Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mobilné nahrávanie rozhovoru s 3 respondentami

jupco (39)|31.5.2017 17:57
Ahojte,

Snažím sa vymyslieť nejaký spôsob, ako čo najjednoduchšie, vytvoriť systém, kde by som nahrával video s troma (alebo aj štyrmi) respondentami. Problém je často meniace sa prostredie, veľa pohybu a ja sám ako kameraman musím ovládať aj zvuk. Aktuálne mám na kamere rucháč a síce je z toho celkom v pohode zvuk, ale moc chytá aj okolité ruchy (však ako rucháč zvykne) Chcel by som to vyriešiť klopákmi, lenže lámem si hlavu nad tým, ako to zapojiť, aby každý mal svoj klopák, ja aby som mal 4 trackový výstup (resp teda koľko bude ľudí v rozhovore) a aby som si vedel robiť kontrolu počas nahrávania.

Pôvodne som uvažoval že každému dám set ZOOM-H1 a Rode SmartLav+

Tým pádom by som od každého dostal samostatný track a v poste by som si to už pospájal.

Lenže prúser je kontrola, teda takýmto spôsobom ja vôbec neviem, či sa to dobre nahráva (hlasitosť, osadenie micu na oblečení, vybitá batéria, atď)

Viac wireless setov s tým že ja by som mal jeden prijímač a všetky by boli nastavené na jednu frekvenciu je myslím blbosť. (rušenie, 1 track výstup...)

Videl som ZOOM H6, ten má 4 xlr vstupy, lenže do toho by som musel kúpiť wireless prijímače a to by som zas chodil ako vianočný stromček.

Je tu niekto, kto riešil podobný problém?

Za každú radu vopred veľmi pekne ďakujem.