Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD DivX MPEG4 prehrávac X-Site ID 668

adala (4)|9.7.2005 19:16
Koupil jsem tenhle player včera a přestože prodejce tvrdil, že podporuje české titulky u DivX, není tomu tak. Vím, že je to spraseným firmwarem, ale protože je tento přehrávač na trhu teprve krátce, není k němu žádná podpora, hledal jsem na webu a nenašel jsem ani zmínku. Nemám ani ponětí jaký čip vlastně má, ale za předpokladu, že umí i MPEG4 tuším, že to bude některý z nejnovějších čipů. Není to určitě žádný zázrak (cca 1700,-), ale na rozdíl od Cyberhomu CH DVD 462, jenž též vlastním, přehraje úplně všecko, a to i CD s Xvidem, jenž se kousal na Cyberu s 28 firmwarem. Ale to zklamání s titulky mně opravdu rozhodilo, takže kdo něco víte, nebo už máte s tímto playerem zkušenosti, hoďte to sem do threedu...
Dííííík
adala
adala (4)|10.7.2005 00:58
Brouzdanim po netu jsem zatim zjistil toto: X-Site ID 668 je vlastne IDALL ID 668 od korejského vyrobce, podle informací na spanelskem sajtu tohoto prehravace obsahuje chip Mediatek MT1389, Ia GE. Na strankach IDALLu jsou firmware updaty, ale samozrejme ne pro stredni evropu, takze hledam dale...
adala
adala (4)|12.7.2005 15:03
Dnes jsem mluvil se šéfem dovozní firmy a ten mi sdělil, po mém naléhání, že do týdne oznámí co s problémem českých titulků v DivXu udělají. Buď bude nový korektní firmware, nebo se vše bude řešit reklamací. Důvod toho týdenního zdržení je, že pověřený pracovník je na dovolené. Výše zmíněný šéf firmy se zaručil, že se to vyřeší s konečnou platností.
Takže ještě jeden týden strpení...
adala
adala (4)|22.7.2005 18:40
Jak jsem slíbil, po týdnu čekání na rozhodnutí dodavatele, jsem tu s ním...
ale nemám dobré zprávy. Dnes jsem se konečně po třídenním marném vytáčení čísla dodavatelské firmy dovolal a bylo mi řečeno toto:
víte voni to dělaj číňani a s nima je hrozně blbá domluva, to bysme jim museli poslat přesné specifikace co to dělá a co to nedělá a vysvětlit jim jak čeština funguje, to voni neznaj a blablablablabla. Prostě jsem měl dojem, že mluvím z dementem a ne s pověřeným pracovníkem a navíc když jsem se ho zeptal proč tenhle problém nezačali řešít už v květnu, když se jim ozvali první zklamaní uživatelé, mlčel jak zařízlý prase. Podle mého názoru je to banda idiotů, kteří jen kupujou a prodávaj a ani neví co, jde jim jen o kšeft. Moje poslední otázka byla za jak dlouho tak odhaduje případnou nápravu, zamumlal něco o několika měsících a lezlo to z něj jak z chlupatý deky. Takže moje resumé: zítra to jdu vrátit a s výrobky se značkou X-Site už nikdy v životě nechci mít nic společného, pokud bude jejich výhradním dovozcem firma Datram Praha s.r.o.
Tímto končím s příspěvky do tohoto threedu a přeji všem majitelům DVD X-Site ID 668 pevné nervy při vracení tohoto výborného DivX DVD se spraseným firmwarem....
Přeji všem krásný den a nečučte furt do bedny, jděte radši na houby...
adala
Pitr_tvf (1)|25.7.2005 19:00
Stal jsem se nečekaně majitelem taky tohoto výrobku a má velmi spoustu much. Nedoporučuji jeho koupi. První věc co se mi stala je to, že jsem nechtěně zmáčknul tlačítko na uložení loga a nevím jak tam dost to původní. Poradí někdo? Taky všelijak ruší signál z ostatních zařízení připojených k TV.
stanoz (1)|25.7.2005 19:13
Cez moje ruky prešli 2 výrobky X-site ID 668, mám rovnaké skúsenosti aj s fy Datram Praha s.r.o. Prvý v dodávke z jara tohto roka nevie žiadne titulky pri DivX formáte, druhý (dodaný leto tohto roku) už pozná titulky okrem písmen ž a š. Uvedená firma nerobí žiadnu podporu uvedenému výrobku tvrdiac, že sú len veľkoobchodnym dovozcom. Tieto výrobky neodporúčam nikomu, okrem tých, ktorým obrázkové písmo (činština) nerobí problémy, aj keď pochybujem, že na ich stránkach sa nájde firmware pre uvedené výrobky X-site.