Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Optoma HD142X vs Epson EH-TW5300 vs BenQ W1070+ ? který?

Petr1979 (42)|2.8.2017 13:40
Dobrý den všem. Přemýšlím zakoupit nějaký levnější projektor do svého obývacího pokoje v panelovém bytě. Původně jsem chtěl nějakou 4k OLED TV nebo QLED ale do stěny namontuju max 123cm uhlopříčku a navíc ceny OLED jsou na 35tis a navíc se menší jak 55" nedělají a QLED jsou někde při 123cm na 60tis.
Takže jsem si řek že bych mohl zakoupit projektor max jako ten BenQ W1070+ za těch 21tis.
Místnost je spojená ze dvou takže těch 3m či 3,5m bude projektor 100% od plátna.Mám ovšem bíle zdi a pouze žaluzie.Ale na filmy bych chtěl koukat hlavně večer. Přemýšlím že koupím plátnové prostěradlo s co největší hustotou o rozměru 240 x 140 a pověsím ho na balkonové okno na konzoli se závěsy.Bílou zedˇnemám,do budoucna bych koupil nejlevnější projekční plátno které bych spouštěl ze stropu před obývací stěnou.Film bych pouštěl přes notebook a potřeboval bych přípojit 2x sluchátka,nemám domácí ozvučení.Mám audiotechnika ATH-A500X (3,5 jack) a pak Sony MDR-DS6500 taky 3,5 jack nebo opticky kabel ale i cinch přípojky.
Nevím pro který se mám rozhodnout Optoma HD142X vs Epson EH-TW5300 vs BenQ W1070+ ? Jde mi i o 3D obraz ale jen jako druhotný (nebudu ho moc používat).
Jde mi hlavně o kvalitu obrazu v mých podmínkách popřípadě budoucích až bude projekční plátno. Optoma má vyšší svítivost 3000 a dynamicky kontrast 23000..Epson má jas menší 2200 a dynamický kontrast 35000 a po prohlédnutí videí na you tube mi příjde lepší obraz prave u Epsonu tzn lepší barvy a černá...a úplně nejlepší obraz se mi zdál na youtubu u BenQ W1070+ má nej barvy a nej černou je lepší jak Epson a Optoma je oproti ním nejhorší? Přitom BenQ W1070+ má svitivost 2200 jako Epson ale dynamicky kontrast je 10000...což nechápu...protože dle parametru by měl být horší obraz jak u Epsonu či Optome.
Podle mě žebříček 1. místo BenQ W1070+
2. místo Epson EH-TW5300
3. místo Optoma HD142X
Jaký je váš názor?Prosím o veškeré poznatky majitelů těchto značek.
Jinak doufám že ani jeden z těchto nějak nevybočuje z běžné hlučnosti.
bmw330 (31)|2.8.2017 14:56
Podle mě to budou vyhozené peníze oknem. Při takových podmínkách, výběru projektoru a " ozvučení ", moc velkou kvalitu a zážitek z filmu nečekej, budeš akorát zklamaný. Kup si raději tu televizi anebo si našetři peníze a kup něco lepšího se vším všudy. Pak si teprve vychutnáš ten pravý zážitek z filmu i zvuku. Toť můj názor, volba je na tobě. S pořadím projektorů se dá souhlasit, BenQ i Epson jsou na tom přibližně stejně. Pokud ses rozhodl, že si přece jen koupíš projektor, volil bych Epson.
Petr1979 (42)|2.8.2017 16:25
U epsonu jsem se docetl ze jsou levnejsi nahradni lampy..(ale u me frekvence koukani to asi nebude treba) a epson ma lepsi ostrost obrazu..ale cerna je lepsi u BenQ..no mezi tema bych si asi vybral...Epson je pry i hlucnejsi. Ty podminky..no nemam na tu zatemenou mistnost prostory...ale myslim ze v noci pri stazenych zaluzkach je to asi jeno...to prosteradlo bych volil zezacatku nez bude platno...ale ten Epson nabizej i s platnem v akci na Alze ale je jen 90" ja bych radeji tech 100"

