Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FFDshow a Power DVD

Jenyk (1)|10.7.2005 13:48
Mám takový problém který mě ani moc netrápí,ale rád bych věděl proč tomu tak je.Mám na disku uložený video soubor (mpeg) a k němu titulky (mpsub),k přehrávání titulků mám FFdshow.Když spustím Windows Media Player nebo Mv2player tak se přehrává video i s titulky,ovšem když spustím Power DVD nebo Nero Show Time tak mě to jde bez titulků.Dá se nějak FFdshow přinutit aby přidalo titulky i do těchto přehrávačů? :-)- :-)-
stayman (12393)|13.7.2005 01:48
U DivXG400 to nastavujem na FORCE, ffdshow nepouzivam.
vlada (3470)|13.7.2005 07:25
Jenyk
Jedinou možností by bylo donutit FFDShow aby se použil jako postprocessingový filtr. Někde tam tušim to nastavení je, zkus zapnout podporu pro všechny nekomprimovaný formáty (RGB. Jinak ten problém podle mě spočívá v tom, že PowerDVD a asi i Nero Show Time (nikdy jsem ho nepoužíval) mají vlastní dekodery pro MPEG a FFDShow se do procesu vůbec nezapojí.
stayman (12393)|13.7.2005 11:14
Presne je to v tom, ze PWDVD6 ma vlastne enkodery, takze ziadny autolad filtrov nevola, neviem sice ako s mpeg2, taku moznost som nemal, ale u DivX to FORCE funguje, aby sa nacital ten DivXG400 a nasledne uz nie je problem s titulkami.
peca (260)|22.8.2005 10:39
mám podobný problém. Při přehrávání aviček se mi u některých filmů nezobrazí titulky. používám powerDVD.
vlada (3470)|22.8.2005 13:24
peca
Tohle je dost málo informací na to aby se dalo něco rozumnýho odpovědět. Čim titulky zobrazuješ (PWDVD to neumí, pokud vim), jaký titulky se nezobrazujou, jmenujou se stejně jako film, jsou načtený atd.? Přihoď ještě nějaký info, čim víc tim líp.
clee (6592)|22.8.2005 13:27
tohle by slo myslim obejit vobsubem, ten se naladoval do vseho moznyho...
peca (260)|22.8.2005 14:42
[quote=vlada]peca
Tohle je dost málo informací na to aby se dalo něco rozumnýho odpovědět. Čim titulky zobrazuješ (PWDVD to neumí, pokud vim), jaký titulky se nezobrazujou, jmenujou se stejně jako film, jsou načtený atd.? Přihoď ještě nějaký info, čim víc tim líp.[/quote]

Někde sem tu četl, že pwdvd má vlastní dekodér titulků. Jinak já mám nainstalovaný allin1.
Názvy titulků se neshodují, to by na PC mělo běhat i tak, ne?
jinak v PWDVD sem nikde nastavení titulků nenašel.
vlada (3470)|22.8.2005 19:04
Já si teda myslim, že PWDVD titulky neumí. Ten codecpack Ti tam zřejmě nějaký titulkový filtr nainstaloval (zřejmě VSFilter). Codecpacky nebrat, pořád to tu všichní opakujeme dokola, potom nevíš, co tam máš a nemáš.
Jinak konkrétně VSFilter (alias DVobSub) je zrovna celkem dost vybíravej. Myslim, že chce aby se titulky jmenovaly stejně jako video. Titulkovej filtr FFDShow to třeba nevyžaduje a i plno klasickych video přehrávačů (BSPlayer, ViPlay, ZoomPlayer, MV2Player, MPC atd.) si dokáží titulky najít i v jinak pojmenovaných souborech. PowerDVD je primárně DVD přehrávač a podpora jinych formátů je tam jaksi navíc a neni moc propracovaná.
Nejlepší je dodržovat nepsaný pravdilo, že titulky se jmenujou stejně jako film a mají 2 přípony - jazyk a typ. Takže třeba Matrix.CZ.srt.
stayman (12393)|22.8.2005 21:08
Ale umi, pisal som to vyssie ako na to \/
peca (260)|25.8.2005 11:18
Tak sem nainstaloval DivXG400 a titulky běhají u všech mých filmů, kromě jedné vyjímky.
Takže všem díky 8-)
stayman (12393)|4.9.2005 00:32
[quote=peca]Tak sem nainstaloval DivXG400 a titulky běhají u všech mých filmů, kromě jedné vyjímky.
Takže všem díky 8-)[/quote]

Aka je ta vynimka? Titulky ak nemas pri subore alebo su s inym nazvom, tak ti ich automaticky nenacita a nacitas ich ty sam (urcis cestu) v tom DivXG400 v druhej zalozke myslim...