Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video na Flash

PaPe3 (5)|15.8.2017 18:45
V dnesni dobe vypalovat video na DVD uz nemam smysl, protoze ta kvalita v dnesni dobe uz neodpovida. Blu-ray nema taky smysl, protoze prehravac vlastni jen hrstka, proto se ptam zda-li existuje nejaky soft ktery udela Blu-ray format ale se samosputitelnym souborem na Flash disk. Samozrejmne mne jde hlavne o menu a kapitoly aby tam byli. Resil uz nekdo tento proble?
KamilZ (10277)|15.8.2017 19:29
Jestli to chceš přehrávat v PC, tak možná BD ISO s nějakým portable přehrávačem. Ale rozhodně to nebude univerzální, nemusí to rozumně běžet všude. PC prostě není DVD nebo BD, které je přesně standardizované.

Spíš bych šel cestou nějakého HTML menu + MP4/MKV apod. s autorunem.
vivid.sk (11472)|15.8.2017 19:47
Otazka skor nie, kto dnes realne vyzaduje menu, ktore je skor kontraproduktivne (kapitoly totiz vies zachovat a pomenovat priamo v kontajneri a zvukovu stopu, ci titulky si vies rovnako zmenit za behu priamo). Bonusy, pripadne dalsie videa vies umiestnit ako samostatne subory s menami do zlozky.

V tomto "standarde" nebudes mat problem s prehratelnostou nikde, na rozdiel od standardu BD, ktory nepodporuje ziadna z dnesnych TV na urovni, ktoru pozadujes (t.j. funkcne plnohodnotne menu). Naviac vies dosiahnut lepsiu kvalitu, ako je obmedzeny BD standard (a teda 50p/60p, pokial natacas na profi kamery a nechces to prznit a exportovat prekladane).
marko65 (193)|15.8.2017 21:11
Ja klientom davam stale aj DVD, pretoze si to vyzaduju. Bluray som prestal poskytovat a spolu s DVD davam flash disc kde je cele video aj klip aj bonus v mp4 alebo v mkv.

Ked sa uz o tom bavime, mam doma staru plazmu panasonic a ta mi usb disc v pohode prehraje. ale ked vlozim kapitoly, tak ma problem subor prehrat, v PC to ide v pohode, viem prepinat jednotlive.kapitoly. Kapitoly som zatial robil len cez mkv merge. Kedze moja TV ma problem prehravat, takto upraveny mkv, kapitoly pre istotu nedavam. Cim to moze byt?
ai (2993)|16.8.2017 02:21
tato otazka ohledne menu tu jde porad dokola,

menu muzete mit na kazdem nosici, SDD, HDD, flasce, staci nedelat hodinove videa, ale proste 7-8 kratkych videi, ktere nazves aby se zobrazovaly posloupne , nebo vytvoris vice videi a das je do slozek. Neni preci problem udelat videa a dat je na flasku:
Svatba Otesanek a Jezinka 01 rano
Svatba Otesanek a Jezinka 02 nevesta se obleka
Svatba Otesanek a Jezinka 03 zenich si jde pro nevestu
Svatba Otesanek a Jezinka 04 svatba
Svatba Otesanek a Jezinka 05 spolecna zabava

cokoliv, nebo tam dej datum misto toho "Svatba Otesanek a Jezinka" a nazvi si takto radeji celou slozku atd.