---------- Doplněno v 16:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:21 ----------

ozvuceni je v pohode jsem na sluchatka zvyklej..v panelaku to v noci ani jinak nejde...ten zvuk z obou sluchatek je dobrej..zvlast pokud je dts.Ty sonky umej podat prostor docela dobre a bassy taky.Navíc bych notasu pořídil nejakou tu externi zvukovku creativku a na ty pak sluchatka hrajou paradne,pokud si to clovek umi nastavit.
bmw330 (31)|2.8.2017 16:49
Černou nemůžeš soudit podle youtubu, nevíš jaké tam měli při tom podmínky. Každopádně úplně černou na těchto projektorech nedocílíš, s tím se musíš smířit. V tomto je prostě TV stále lepší a ještě dlouho bude.
Petr1979 (42)|2.8.2017 17:20
jj to stou černou je mi to jasné.Každopádně tam maj video kde promítaj se dvěma promítačkama na ráz a je vidět jasnej rozdíl v barevnosti i v černý..i kdyby to bylo jen na you tube tak rozdíl je prostě viditelnej. Každopádně moc černý není taky moc dobrý v tmavých scénách kdy pak člověk moc nevidí. Ten Epson je ostřejší a nemá takový barvy a sytost jako Benq...tu optomu jsem nakonec uplně odepsal...jedině pak držší Optoma GT1080..to by ještě šlo.
V tomto videu je vidět že BenQ poraží i Epson a ostrost epsonu je patrná i na you tube.
nutno dodat že jde o model BenQ a BenQ +je lepší a ma asi i dobrou ostrost.


---------- Doplněno v 17:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:15 ----------

vycházím hlavně z tohohle...je to sice Epson 5200 ale to by neměl bejt rozdíl.Každopádně nechapu to stou barvou kdy BenQ ma 10000 a Epson 35000 dynamickej kontrast a pritom benQ viz video..proste Vauuuu
https://www.youtube.com/watch?v=MGnZV06WzxE&t=6s

---------- Doplněno v 17:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:15 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=MGnZV06WzxE&t=6s
Romanko304 (56)|3.8.2017 10:12
Mal som doma Optomu 140X na skúšku. FullHD obraz, veľká uhlopriečka za cenu okolo 500eur je super, ale každopádne ak projektoru neprispôsobíš premietaciu miestnosť a si aspoň priemerne náročný divák budeš sklamaný. Nieje to o lumenoch, o hluku(ktorý vydáva každý jeden), o teple(detto), ale je to o kontraste, pleťovej farbe a pod. Premietal som v miestnosti, ktorá má každú stenu vymaľovanú bielou farbou + vnútorné žalúzie/samozrejme zastreté/. V tomto prípade si myslím, že ťa nezachráni žiadne plátno, ani nočné premietanie. Projektor som vrátil, ostávam pri 55" TV, ktorá je v mojich podmienkach(rovnakých ako v tvojich) farebným podaním ďaleko pred projektorom. Max. uhlopriečka bola v mojom prípade "len" cca 100", resp. š210cm x v117cm. BenQ W1070 by podľa špecifikácií mal poskytnúť až cca 130" uhlopriečku.

Kúp, vyskúšaj, nechaj si/vráť do 14 dní v prípade e-shopu.

