Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Export z Davinci Resolve - tmavé snímky

jupco (39)|9.8.2017 16:16
Ahojte, skúsim takú technickú otázku.

Mám jedno video (nočný záber na les - dosť tmavé video) orig súbor je h264 87mbps dačo som tam poupravoval farebne - nič dôležité, no keď ho dám na export h264, bezohľadu na to, aký bitrate nastavím, Resolve mi zakaždým vypluje video s cca 4mbps čo totálne zlikviduje kvalitu daného videa. Neviete kde by mohol byť trabl? Skúšal som automatické nastavenia, restricted bitrate, ale furt bez zmeny, dokonca, keď som nastavil automatic bitrate - best, tak mi vyhodilo nejakých 6mbps, keď nastavím bitrate manuálne na barz akú vysokú hodnotu, aj tam ma opluje a vysosne to v tých 4mbps.

Pridal som tam jas, že bolo vidno farby atď a zdvihlo mi to bitrate na nejakých 19mbps, no aj tak to ignoruje moje manuálne nastavenie, akoby tam bol nahodený nejaký autoprofil, ktorý sám vyhodnotí, že koľko bitrate potrebuje daná snímka. chápem, že tmavé snímky nepotrebujú veľký bitrate, ale pridal som tam nejaký gradient a pri tom 4mbps to vyzerá fakt depresívne... neviete náhodou, či a ak hej, tak kde ešte sa dá nastaviť bitrate pri exporte?