Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávání videa z VLC přes DLNA do TV

hellboy80 (13)|11.8.2017 11:59
Jsem v tomhle absolutní nováček. Přenoz videa z PC do televize přes DLNA se mi zatim povedl přes Windows Media Player. Tenhle přehrávač mi ale nevyhovuje, protože mi nepřehraje videa ve 4K (mám Windows 7), neotevře ani mkv. Nevěděl by někdo, jestli lze přenášet do TV video z VLC nebo z Media Player Classic Home Cinema? Jak na to? Díky za rady.
vivid.sk (11472)|11.8.2017 16:15
Treba si ujasniť, čo chceš. Pri DLNA (TV je ako klient, PC je ako server) nie je nutné používať žiadny media player, pretože obsah prehráva samotná TV cez interný player. Potrebuješ DLNA server (serviio, emby, plex,... )
hellboy80 (13)|11.8.2017 20:59
No zkoušel jsem do TV zapojit HDD a většinu obsahu přehraje. Ale nezobrazuje titulky a není možné přepínat mezi audio stopamy (aspoň jsem tedy nepřišel na to jak). A VLC to neumí? Myslel jsem, že jo.

A když si nainstaluju ten DLNA server, tak pak ty filmy budu moct do televize přehrávat např. tím VLC playerem?
vivid.sk (11472)|13.8.2017 09:37
Nepíšeš typ TV (potencionálne WiDi, resp. novší Miracast), ale jediný spôsob ako prehrávať filmy cez Vlc / mpc-HC je prepojenie PC a TV cez HDMI kábel. Čím budeš prehrávať filmy v PC - TV slúži len ako zobrazovač.
hellboy80 (13)|13.8.2017 16:17
TV mám Panasonic TX-50EX703E.
Foolproof (2713)|24.8.2017 17:59
Na PC spustit DLNA server, např. Plex nebo Universal a TV si to sama najde na síti. Přehrávat lze jenom to, co zvládne TV, jinak se musí v DLNA serveru nastavit transkoding.Např. pro VP9 kompresi.

Zkus já používám na PC http://www.universalmediaserver.com/