Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako zistím funkčnosť diaľkového ovládača?

Vlado2 (8)|19.6.2017 13:08
Nereaguje mi hlavné DO k alarmu Profipatrol. Je to jednoduché DO s číselnicou, fungujúce zrejme na 433 MHz a bez infra diódy. Polyskop nemám. Mám však pomerový detektor, s ktorým som kedysi meral rôzne signály. Takúto vysokú frekvenciu, neviem, či zachytí a usmerní. Aký prístroj pracuje na 433 MHz, aby som ho mohol použiť ako detektor?
bastlir (3245)|20.6.2017 10:57
Podívej se do manuálu, zda tam někde není přepínač frekvencí, nebo zda DO není programovatelné/párovatelné.
Vlado2 (8)|4.7.2017 12:43
V opravovni televízorov mi povedali, že pravdepodobne to bude rozladený kryštál oscilátora. Je možné jemne doladiť napr. kondenzátorom frekvenciu kryštálu? Alebo ho musím vymeniť?
RoPo (6061)|4.7.2017 13:20
433/868MHz frekvence se využívají právě pro digitální přenos. Pásma standardu ISM. Nebývá obvyklé, aby se frekvence rozladila díky používání oscilátoru s přesným krystalem. Navíc se většinou využívají již hotový modul s firmwarem, který má implementovaný protokol využívající ID sítě, ID zařízení a datové pakety.
Pro dekódování pásma lze využít nějaký ASK/OOK příjmač a ten připojit k PC. Nebo využít již hotový RTL-SDR příjmač na USB.

Nicméně spíše došlo k tomu, že DO má plovoucí kód a došlo k "zapomenutí"/zrušení spárování ústředny s daným DO. Podívej se do nastavení této ústředny, zda nemá učící režim pro další DO či vymazání stávajících DO. Udělej vymazání stávajících DO a opětovné naučení ústředny s těmito DO.
Vlado2 (8)|18.9.2017 12:28
Ústredňa sa učí prostredníctvom DO s bezdrôtovou klávesnicou, a to pomocou čísel a znakov. Zlé je, že práve toto DO s klávesnicou prestalo komunikovať s ústredňou. Kmitočet 433 MHz však vysiela, čo mi potvrdil jeden známy, ktorý má spektrálny analyzér. Ostatné DO aj senzory komunikujú. Rád by som vedel, či s ústredňou možno spáriť inú bezdrôtovú klávesnicu, napríklad od počítača?