Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Corel videostudio x7 pro nenačte soubor mp4

Neregistrovaný (0)|25.5.2017 18:47
Tazatel: najvn

Znění dotazu: Zdravím, několik let používám k plné spokojenosti střižnu Corel Videostudio x7 pro. Před časem jsem si pořídil akční kameru SJCAM M20. Videa nahrávám ve formátu mp4 1920x1080 60 FPS. Při pokusu o načtení videa do střižny mi vyskočila hláška: "Nelze otevřít soubor" "Neshoda formátu souboru". Zkoušel jsem lovit na netu informace. Našel jsem jednu radu - přeuložit soubor v softu na konverzi formátů. Používám Format Factory, tak jsem to zkusil. Hláška sice pak nevyskočila ale střižna prostě nereagovala a video nenačetla! Jinak, ostatní mp4 např. z mobilu střižna načte i zpracuje bez problémů. Ze zoufalství jsem nainstaloval program Movie Maker, který je ke stažení zdarma (mám Win10 64bit). Ten video sice načetl ale prostředí a možnosti programu jsou oproti Corelu ubohé a pro mě neakceptovatelné. Prosím poraďte
ai (2993)|26.5.2017 00:01
vzorek by se hodil, aby slo tak nejak s necim prijit ...
najvn (2)|28.5.2017 18:31
Tady je vzorek videa: https://www.ulozto.cz/live/!xhbEtqE7WOMD/najvn-mp4
P.S. Omlouvám se za pozdní reakci ale byl jsem celý víkend mimo dosah netu.
1hroch (865)|28.5.2017 20:47
Jen amatersky nastrel - Prvotne bych mrknul do specifikaci, zda Corel Videostudio x7 pro podporuje AVC High@L5.1 - viz vypis z Mediainfo.

[ATTACH=CONFIG]34326[/ATTACH]
S tim ma problem spousta programu starsiho data.
Ja to bez problemu prehraji a otevru ve vsech striznach.
najv.jpg
ai (2993)|29.5.2017 05:41
tsMuxer to vubec nenacet, tak jsem to zkusil remuxovat s mp4box.exe a ten novy MP4 (ne-enkodovany, ten samy original) pak sel nacist uz i do tsMuxer a remuxoval jsem to jeste pro jistotu do transport streamu, kontejneru z ts koncovkou, to maji vetsinou strizny rady. Neco by mohlo zabrat.
remux pomoci mp4box.mp4
a pak remux s tsMuxer.ts
warchief (19)|29.5.2017 20:23
Corel Videostudio X8 a X10 to otvoria a prehraju bez problemov. Takze bud si to budes remuxovat alebo upgrade na novsiu verziu. Predtym si vsak vyskusaj trial verziu, mozno je problem niekde inde.
najvn (2)|31.5.2017 19:07
Tak jsem zkusil video remuxovat pomocí Mp4box a ono to zafungovalo! Díky moc všem za rady.