...na premietaciu vzdialenosť 3m
Petr1979 (42)|3.8.2017 16:32
Díky za názor :) ted opravdu váhám. O to mi právě šlo aby obraz nebyl vybledlý a světlý, proto jsem pro BenQ W1070+ ten má dobrou černou.Ale pokud by to nepomohlo a i v noci při bílých stěnách by byl obraz světlý a bledý..pak asi postrádá projektor smysl. No když to tak vezmu z jedné strany mám balkonové okno se stříbrnýma žaluziema(běžný panelákový obývák) a z druhé strany mám bar a ten je šedivý...bar mi odděluje kuchyň od obýváku..mám spojeny dvě místnosti.Bílý je pak pouze strop.Ale je pravda že černá je černá.No když vezmu že sám projektor hodně osvítí místnost a tak úplná tma asi v obýváku nebude.No docela se toho začínám bát při investici 24tis i s plátnem :) ...asi si tam fakt raději narvu tu 123cm tv Qled až bude aspoň za 35tis a nebo tam narvat tu nejlevnější OLED tech 55"...tam mě ale štve že LG sice prodává parádní TV za 35tis OLED a to prohnutou ale je pouze Full HD což kupovat v dnešní době je nesmysl pokud to není 4k. Navíc 8k už klepe pomalu na dveře :)
Romanko304 (56)|3.8.2017 18:06
Ja si nemyslím, že ono je to dáky kvalitatívne extra rozdiel v tých tvojich uvedených modeloch. Ešte aj keby si priplatil za vyššie modely, stále narazíš na kameň úrazu a to je v tvojom prípade neprispôsobená premietacia miestnosť. Tak ako si napísal... "sám projektor hodně osvítí místnost", všetky steny mám matné biele, žalúzie taktiež ako ty strieborné a parkety tmavo hnedé. Nočné pozeranie sa v mojom prípade premenilo na približne 40%-né osvetlenie(v eco režime) oproti bežne zapnutému svetlu v obývačke a už to bolo pre mňa dosť rušivé, nehovoriac o už spomínanom kontraste a farebnom podaní. Mal som s čím porovnávať, profesionálne kalibrovaná 55" Full HD TV s WA panelom u mňa proste jednoznačný víťaz. A aj keby si odmyslím vyššie spomenuté obrazové nedostatky... teplo čo vytváral projektor(priechodná paneláková obývačka 3,15m X 5,20m) by som zniesol možno tak na jeden film(a to bol zatiaľ len apríl).
Každopádne pred kúpou som mal všetku túto problematiku naštudovanú, avšak aj napriek tomu som do kúpy s nadšením išiel. Vytriezvel som až keď som projektor doma zapojil. Nič nestratíš ak vyskúšaš aj ty.... Lepšie raz vidieť ako 100x čítať. Možno budeš viac očarený ako ja.

PS: "ale je pouze Full HD" treba si uvedomiť čo reálne vložíš do svojej televízie a od toho sa odvíjať. 8K môže klopať na dvere, ale keď reálne v súčasnej dobe nevyužiješ plný potenciál ani 4K TV, tak škoda sa vôbec nad tým zamýšľať(môj názor).
bmw330 (31)|4.8.2017 15:57
[QUOTE=Romanko304;531298]PS: "ale je pouze Full HD" treba si uvedomiť čo reálne vložíš do svojej televízie a od toho sa odvíjať. 8K môže klopať na dvere, ale keď reálne v súčasnej dobe nevyužiješ plný potenciál ani 4K TV, tak škoda sa vôbec nad tým zamýšľať(môj názor).[/QUOTE]

