Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FreeSAT

kapun (1)|28.6.2017 09:08
Zdravím, chtěl jsem se zeptat bohužel jsem nenašel nikde podobné téma, uvažuji nad zřízením satelitu a moc se vtom nevyznám. Co si myslíte o freeSAT http://www.svetsatelitu.cz? Dostal jsem od nich zajímavou nabídnu, ale nerad bych naletěl a nebo hradil nějaké nesmyslné poplatky. Nabízí mi 118 programů za 349,- měsíčně, co jsem koukal na všechny ostatní (Skylink,O2,T-mobile, Digi), tak mi nebyli schopni nabídnout něco výhodnějšího. Například Skylink mi byl už od několika lidí rozmlouván kvůli servisním poplatkům o, které si začali účtovat. Co myslíte je tato nabídka výhodná nebo by jste doporučily něco jiného?
KamilZ (10277)|28.6.2017 11:05
Myslím, že když si to zde pročteš, tak si názor na to, zda vzít freesat, Skylink nebo DigiTV, získáš sám. Neletět není na co. Prostě si spočítej poměr cena/výkon za balíček, který by tě u jednotlivých operátorů zajímal a je to. Na servisním poplatku u Skylinku je špatné jen to, že se tak nešťastně jmenuje, ale nic jiného. Zadarmo to těžko budou dělat, nejsou charita.
Obecně nejhorší kvalita (počet programů a cena za ně není vše) byla dřív brána u DigiTV, ale prý se to hodně zlepšilo (nevím).
Dagy2 (3153)|29.6.2017 01:07
kapun, otázka naozaj stojí úplne inak než či je 349Kč moc alebo málo za 117 programov.
základná otázka č.1 je čo chceš vlastne pozerať, o čo máš záujem - šport, filmy, balík základných staníc CT/Nova/Prima, tematické kanály k histórii alebo prírode atĎ.

freesat je podľa mňa platforma ktorá nemá čo ponúknuť. Jasná voľba podľa odpovede na otázku č.1 je skylink alebo digiTV.
Skylink:
+ ponúka možnosť mať len základ, t.j. platiť len onen servisný poplatok
+ má najväčší rozsah "vedľajších" služieb - HbbTV u všetkých hlvaných CZ staníc, zvukové stopy dolby digital
+ jediný ponúka flexibilnú zmenu balíka každý mesiac platením kreditnou kartou do 5 minút kedykoľvek
- má najhlúpejšie postavené balíky - v každom je vždy len niečo, nemá monotematicky ladené balíky.
- z hľadiska športu nemá skylink čo ponúknuť, stanice Eurosport, Sport, NovaSport zostali bez mnohých sledovaných športov (zahraničné futbalové ligy, tenis...)
- tzv. druhá karta je najdrahšia zo všetkých operátorov

DigiTV
+ kvalita signálu je u základných programov plne zrovnateľná so Skylink - dátové toky, rozlíšenie, základ je v HD rovnako ako u Skylinku. Písal som to tu inde.
+ dekodovanie s modulom DigiTV, signál z družice je absolútne bez problémov
+ ako jediná platforma vlastní momentálne športové práva na väčšinu sledovaných športov a svoje športové programy DigiSport
+ šírka monotematických kanálov je podstatne väčšia ako Skylink, ten niektoré programy nemá
+ dtto filmové kanály
- žiadne programy nemajú HbbTV
- "ošidené" EPG u filmových programov, často len základná informácia. Oproti Skylinku ktorý má plný popis. Pokiaľ ma niečo zaujalo a chcem vedieť viac, EPG čítam u skylinku
Neviem aké sú podmienky v ČR, v SR nie je potrebné mať viazanosť aj stavba balíkov je iná v SR.

Takže najprv si naštuduj aké programy by si chcel pozerať, potom kto ich má v ponuke a nakoniec kto ich má za najlepšiu cenu resp. aké ďalšie služby získaš.