Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jas lumens

Hondiago (99)|28.6.2017 12:55
Ahojte, uvažuji o pořízení spíše levnějšího projektoru jen pro syna na zahradu teď na léto, aby pro radost pořádal "letní kina" pro spolužáky. Narazil jsem u jednoho na údaj se dvěma "Brightness":

Brightness 600lum
Brightness 80 lumens

Jaký je v nich rozdíl, nevíte někdo???
Díky.....
RoPo (6061)|28.6.2017 13:11
Rozdíl je v 520 lumenech....:-)-

Projektor se svítivostí 600 lumenů svítí více a je to jak cca. 50-60w klasická žárovka.
Hondiago (99)|28.6.2017 13:17
Jo jo, vím, díky, ale tyhle dva údaje byly pod sebou u jednoho a toho samého projektoru, prostě tam byla dvakrát uvedená položka "Brightness", tak mě zajímá, jestli je třeba nějaký rozdíl mezi označením "lum" a "lumens" nebo má ten projektor dvojí nastavitelnou svítivost nebo může být jiný důvod?
Třeba u jiného jsem četl zase údaj "40 ANSI lumenů", nemůže být tedy jeden údaj v "lumenech" a druhý v "ANSI lumenech", jaký je v nich rozdíl?
RoPo (6061)|28.6.2017 14:05
Lumen je obecná základní jednotka vyjadřující svítivost zdroje, světelného toku, v určité vzdálenosti. Obecně se tím myslí měření 1m od zdroje a velikosti osvětlené plochy o průmeru 1m. ANSI lumnes je standardizovaná jednotka americkou organizací ANSI. A zohledňuje také kontrast světelného zdroje. ANSI lumens více odpovídá realitě. Svítivosti na dané oblasti a vzdálenosti od světelného zdroje. Avšak není zde zohledněna světelnost okolí, odrazivost plátna atd. Pro výběr peojektoru dle svítivosti projektoru je však směrodatnější.
Hondiago (99)|28.6.2017 14:24
Díky za skvělé vysvětlení :-), alespoň se budu lépe orientovat. Ď....