Souhlasím s tebou a než bude plně rozšířené 4k vysílání, TV kterou si teď koupíš za tu dobu, už bude po " smrti ". Pak si teprve kup 4k TV a ještě ušetříš, budou za pár šupů, oproti dnešku.
Petr1979 (42)|4.8.2017 22:23
no ta LG oled je pradni...LG 55EG910V dokonce uz za 29tis na Alze ale ma jen to full HD. Videl jsem srovnani OLED a QLED a OLED je proste top (Samsung neumi tv v OLED vyrobit a konceptu se vzdal a snazi se to dohnat QLED ale podle videí z you tube je stejne OLED lepsi). Jeste jsem premejslel na touhle LG 49UH7707 ta je 4k je ale neni hold OLED a nema ani 3D (ktere stejne ted moc neviuzivam).Momentalne mam Samsung LE40C750 uz tenkrat mela panel 100hz a s funkci motion plus 200hz ...obraz je porad super ale hold doba je o neco dal a tahle ma uhlopricku jen 102cm. A verim ze obraz u LG 49UH7707 je lepsi jak ten muj i presto ze jsem slysel ze zezacatku kupovalo LG panely od Samsungu.
Romanko304 (56)|9.8.2017 01:47
Pokiaľ je pre teba u modelu LG 55EG910V jediný problém, že je to "jen full HD" (aj keď neviem či má reálne dáky prínos prehnutá obrazovka), tak sa ešte raz zamysli nad tým, čo som sa ti snažil naznačiť vyššie... Ak máš v súčasnej dobe, príp. v blízkej dobe dostupný 4K materiál, OK... v opačnom prípade nezatracuj full HD, v tvojom prípade už dokonca OLED.
Televízory zn. LG s IPS panelmi majú horšie podanie čiernej (napr. Černá dosti často klouže k šedivé, a ač nepatřím k zástupu lidí požadujících totální čerň, u UF7707 té šedé bylo občasně až příliš – typicky při tmavých scénách ještě doplněných pruhy. Z těchto důvodů se televizor více vyjímá při prezentaci ve dne, nebo večer, při zapnutém osvětlení v místnosti. Temná místnost nechá vyniknout zmíněnému negativu...), takže možno by ti toto vadilo, keď budeš prechádzať z WA panelu súčasnej Samsung LE40C750. A čo sa týka QLED, v porovnaní s OLED, tak aj napriek pridanému písmenku Q stále je to len LED. čo nie je prípad OLED-u.
Petr1979 (42)|13.8.2017 01:08
Aha no popravde ani nevim zda moje Samsung LE40C750 ma VA panel..no pokud ano pak muzu cekat ze by se mi cerna na LG 49UH7707 opravdu nelibila. Momentalne mam VA panel i na pc a tam je cerna hodne znat. I u me stare TV jsem s cernou spokojen...vlastne nekdy moc cerne hodne zatemni scenu a clovek pak vidi prd.To prohnuti u te OLED mne prave odrazuje.Nakonec jsem jeste jednou zkouknul porovnani OLED a QLED na you tube a priklanim se ted spis ke QLED ktera tu cernou hodne dohani a barevne prevalcuje i OLED.Navic ma konecne i muj rozmer max me obyvaci steny tzn 49 palcu.Pockam si na tuhle Samsung QE49Q7F...ted uz je ze 60tis na 45tis...hadam ze za rok atakuje hranici 30tis a do toho bych uz sel. Ma vlastne vse jak 4k tak super kontrast..tak "pro me dobre podani cerne barvy" a ostatni barvy proste parada. Jediny nesvar je energeticka trida "B" a dal bohuzel netusim jakou ma frekvenci panel a nema ani 3D.A dalsi drobna nevyhoda nema vystup na sluchatka...vyresim poustenim filmu pres notebook a tam si dam sluchatka.Pro pritelkyni je vytahnu z TV optickym vystupem na ktere jsou ty druhy SONY co mam.
Hold si jeste pockam nez padne cena.Jinak u te LG 49UH7707 je docela dobry index kvality obrazu 2500 a u Qled je 3100...takze tahle LG nemusi mit uplne nejhorsi obraz.To podsviceni v noci se pry resi vypnutim dimingu..pak je vse cernejsi...pritom by to spravne melo byt naopak..to se soudruhum moc nepovedlo.
vivid.sk (11472)|13.8.2017 09:25
Nenechaj sa oklamať, QLED je nič viac, než marketing.
Počkaj si na výsledok tohto rozstrelu:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/2017-shootout-201707244487.htm
Petr1979 (42)|13.8.2017 17:15
nakonec jsem zjistil ze ma TV ma jen 60Hz a je to TFT panel ale kdyz vezmu porovnani TFT panel vs IPS tak TFT ma lepsi cernou a celkove bych rek i kontrast.Takze LG UF7707 muzu uplne vyradit..to by me asi fakt takova seda misto cerny vadila.
Petr1979 (42)|13.8.2017 18:15
U LG UF7707 se pri vypnuti dimingu musi zapnout hdr a pak je pry cerna...ale hodne lidi to podsviceni kritizuje...skoda vypadla hodne dobre za rozumnou cenu. Do OLED full HD nejdu...TV koupim na 10 až 15let a to už se 4k pohne dopředu...je to jako kupovat DVD v dobe kdy zacinalo BR..Proto taky LG model Full HD tolik zlevnila.Navíc by mi doma zakriveni neproslo..pritelkyni to patrne narusuje jeji jing a jang :)
Petr1979 (42)|13.8.2017 19:26
Tak nakonec jsem se docetl ze ta moje TV Samsung LE40C750 je opravdu panel PVA takze ta cerna je hold urcite lepsi jak u LG...to bych asi koukal jakej je to rozdil.No ted chapu proc jsem s cernou nikdy problem nemel :) a radeji nastavoval cernou Tmavší a ne Tmavou a nejtmavší :)
Romanko304 (56)|15.8.2017 13:56
"TV koupim na 10 až 15let a to už se 4k pohne dopředu..."

