Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký levný receiver s bezproblémovými funkcemi PVR

cikan (26)|24.7.2017 13:43
zdravím all,
potřebuji poradit, jaký pořídit receiver pro mého tchána (ročník 1925), který denně nahrává asi 5x (poté většinu nahrávek po zhlédnutí vymaže).
Jako zdroj signálu je satelit (twin konvertor - 2x karta skylink).
Původně používal dvoutunerový Humax 8000PVR - a to bylo perfektní pro tchána i pro mne (spolehlevý systém, obrovský DO, výborné fce PVR - pouze jsem mu občas doladil kanály, když Skylink změnil transpondér). S nástupem HD přešel tchán na systém:

- TV s integrovaným sat tunerem + modul irdeto s kartou skylink (ICE)
- vypůjčený receiver AMIKO s integrovaným IR (myslím 7800 IR, mohu upřesnit) + druhá karta skylink (ICE)

Od té doby máme jen samé problémy s Amikem (to se používá jen na nekódované nahrávání). Nahrávání do flešky (64 GB) je velmi nespolehlivé. Občas se pořady nahrají v pořádku, občas se přijímač při nahrávání zakousne a tím se už nenahrají další připravené předvolby v časovači (asi nestíhá komunikace USB). Zkoušel jsem různé rychlé flešky, ale u verzí USB 3.0 výrobcí neuvádějí rychlosti při provozu USB 2.0 - problémy přetrvávaly (jen byla jiná četnost "nenahrání"). Zkoušel jsem i různé firmware, také to nepomohlo. Zdálo se, že to bylo trochu lepší po zformátování flešky v Amiku. Dále jsem objevil chybu ve firmware. Po předčasném ukončení nahrávání (ručně) se sice nahrávání ukončilo, ale časovač běžel dál, takže pokud bylo nastavené vypnutí přijímače po ukončení nahrávání, přijímač se po doběhnutí času vypnul. Zkoušel jsem i externí HDD Seagate Free Agent 1,5 GB s vlastním napájením, bohužel je nekompatibilní k Amiku (po zapnutí Amika sice proběhnou hlášky USB připojeno a připojeno úspěšně, ale do PVR menu už se nedostanu, Amiko HDD nevidí). Žádný z doporučovaných HDD pro sat receivery k odzkoušení nemám.

Takže, co bych potřeboval:

- buď koupit jednotunerový přijímač s USB 3.0 + PVR (nejlépe s integrovaným IR, příp. s fcí skylink fastscan) a aby byl levný
takový jsem zatím nikde neobjevil (poraďte)
- nebo mi poraďte levný, spolehlivý, jednotunerový přijímač s USB PVR + konkrétní, odzkoušený typ flešky (alespoň 64 GB) s dobrými fcemi PVR (převíjení nejen 2x,4x,8x,16x,32x ale i s dalšími možnostmi, obvykle info + kurzory)
- nebo levný, spolehlivý, jednotunerový přijímač s USB PVR, který by komunikoval s HDD Seagate Free Agent, ideálně ještě s DO s velkými tlačítky (Příp. s IR, skylink fastscan)
- nebo jiné levné, spolehlivé a odzkoušené řešení
- přip. použitý receiver z vyšší řady (ale musel by se zřejmě dokoupit dekód. modul)

Já používám doma Vantage 8000S a žádné problémy nemám, ale tchán nechce investovat (max 3 kKč).

Předem děkuji za pomoc ..
KamilZ (10277)|24.7.2017 14:49
Proč se omezuješ požadavkem na USB 3.0? Jaký to má smysl?

