Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s prokladanim v TMPGEnc pri VHS->DVD

xchaj25 (1)|9.7.2005 17:33
Mam problem tykajici se prevodu VHS na DVD. Nahravam do Huffyuv, z ktereho pak pomoci TMPGEnc prevadim do mpegu. Pri prevodu prvni VHS jsem si zjistil, jaky typ prokladani mam v TMPGEnc nastavit, aby se mi
pak obraz pri prehravani na DVD "neklepal" (pouzil jsem nastaveni Interlace-> Top field first (field A), u ostatnich nastaveni se obraz klepe (tj. u Bottom field first (field B) a u Deinterlace). Spokojene jsem
pak pres DVD Architect 2 vytvoril DVD a obraz se netrasl. Stejne nastaveni jsem pak pouzil pro dalsi VHS, ale kdyz jsem si potom pustil vysledne DVD, obraz se klepal. Vyzkousel jsem opet vsechna mozna nastaveni, a tentokrat nejlepe dopadlo Bottom field first. Stale se ale obraz klepe, sice nejmene oproti ostatnim, ale klepe. Pritom jsem nezmenil nic v nastaveni pouzivanych programu, netusite nekdo, cim to muze byt? (svuj problem jsem sice vyresil deinterlacem a prevodem do DivX ve Virtual Dubu a naslednou rekompresi do mpegu pres TMPGEnc, ale je to dost casove narocne a hlavne ma vysledne dvakrat prekomprimovane video o trosku horsi kvalitu.)
Diky za pripadne odpovedi...
Pears (1027)|10.7.2005 00:33
Tedle dred jsem zakladal ja. Treba ti pomuze.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3736
Cti to az do konce.
vlada (3470)|10.7.2005 01:05
xchaj25
Řekl bych, že to řešíš zbytečně moc komplikovaně. PAL video z VHS je vždy TFF. Pokud jsi někde něco nezprasil, tak pokud to takhle nastavíš, tak by to mělo být O.K. Pokud máš pochybnosti, tak neni nic snažšího než to vyzkoušet. Jak na to najdeš na mych stránkách v článku o prokládání. Jde v podstatě o to získat 50 fps a tam poznáš, jestli to jde po sobě nebo ne.
Pokud máš ještě ten MPEG-2, kterej škubal, tak mi ho kousek pošli a já Ti řeknu, co je špatně. Jinak jestli chceš udělat deinterlace a potom to dát do MPEG-2, tak Tvůj způsob je úplně nesmyslný se zbytečnou ztrátou kvality. Slyšel jsi již někdy o frameserveru? To je správné řešení.