...určite pohne. Ale rýchlejšie sa pohne TV ako hardvér, takže dovolím si napísať, že cca za 5-6r. tu budú vychytané OLED 4K TV v uhlopriečkach 50+ v cenovej hladine dnešných 100Hz full HD, resp. lacnejších 4K a to na vyššej úrovni ako plánuješ kupovať teraz(a snáď už aj plne využiteľné v kombinácii s vysielaním) ..tým mám na mysli, že kupovať podobnú spotrebnú elektroniku na 10-15r je z môjho pohľadu neefektívne.
Petr1979 (42)|15.8.2017 20:49
jj stim souhlasim.Je jasny ze bych pak jeste nejakou chtel ale to uz by me asi neproslo doma..mam preci jen rodinu a moje posledni tv je stra cca 8 let.Ale dneska jsem byl zkouknout elektro a uz tam byla OLED za 40tis a to ze 60tis a ma i 4k..a dokonce i 3d, takze si pockam az zlevni na 35 a min a beru ji vsema 10ti. Nema fakt konkurenci ... ty ostatni samsung a nebo jeste hur LG bezna LED at se dou zahrabat..OLED je proste top a tak cistej obraz nema zadna tv.Tu oled koupim dokonce 55" ..trosku si pohraju se stenou a udelam vetsi prostor 5x navrtat diru a trosicku to zvetsim :) Tak OLED je sice zahnuta ale neni to tak hrozny..mam i zahnutej monitor na PC...a pritelkyni uz sem prekecal ze to zahnuti neni zas tak moc znat takze to schalila..tak ted uz jen at to klesne na 35tis a niz..
bmw330 (31)|16.8.2017 16:41
Příteli, jak to tak čtu, ty ani nevíš, co vlastně chceš. Každou chvíli něco jinýho a ještě možná, pokud to přítelkyně dovolí. Raději nic neplánuj, protože při tvé "rozhodnosti", bude těžké pro tebe něco dokončit. Nic ve zlým. Držím palce.
Petr1979 (42)|16.8.2017 17:49
jj rozhodoval jsem se dlouho podle postupnych informaci :) ...puvodne to byl projektor ale nakonec se bojim kontrastu.A OLED TV je ted top.QLED jsem na zivo nevidel jen na you tube v porovnani z OLED a pak se tezko rozhoduje..Ale kdyz jsem vcera videl OLED v euronicsu v akci tak uz mam konecne vybrano :) je to model 2015 tak cekam az spadne jeste niz ma uz i 4k ale zase nema HDR(coz trosicku mrzi)ale zatim nevidim u HDR moznosti vyuziti.Vse ostatni mi vyhovuje uz jen cekam az padne cena :) mel jsem obavu z vypaleni loga treba u CT1 kde nejsou reklamy a film jde i 2hodiny v kuse ale modely 2015-2016 maji proti vypaleni ochranu a dalsi strasak byla zivotnost..ta byla v roce 2013 asi 36 000h ted je asi 100tis jako plazma..tzn pri 14h denim koukani 19,5 roku to mi bohate staci.Omlouvam jse vsem za me myslenkove pochody a doufam ze jsem tim pomohl pri rozhodovani i jinym lidem kterí resi podobny problem s novým kinem do obyvaku. :)
Petr1979 (42)|18.8.2017 21:03
[QUOTE=Petr1979;531421]dalsi strasak byla zivotnost..ta byla v roce 2013 asi 36 000h ted je asi 100tis jako plazma..tzn pri 14h denim koukani 19,5 roku to mi bohate staci[/QUOTE]
Tak nakonec je zivotnost pry pouze 30000hodin..primo zodpovezeno od LG oficialniho prodejce.Takze to pro me neni monoho cca 6let pri 14hodinach koukani.
vivid.sk (11472)|19.8.2017 17:33
Nerad vstupujem medzi tvoje monology, ale ak planujes pouzivat TV naozaj 14 hodin denne (t.j. pojde okrem casu spanku stale), budes velmi rad, ked sa dozije konca zaruky a ak sa dozije v zdravi 5+ rokov, mozes spravit malu oslavu.
Petr1979 (42)|19.8.2017 21:16
no ono to je 14 hodin spis ted kdyz je moje pritelkyne na matersky..proste vstanou v 7 a nekdy v 8 a jede CT déčko az do 9hodin vecer.Je fakt ze to neni kazdej den to samy..nekdy jsou venku a hodin je to pak min.Da se rict ze kdyz to zprumeruju na tejden tak je to tak 8hodin na jeden den ...(tech 14 hodin je zrovna extrem,bral jsem to jako max hodnotu za den) a pri 8 hodinach je to 10 let....navic na matersky nebude nastesti porad a za 2 roky uz bude v praci a TV pojede max 5 hodin dene (max pak 14hodin treba sobota a nedele ale ne vzdy) takze se to zase o neco snizi.No ta zivotnost me odrazuje ale je to proste TOP a myslim ze TV LED proste propada..bude se muset neco vymyslet aby to samsung dohnal.Mam v merku LG 55EG920V OLED (nema HDR..jedine minus...take mne mrzi ze nema vystup 3,5 jack pro sluchatka..mam kvalitni sluchatka na nocni filmy v panelaku) a pokud by nechtela zlevnit tak mam jako zalohu Samsung UE55MU7002 hold jen LED Ale ma zase vsechno.(ale je to krok zpet)
vivid.sk (11472)|19.8.2017 21:27
Pre sledovanie nostop CT Decko (alternativne hocijaky TV kanal) je viacmenej jedno, aku TV si kupis, staci ju korektne nastavit. Ale myslim, ze pre svoje dieta pravis najlepsie, ak ostane TV vacsinu dna vypnuta a plati to, aj zo zdravotneho hladiska (nechcem samozrejme moralizovat, ale neodpustil som si).

