Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mechanicky opotřebovaný LNB konvertor.

puschpull (921)|4.6.2017 19:44
Přeji hezký den. Dá se nějak zrenovovat, nebo ochránit opotřebovaný "klobouček" LNB konvertoru?
Nový stojí 300,- Kč o nic nejde co se týká peněz ale ten opruz měnit a vše zase nastavit aby byl kvalitní a silný signál! :-(
https://lnb-konvertory.heureka.cz/f:24046:44818;24047:44820;24057:21629265/?o=5
Osobně bych uvítal, kdyby na to šel nasadit nějaký silnější "prezervativ" nebo tak něco podobného ...[ATTACH=CONFIG]34350[/ATTACH]
DSC_0011.JPG
vivid.sk (11472)|4.6.2017 20:43
[QUOTE=puschpull;530902]a vše zase nastavit[/QUOTE]
Nemyslim si, ze to bude treba nanovo nastavovat. Pokial osadis dva nove LNB na totozne miesta, budu fungovat.
Divim sa, ze ti to v takomto stave este funguje a ze do nich uz nenatieklo.
1hroch (865)|4.6.2017 21:08
[QUOTE=puschpull;530902]opotřebovaný "klobouček"[/QUOTE]
OT: Jen pouze pro moji zvidavost - kolik mesicu, let je klobouckum?
puschpull (921)|4.6.2017 21:36
tak ty konvertory jsou cca 13-15 let staré. Docela výdrž, co? :-)
Říkám, koupit není problém, ale při minulém nastavování (po zateplení baráku, jsem se s tím sral dvě celá odpoledne ... Strašně citlivé na jakékoliv posunutí, ještě ten dual focus.
vivid.sk (11472)|4.6.2017 21:53
Zateplovanie (kde ide obvykle dole celá parabola, pripadne sa s ňou hýbe) neporovnávaj. Tu nehýbeš s parabolou ani s pozíciou, len vymeníš LNB v objímke. Robil som to x-krát nikdy som nič nerozhasil, netreba sa toho báť.

Inak, keď si sa s tým minule toľko sral, prečo si to hneď nevymenil? :)
puschpull (921)|4.6.2017 21:55
Lenost, línej objednat když to fungovalo. Navíc před těmi pár roky to ještě nebylo popraskané.
1hroch (865)|4.6.2017 22:51
[QUOTE=puschpull;530909]cca 13-15 let staré[/QUOTE]
jeste poctiva produkce.
Diky
KamilZ (10277)|5.6.2017 06:29
Já bych to vyměnil celé. Je to pár korun a vzhledem ke stáří je možné, že se Ti může za zhoršených podmínek zlepšit příjem.
puschpull (921)|5.6.2017 07:35
Tehdy jsem si to komplet dělal sám. Celkem maximalisticky pojaté. Multipřepínač pro příjem na 8 místech po baráku. Spojené v rozvodech samozřejmě s příjmem pozemního vysílání.
Samozřejmě vyměním oba quattro LNB. Má dnes stále cenu jít po co nejnižším šumovém čísle ?

Osobně zvažuji ještě variantu koupit jeden konvertor (monoblok) pro příjem obou satelitů Astra (na pozicích 19,2°E a 23,5°E).
Stejně nevyužívám jiné družice. Navíc satelitní přijímač mám jen jeden, v obýváku. Druhá TV je v kuchyni a tam chytám jen DVB-T.

Jaký na to máte názor?
Koneckonců asi nejjednodušší by bylo nechat to jak je a koupit ty dva nové quattro lnb konvertory. (Jen ten multiswitch se na půdě zbytečně hřeje, už se v něm 1x opravoval zdroj - vyschlé kondíky)
puschpull (921)|6.6.2017 16:53
Dnes dorazily z Tipa.eu dva konvertory:
https://www.tipa.eu/cz/satelitni-konvertor-golden-media-gi204-ms-01db-quatro/d-142185/

[ATTACH=CONFIG]34351[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]34352[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]34353[/ATTACH]

Dnes tu u nás bouří a prší, takže počítám, že výměnu udělám až zítra či pozítří.

