jediné srovnání je ve videu které vkládám pod přispěvek.(zněj je vidět že KS má víc zelené,modré i červené...na mé oko zelená je lepší ale modrá je tam už moc, je tam i vidět že díky většímu jasu a barevnosti ztrácí obraz na prokresenosti a detailech)Za mě asi takhle jas je u MU dle mne akorát..víc už mi řeže doslova do očí a musím ho i ubrat.A víc barev už by bralo na detailu. MU má dva tunery a asi i lepší smart možnosti.U KS je hold quantum dot a antireflexni vrstva...ale jinak rozdíl je minimalní..Co se tyka zpracovani tak zadni panel se uz asi neodlepi jako u KS a z videa se mi vice libi obraz MU ..protože má lepší prokleslení detailu..ale zelená se mi libila vic u KS...Takže za mě beru model MU opravdu jako nástupce KS s vylepšenýma prokreslenýma detailama a lepšíma SMART funkcema se 2 tunerama a lepší kvalitou zpracování TV ale na ukor užšímu spektru barev na rozdíl od KS. Takže za mě je to verdikt Prokreslení detailů vs více barev.
vivid.sk (11472)|3.9.2017 15:33
Dynamický? Tak to je najhorší preset v týchto TV, ktorý je absolútne mimo reality. Ale podľa ďalšieho, čo si napísal predpokladám, že to takto preferuješ a potom je to OK.

Nech ti TV dlho a dobre slúži k spokojnosti.
Petr1979 (42)|3.9.2017 21:40
Beru dynamický jako nejlepsi volbu pro UHD z tech co tam jsou v zakladu...ma nejvyssi kontrast..nej cernou a nej barvy..ale ja prepinam u dynamickeho na barvy na standart..studene se mi moc nelibi.Ale pokud si clovek hodne pohraje s profilama ostatnima a predela si je pro svoje oci..tak pak verim ze dosahne lepsich vysledku nez je dynamicky profil.Co se realnych barev tyka tak MU je na tom na jednicku ,ale ten dynamickej profil i kdyz ma barvy hodne syte tak zas hodne zaujme...prave tima barvama a vsim na max co tam je..je to proste na ten WAU efekt...kazdopadne se musi zredukovat Clear motion...auto okamzite vypnout..pak ma clovek obraz jak v telenovele(nikdy mi to neprislo prirozeny)...doporucuju vibrace 5 a to rozostreni pri pohybu na 2...tak se mi to zda takove filmove jak jsme vsichni zvykly.Z TV mam velkou radost..je to pro me jako oltar v me svatyni :)...vsem doporucuju.K tv jsou ted akce jako Xbox 360 zdarma a samsung rozdava po registraci 5x Bluray ve 4k .....coz je problem protoze starsi prehravace Bluray si se 4k neporadi takze nezbyva nez poridit nejlevnejsi model od samsungu za 6000tis Samsung UBD-K8500 UHD
Radom01 (109)|31.12.2017 16:29
No robim pre Samsung uz roky ale MU7072 rozhodne nie je nastupcom KS7002. Nastupcom rady KS je QLED. A preco? Jednoducho rada MU nema quantum dot panel a to je obrovske minus. Rada MU 7,8 je uplne nova rada. Minulorocna rada KS je omnoho lepsia ako MU. Dokonca na jednej nemenovanej americkej stranke KS8002 dopadla lepsie ako QLED 7 rady. Vela zakaznikov si mysli, ze MU je nastupcom KS...ale nie je to tak. Samsung to urobil zamerne a aj mu to vyslo....jednoducho chcel urobit radu ktora by konkurovala OLED. Tak ako som cital vyssie, kde sa Petr1979 rozhoduje medzi MU 7072 a KS8002....tak si rozhodne nevybral dobre ked sa rozhodol pre MU7072. Neda sa vobec porovnat s KS8002....osmicka je o triedu lepsia telka. Mam to odtestovane a odskusane mnoho krat...MU7072 je lepsi priemer ale KS8002 je spicka. Quantum dot panel sa pri tohtorocnych radach pouziva len v QLED-e. Quantum dot panel ma o poznanie lepsie farby, kontrast atd. Tym samozrejme netvrdim ze MU7072 je zla telka ale na KS8002 jednoducho nema. Veľy rozdiel je v podsvieteni, na KS8002 je rozhodne lepsie. Vidno to hlavne pri formate 21:9. Petr1979 a len tak mimochodom, KS8002 ma tiez dva tunery a Smart funkcie su rovnake ako u MU, len to inak vypada. Vykreslenie detailov dopadlo v teste u KS8002 tiež lepsie ako u MU7072.
idvis (4)|22.2.2018 14:48
Petr1979 - podle tvých příspěvků tady jsem pochopil, že jsi měl LE40C750 (tu já mám teď taky) a šel jsi nedávno do 55MU7072.
Já silně uvažuju o koupi 55MU7002 (teď stojí 26kkč) - skoro totožné, co máš ty. Můžeš mi napsat podrobnější srovnání obrazů tvé staré a nové tv?
Jak vypadá SD obsah (ten kreslí C750 podle mě skvěle), HD obsah, porovnání černé a podsvícení. Máš nějaké praktické tipy/postřehy
za dobu používání nového modelu, které bych měl zvážit před koupí?
Já bych nerad, aby moje nová tv měla sice větsí, ale horší obraz.
vivid.sk (11472)|22.2.2018 14:57
[QUOTE=idvis;533697]sice větsí, ale horší obraz. [/QUOTE]
S tym pocitaj, ze to bude horsie. Uz len tym, ze budes mat vacsiu uhlopriecku pri rovnakej sledovacej vzdialenosti, nebude SD vyzerat lepsie, ani keby si tam mal NNEDI3 upscaler.
idvis (4)|23.2.2018 14:48
[QUOTE=vivid.sk;533698]S tym pocitaj, ze to bude horsie. Uz len tym, ze budes mat vacsiu uhlopriecku pri rovnakej sledovacej vzdialenosti, nebude SD vyzerat lepsie, ani keby si tam mal NNEDI3 upscaler.[/QUOTE]

