Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE 37ES5500 výstup do sluchátek

Hary7777777 (1)|17.8.2017 12:05
Dobrý den,
hůře slyším a tak obtěžuji rodinu hlasitým poslechem /i přes používání naslouchadla Phonak/, proto jsem se rozhodl pro použití sluchátek.
1.Zapojil jsem sluchátka do výstupu 3.5 jack pro sluch., ale tím se vypl zvuk reproduktorů a ostatní nemohou poslouchat TV.
2. Zapojil jsem sluchátka 3.5 jack - redukce na cinch - redukce na scart/cinch/, kterou jsem přepl na výstup, Vše OK, ale nejde samozřejmě regulovat hlasitost, jako v prním případě. Dodatečně při přepnutí na satelit, který je připojen přes HDMI, jsem zjistil, že slyším poze zvuk z TV tuneru. Prí připojení výstupu přímo ze satelitního přijímače GS 7056HDi slabý zvuk.
3. proto uvažuji použít optický výstup audia, buď přes convektor digital/analog do sluchátek https://www.mall.cz/prislusenstvi-ps3/gembird-konvertor-zvuku-dsc-opt-rca-001?gclid=CjwKCAjw_dTMBRBHEiwApIzn_ITYLWHYhOvjv7rgIz7gyo1XVwsWx83WsR2XNpMlzzag3UCne1oshRoCgl4QAvD_BwE&dclid=CPL05-H73dUCFQeJdwodJjUDYw,
nebo přes Phonak TVLink přímo do naslouchátka http://www.audiodum.cz/p/228/phonak-tvlink-ii-sada-nastavec-a-compilot-ii
4. Ptám se na to nejdůležitější: BUDOU PŘI PŘIPOJENÍ PŘES OPTICAL VÝSTUP HRÁT I REPRO TV a bude zvuk ze satelitu slabý a nebo bude zesílen TV stejně jako při použití vystupu z TV jack 3.5 na sluchátka!!!!!!!!!!!!!
Děkuji
1hroch (865)|17.8.2017 21:36
[QUOTE=Hary7777777;531423]hůře slyším a tak obtěžuji rodinu hlasitým poslechem /i přes používání naslouchadla Phonak/,[/QUOTE]
Jsme na tom podobne, jen ja pouzivam Widex sluchadlo.
a) mas TV jeste v zaruce? Pokud ne, tak nejjednodussi reseni je nechat odpojit prepinaci Jack pro vystup na sluchatka, aby neodpojoval repro.
b) Stejne ale bude zrejme uroven pro sluchatka zavisla na nastaveni urovne hlasitosti pro repro. Ale
c) pak lze pouzit bezdratova sluchatka s regulaci urovne hlasitosti primo na musli sluchatka.
d) vsechny berlicky od vyrobcu sluchadel - jak deklarujes vyse - jsou silne predrazene, navic vetsinou s malou kapacitou akumulatoru, tak musis neustale dobijet.
e) k vlastnostem tveho modelu TV se musi vyjadrit odbornici znali znacku Tamtung.
----------
Ja vyuzivam nasledne reseni:
TV Philips 32PFL7864H (ma ovsem separatni vystup na sluchatka Jack 3,5mm, jehoz uroven se nastavuje pres menu a neni zavisla na nastaveni urovne hlasitosti repro pres DO)
Bezdrat sluchatka Philips SBC HC 8445 (znacka s TV se shoduje zcela nahodne) - koupena pred lety jako pouzita za cca 800,-. Ta maji regulaci hlasitosti primo na prave musli sluchatka. Aku jsou 2 clanky AAA NiMh. Provoz na jedno nabiti cca 15 hodin.
Naprosta spokojenost.
Pouze jeden nedostatek, ale stejny pri pouziti vsech sluchatek - jsi zvukove izolovan od okoli