Ještě k tomu stavu starých konvertorů. Samozřejmě jsem zhoršující se stav sledoval již poslední cca 3 roky. Škoda, že jsem je nevyměnil již při tom posunutí paraboly po zateplení fasády. Když se objevily první větší praskliny tak jsem poškozenou část trochu omotal samovulkanizační páskou. Ta tam svou službu skoro dva roky bez dalšího zásahu vykonala.
Vhledem k tomu, že mám v dobré paměti jak mi nešlo to znovunastavení na optimální příjem, bez měřáků, jen s připojenou TV a satelitním přijímačem na schodech, tak jsem se do výměny nehrnul. Zvláště když na TV nebylo žádné zhoršení vidět.

No, čas se navršil a LNB budou nové. Pokud vydrží bez zásahu těch cca 13 roků jako ty staré, tak to bude fajn.
DSCF3156.JPG DSCF3157.JPG DSCF3159.JPG
Dagy2 (3153)|6.6.2017 23:42
ty máš s tými dvoma LNB použitý multiswitch? Kúpil si quattro LNB, si si toho vedomý.
puschpull (921)|7.6.2017 08:20
Ano, koupil jsem quattro ( a tedy nikoliv quad), který je určen pro připojení k multiswitch.
puschpull (921)|22.6.2017 17:46
Jen abych uzavřel, jak to nakonec dopadlo:
Večer jsem přemýšlel, že bych to měl celé zjednodušit.
Objednal člověka z firmy, která montuje a nastavuje satelitní příjem. Přišel chlapík, který měl během necelé hodinky vše hotové. Nechal jsem si namontovat monoblok na příjem Astry z 23,5 a 19,2 pro jeden satelitní přijímač. Den před toto akci jsem již zdemontoval multiswitch i quattro konvertory. Celé, včetně demontáže dvou čtyřžilových koaxiálů, natažení nového kabelu, montáže monobloku a precizního nastavení paraboly a konvertory trvalo asi 40 minut.
Ještě ode mne odkoupil oba ty nové quattro konvertory (respektive odečetl je od práce, cestovného a toho monobloku).
S výsledkem jsem spokojen, zjednodušilo se razantně zapojení, signál je kvalitnější, mám z toho dobrý pocit.
To staré řešení s miltiswitchem jsem stejně nevyužíval, a chytám stejně jen tu Astru. Satelitní signál je sloučen jednoduše s DVB-T, celé je to nyní daleko přehlednější, jednodušší pro případný servis.

[ATTACH=CONFIG]34374[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]34373[/ATTACH]
DSCF3165_res.JPG DSCF3167_res.JPG
bastlir (3245)|26.6.2017 21:09
To je to, co pořád říkám. Každý má dělat to, co umí. :) Mnoho lidí nejdřív utratí mnoho peněz a přijde o nervy, než si nakonec tu firmu také zavolá. Kdyby to každý udělal rovnou, nakonec by ho to přišlo levněji.
puschpull (921)|28.6.2017 19:08
Já udělal tehdy před lety chybu v tom, že jsem se nechal nahecovat do satelitního multipřepínače se dvěma nezávislými quattro konvertory.
Za celou dobu byl příjem jen v obýváku z jednoho přijímače a jen z dvou pozic Astry. Tak jak to mám nyní to je logické, jednoduché a přehledné.

bastlir: [QUOTE]To je to, co pořád říkám. Každý má dělat to, co umí. Mnoho lidí nejdřív utratí mnoho peněz a přijde o nervy, než si nakonec tu firmu také zavolá. Kdyby to každý udělal rovnou, nakonec by ho to přišlo levněji.[/QUOTE]
Naprostý souhlas.
Dělat si vše sám je takový zlozvyk nás starších, vychovaných v minulé době, kdy si všechno každý dělal sám (a zpravidla lépe než firma). Nyní už to naštěstí neplatí. :-)