Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální centrum s opravdu plynulým obrazem

beuma (1)|12.6.2017 17:39
Koupil jsem si MMC Evolveo Android box H4, protože mi přestalo fungovat LG MS450H a jsem překvapen, jak moc je obraz cukaný. Papírově má zvládnout 4K, přitom plynule přehraje jedině SD rozlišení. Už v 720p obraz neustále cuká. Mám pocit, že to dělají všechny android MMC. LG byl v tomto směru až na pár výjimek bez problémů.
Poradíte, jaké MMC vybrat, aby bylo opravdu plynulé přehrávání jako v TV, DVD nebo Blue-ray? 4K nepotřebuji, jde mi o plynulost ve fullhd.
Děkuji. Martin
whitesak (406)|12.6.2017 18:43
Uvádíš strašně málo požadavků, co od toho chceš, jaké máš požadavky - třeba 4k?, HDD?, Optickou mechaniku?, Tunery?,... atd atd.
Takže za mne velmi stručně:
1. Nemáš-li hluboko do kapsy tak Nvidia Shield TV
2. Máš-li hlouběji do kapsy tak:
a) Nechceš 4k a HD Audio formáty (DTS HD MA, DD THD) pak Rpi3 plus LibreElec
b) Chceš 4k a HD Audio formáty - pak Android box s AmLogic S905X plus LibreElec
:-)
vivid.sk (11472)|12.6.2017 21:33
3. A pokial nemas zvlast obmedzeny rozpocet, kup si nieco na baze x86 (povedzme aktualny Intel NUC), a s LibreElec/Windows + KODI ziskas vsetko, co uz bolo menovane, plus moznosti HQ upscalingu/deinterlace v ramci KODI a vykonovu rezervu do buducna.

4. Samozrejme Hi-End upscaling s dedikovanou GPU neriesim, to uz su riesenia pre fajsmekrov, no myslim, ze bod 3. splna poziadavky drvivej vacsiny uzivatelov, vratane uzivatelov narocnejsich na kvality vystupu.


P.S. Mimochodom zakladas totoznu temu, ktora je tu riesena x-krat, staci prejst temu od uzivatela FoolProof s MMC rovnomennej znacky. Vlakna s podobnou tematikou najdes v prvom prispevku tu
Foolproof (2713)|13.6.2017 12:15
Sice mám H8, tedy jiný čip, ale jinak máš pravdu.:-)- Ovšem vzhledem k tomu, že z úvodního příspěvku vyplývá, že prostě koupil a aniž bojoval tak je zklamán, tak pokud bude stejně postupovat u čehokoliv , HTPC, Nvidia, zkrátka cokoliv, dočká se stejného výsledku......