[s]
Ak chces TV na seriozne sledovanie filmov, MU7002 nebrat, podla vsetkeho to je len 60Hz panel (ako to uz byva, posunutie modelovej rady, info z displayspecifications.com nie su casto korektne, takze to treba brat s rezervou, optimalne pockat na serioznu europsku recenziu).
[/s]. Oprava: Europska MU7002 ma naozaj 120Hz panel. US verzia ma 60Hz. panel
Petr1979 (42)|19.8.2017 23:21
U samsung mu7002 vsude pisou 100hz panel proto jsem ji vybral vsude jinde je max 60hz. Premyslim vzit samsung ks7002 ..ktera se da jeste sehnat a to za 30tis a je hodne podobna obrazem a tam by mel byt 100hz panel a casto se srovnava s OLED ale v usa ma oznaceni ks8000.

---------- Doplněno v 23:21 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:20 ----------

Ale OLED je proste TOP...vsiml jsem si ale divne bile a modre..tak snad to neni tak spatne
vivid.sk (11472)|19.8.2017 23:39
Mas pravdu, opravujem: MU7002 (Europska verzia) ma naozaj 120Hz panel (zdroj: PL recenzia od kalibratora M. Kopera). US verzia je 60Hz.
Petr1979 (42)|19.8.2017 23:45
Jakou bys volil ty?MU7002 popripade ks7002 nebo OLED LG 55EG920V?..ono je tezky rozhodovat je to bila vs cerna a navic 30tis hodin zivotnosti vs 60tis hod zivota
vivid.sk (11472)|20.8.2017 15:25
Ak by som mal rovnake poziadavky/sledovaci cas/publikum, ako uvadzas, mozno by som volil z cisto pragmatickych dovodov mensie zlo - nejaky lacnejsi LCD z uvedenych a po par rokoch (ked zdochne), kupil OLED. Tym, ze zaplatitelne osvedcene fullHD modely su z hry von, je toto obdobie tak trochu o vyckavani, ak neplanujes dat velke peniaze za spickovu OLED (napriklad LG B7, ktora bude stat predpokladam 2.000 euro koncom svojho cyklu - buduci rok). Alebo z rovnakych dovodov kupil "lacnu" OLED EG910V.