Pokud nahrávky maže a nezpracovává nebo nearchivuje, tak může klisně sáhnout po něčem Skylink Ready, mrkni třeba zde: http://www.parabola.cz/clanky/6183/gosat-gs-7070pvri-prvni-dvoutunerovy-prijimac-skylink-ready-s-podporou-hbbtv-a-hevc/
cikan (26)|24.7.2017 15:15
to KamilZ,
asi jsme se nepochopili přesně. Požadavek na USB 3.0 byl jen jedna z možností (myslím, USB 3.0 má VU+). Většinu krámů Skylink Ready jsem už montoval, ale nikdo to nepoužíval pro nahrávání. Proto bych rád měl prakticky ověřené, že nějaká kombinace je bezproblémová (a to uživatel zjistí až časem/užíváním).
A pokud by byl DVB-S2 přijímač vybaven slotem USB 3.0 pro PVR, předpokládám snad správně, že komunikace s fleškou bude dostatečně rychlá. Samozřejmě, nejlepší by byl interní HDD (pokud se nepřehřívá), ale to je cenově jinde.
Foolproof (2713)|24.7.2017 15:30
Mám doma Vu+ Solo 4k, což není to co bych dědovi doporučil, ale na chalupu do hor, kde nefunguje ani mobil jsem si musel po přechodu na DVBS2 koupit nový stroj a zvolil jsem

AB Cryptobox 700 HD


cena asi 1600 Kč

Kromě jiného [FONT=Arial] přijímač obsahuje [/FONT]univerzální čtečku karet, 2x USB2 PVR,Wifi. LCD display, analogový scart výstup, Ethernet, optický výstup. Podpora alternativního firmware emu, CCcam, Mgcamd (server/klient) . Různé internetové aplikace (youtube), IPTV, možnost streamování, multimediální přehrávač.

Řekl bych, že ono Vu+ není ani zdaleka tolikrát lepší, kolikrát více stálo
\\/ (asi 15 000 Kč). Doporučuji. Jede v tom i karta Irdeto.
cikan (26)|24.7.2017 15:53
to Foolproof,
dík za typ. Jen bych potřeboval vědět, zda využíváš i nahrávání (nekódované) - jakou konkrétní flešku používáš (nebo ext HDD) pro Cryptobox 700 HD a jaké jsou možnosti PVR (s využitím EPG) . Univerzální čtečka nevadí, je-li k dispozici aktuální firmware (se slotem CI je to jistější). Dnes umí nahrávat i ty nejlevnější krámy (skylink ready). Nechci kupovat něco neověřeného.
tahlovej (304)|24.7.2017 23:59
[QUOTE=cikan;531220]to Foolproof,
dík za typ. Jen bych potřeboval vědět, zda využíváš i nahrávání (nekódované) - jakou konkrétní flešku používáš (nebo ext HDD) pro Cryptobox 700 HD a jaké jsou možnosti PVR (s využitím EPG) . Univerzální čtečka nevadí, je-li k dispozici aktuální firmware (se slotem CI je to jistější). Dnes umí nahrávat i ty nejlevnější krámy (skylink ready). Nechci kupovat něco neověřeného.[/QUOTE]Já osobně mám otestováno,že přenositelnou nahrávku(a dostatečně spolehlivě vytvořitelnou) dnes z lowendu dokáže dobře OPENBOX S3 CI(ve čtečce i karta IRDETO,jinak s CI+ modulem NEOTION umí i souběžně nahrávat dva programy z totožného transpondéru),popř.AMIKO 8260 s CI+ modulem SMIT a SW verzí 2.3.65 - ne vyšší!).
Foolproof (2713)|25.7.2017 14:07
Na chalupě opravdu nenahrávám, ale dle papírů je nahrávka rozkodovaná, tím pádem přenositelná, ale cíl musí umět transport stream. Lze vyzkoušet na prodejně, vcelku rychle.
cikan (26)|12.8.2017 04:20
Nakonec jsem koupil AB Cryptobox 700 HD (750 HD zatím nikde nebyl) a po cca 14 dnech provozu - velká spokojenost. Super cena 1431 Kč s DPH (doprava Uloženka - hotově). PVR fce standardní, rychlé převíjení (PLAY + kurzory), možnost vytvořit záložky, přehrávač zvládá hodně formátů, ...
Takže poměr výkon/cena výborný. Nahrávání do flešky zatím bezproblémové. Trochu chybí indikace nahrávání na panelu, hodil by se i CI slot (ale to bude umět 750 HD). Díky za typ ..