Dík za reakci, chápu, vzdálenost bude stejná, maximálně telka couvne na zeď max o 15cm. Trochu jsem doufal, že i když bude obrazovka sice větší (40 vs. 55 palců), tak jemnější rastr (FHD vs. UHD) s dobrým upscalerem to může dohnat.
vivid.sk (11472)|23.2.2018 15:08
Skor naopak. Vysledok bude o nieco maksi na pohlad. Raster FHD pri 55" nieje problem, body nevidis z vacsej vzdialenosti ako cca 1 meter.
Jedina univerzalna spravna cesta je kvalitny zdroj signalu.

Ale dobra sprava je, ze clovek si zvykne :)
idvis (4)|23.2.2018 16:04
Jasně, škoda, že kromě ČT všechny stanice teď jedou pozemní vysílání v SD. A není to tak dávno, kdy šly v HD. Asi si budu muset pořídit k TV kabelovku.
Ještě ve mě hlodají další dvě varianty:
1. Koupit rovnou 65". Vzdálenost gauče od TV mám cca 2,8 metru. Bohužel obsah ve 4K teď skoro není a hned tak nebude, takže asi ne. Navíc cenový příplatek +12Kkč je docela dost.
2. Koupit raději ještě 55" FHD, ovšem OLED - asi LG 55EG9A7V
vivid.sk (11472)|23.2.2018 17:25
Na 2.8 metra a 65" potrebujes naozaj kvalitny zdroj signalu (obavam sa, ze aj to, co sa vysiela cez satelit v "tzv. HD" a osekanom bitrate uz pri mnohych kanaloch nebude stacit a budes pozorovat artefakty v obraze). Kablovka so serioznym bitratom je naozaj nutna na takuto uhopriecku.
Filmy neriesim, tam zdroje existuju a problemy tohto chatekteru nebudes mat.
Ale stale plati 55" a SD -> zabudni na spokojnost s vyslednym obrazom z 2.8m.
idvis (4)|5.3.2018 22:30
vivid.sk - dík za tvoje postřehy, koupil jsem Samsung 55MU7002 (25kkč) a o víkendu jsem ho testoval. Potvrzuji, že SD nic moc, ale dá se na to koukat. Horší, než stará 40" FHD, to o moc není. Po seřízení obrazu podle rtings.com jsem celkově spokojenej. Moje krátké postřehy:
1. FHD obraz nad očekávání dobrej, 4K v cenové relaci parádní.
2. Stáhnul jsem si i filmy ve 4K 10bit HDR - tam se už nějaké zázračné zlepšení díky HDR tolik neprojevuje. S tím jsem ale počítal.
3. Tizen - ovládání celkem ok, čekal jsem to horší. Škoda, že Samsung pořád kašle na připojení NAS disků přes Sambu. U staré telky jsem používal hack SamyGO, kde mi to fungovalo výtečně. Výhod před DLNA je docela dost.
4. Tizen si po vypnutí TV nepamatuje přilepení mých NAS/DLNA serveru na úvodní obrazovku.
5. Zdvojené tunery se mi líbí, okamžitě používám.
6. Zjednodušený ovladač je elegantní, ale komplikovaně přepnu na jiný kanál, když znám čísla.
7. U hlasového ovládání jsem nepřišel na to, jak přepnout kanál :-)
8. Asi koupím i (v ČR nepřibalený) druhý ovladač s čísly.
9. Přiložená LEPŠÍ.TV na měsíc zdarma překvapila svými propracovanými funkcemi a možnostmi, ale zároveň zklamala úděsnou kvalitou HD obrazu.

Kdyby někdy měl na TV nějaký dotaz, rád se pokusím odpovědět.
vivid.sk (11472)|5.3.2018 22:56
3) Ano je to zial tak. Ber to ako riesenie pre nenarocnych uzivatelov, ak ta to po par tyzdnoch prestane bavit, skoncis pri plnohodnotnom MMC s kniznicou a moznostami, uplne ineho levelu. Poznam uzivatelov, ktori ale interny player stale pouzivaju ako primarny player.