Pripominam, necakaj zivotnost, ktoru ocakavas, ber to ako spotrebny tovar. Ked TV zdochne, kupis dalsiu, mozno priplatenie za 5 rocnu zaruku nemusi byt pri tychto lacnejsich modeloch drahe, skus zvazit aj to, ak trvas na nejakej "istote" ohladom tohto (OLED nieje na trhu tak dlho).
Petr1979 (42)|20.8.2017 20:47
taky to tak vidim...jinak KS7002 je uz pomalu vyprodana,takze zbyva mode mu7002 a k tomu jsem pridal ks8002 a ks9002 pokud klesnou na 30-33tis tak to beru...navic 8002 a 9002 ma 200hz panel...psal jsem primo na samsung.Pak jste uvidim zda neklesne QLED 7 ta je na 44tis...ostatne jako ten zbytek..je sice jen 49" narozdil od ostatnich 55" ale zase je o hodne lepsi.Pockam do vanoc co se stane...bohuzel chci koupit TV zrovna v dobe kdy se vyrobci hodne lisi a kazdy jde do jine technologie.
OLED 920v se mi hodne libi a okouzil mne ale nasel jsem ze i pres ochrany proti vypaleni statickeho obrazu ktere pry uz obsahuji modely 2015-2016 a 2016-2017 dokonce jeste lepsi ochrany..tak presto to asi nefunguje viz videa.A navic uz tu nikdo psal ze se mu u OLED 960v vypalilo logo markyza takze tvuj krajan :) ...jak je videt asi toho bude vic..nekdo psal ze mu TV po 2 mesicich sla rovnou do servisu a ze LG nema kvalitni soucastky narozdil od samsungu a poruchovost byla dle servisu hodne velka.



to me dost odradilo

---------- Doplněno v 20:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:45 ----------

pokud OLED tak pak uz jedine od samsungu ktery to snad dotahne..ukoncil to prave kvuli vypalovani obrazu.A aspon to nepustil mezi lidi jako LG.
vivid.sk (11472)|20.8.2017 21:25
[QUOTE=Petr1979;531467]8002 a 9002 ma 200hz panel...psal jsem primo na samsung[/QUOTE]
S tym by som si nebol taky isty, neviem o jedinom 200/240Hz paneli v UHD TV. Ani vlajkova lod (KS9500) nema 240Hz panel.

Co sa tyka "image retention", je to pri OLED zname, no je to kratkodobe. Budes musiet pozerat aj na ine kanaly ako CT :D (agresivne farebne loga dnesnych TV stanic nie su prilis "OLED friendly").
Petr1979 (42)|21.8.2017 15:45
no stema 200hz se mi to taky nezda..ono je to spis 120Hz + dopocitavani na 200Hz..kazdopadne mi to psali z podpory pro samsung..a oni s frekvenci svych panelu hodne mlží :). Jinak k OLED CT1 ma pry podle LG ochranu jiz v logu pry se hybe zhruba o 2mm ze strany na stranu..coz clovek nespozoruje...ale to vypalovani loga a zrovna u tohohle OLED do ktereho jsem se zamiloval je pro me strasak jak prase a navic ta zivotnost 30tis hodin..ale zase kdyz CRT meli jen 25tis tak to vlastne neni zas tak mimo.Ale vypaleni je proste moc risk asi jim to moc nefunguje..a navic LG pise ze pri sledovani 6-8hodin dene by k tomu nemelo dochazet.Ale nekdy se proste podari den kdy TV jede od 8mi rano do 12 v noci...treba sobota kdy je cela rodina doma a nikam se nejde.Je fakt ze jen jeden kanal nejede..proste prepinani na jine programy jestli tam nahodou nejde neco lepsiho ci guide na tv a nasledne EPG aby se clovek podival co kde davaj.Ale kdyz to vidim tak mam z toho dost strach.Ono muze byt i proble kvuli castemu sledovani stejne stanice.Asi nasledna ochrana ktera probiha po vypnuti tv ovladacem (musi byt pripojena tv v siti) ktera regeneruje tv po dobu 8minut po vypnuti...tak asi moc nezabira..patrne pokud se na tv kouka clovek dyl jak 8 hodin dene tak ochrana pak nestiha..asi to nemaj vychytane...lae jako bral bych ji hned kdyby tohle nehrozilo..ale cekam do vanoc az vsechny uvedene tv klesnou aspon na 30tis nebo aspon nekam 33tis atd

---------- Doplněno v 15:45 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:42 ----------

je ale take mozne ze lidem kterym se u tohoto modelu takto loga vypalili.Tak k tomu mohlo dojit tim ze maji vypinani na zasuvce aby tv nezral ve Sand-by..coz by potom TV nezregenerovala a necistila se a pak by k tomu mohlo dojit zcela urcite.
Petr1979 (42)|23.8.2017 20:41
tak už vybrano z Elektro wordu za 35 900kc samsung 55MU7072...ma 100Hz ..je to premiova7rada na 9kovou nemam...na OLED vypalovacku kaslu.