Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Svadobné video na USB kľúč

drupi12 (3)|25.5.2017 14:52
Dobrý deň.
Dúfam že tu už podobná téma nieje, nenašiel som ju.
Potrebujem od Vás radu.
Niekoľko rokov točím úspešne svadobné videa a doteraz som HD videa dával iba na bluray.
Prišla doba keď už každý má telku s USB vstupom a tak začínam mávať požiadavky, že nechcú bluray, ale aby bolo HD video na kľúči.
Točím kamerou Sony NX5, ktorá točí do AVCHD. Video stríham vo Sony Vegas a renderujem ho do m2ts. Potom v Sony architekt robím menu a vypálim na bluray.
Skúšal som tento vytvorený súbor dať na kľúč, len šlo to ako tak iba vtedy, pokiaľ to šlo plynulo od začiatku.
Keď som chcel video trocha posunúť ďalej, seklo sa to, niekedy sa to rozbehlo po pár minútach, niekedy vôbec. Asi to neni ten správny formát.
Nedávno sa mi dostal do rúk kľúč s videom od iného kameramana a tam to šlo bez problémov.
V mediainfo som zistil že on má video vo formáte MPEG-PS.
Ako vyrenderovať tento formát vo Vegase?
Prípadne ako to robíte vy?
Budem rád ak mi pomôžete.
Vďaka.
vivid.sk (11472)|25.5.2017 17:28
Mozno staci vystup premuxovat do rozumnejsieho kontajnera (mkv), ktory je standardne podporovany.

Pokial dodavas len prekladany vystup (co je v pripade BD zial nutnost, kedze ide o 50fps), bezne televizie aj mnoho rokov dozadu, s prehranim nemaju problem. Pokial by si chcel dodat progresivny vystup, tento vedia prehrat len TV z poslednych rokov (co vsak nieje prekazka, tieto videa zacnu byt zaujimave az o niekolko rokov). Z hladiska obrazovej kvality samozrejme odporucam vzdy druhu moznost.
marko65 (193)|25.5.2017 17:33
Ahoj, síce si konkurencia, ale poradim ti :-)M2ts musis najprv fixnut cez utilitu, ktoru uploadol uzivatel ai. Je to z dovodu toho, ze vegas ma bug pri exporte a preto video seka. Ak ju nenajdes, posli mi sukromnu spravu, ja ti to poslem.Ked uz mas m2ts fixnuty, stiahni si free soft mkv merge a tam to vlozis do kontajnera mkv. Takto nakopirovany subor na usb kluc prehraje kazde sucasne zariadenie.
ai (2993)|25.5.2017 23:50
Ta utilita je porad ke stazeni tady fix m2ts.zip
Saxel (2279)|26.5.2017 07:21
Já svou práci předávám na flešce ve 2 souborech - jeden je FHD 1080/50p v kontejneru mkv (včetně kapitol), druhý je 720/50p v kontejneru mp4. Ten druhý už dnes přehraje úplně každý a ten první pokud nepřehrají teď, tak ho přehrají za pár let s novější technikou. Stříhám také ve Vegasu, ale rendruju přes frameserver do enkodéru x264. Placky jsem přestal pálit, když jsem si pořídil první hd kameru. Ale nejsem profesionál, točím jen tak pro radost a střihám jen ve volném čase.
drupi12 (3)|21.7.2017 14:47
Otváram tému po dlhšom čase.
Je možné urobiť menu aj na videu na USB kľúči?
Ďakujem
Foolproof (2713)|21.7.2017 15:14
Možné je úplně všecko.B-)

Záleží na tom, do čeho se to USB strčí.
Např. pro mou Dune BDPrime dám na USB BluRay s menu s využitím BDJavy v ISO formátu ( tkzv. "Hollywood menu") a jede to.(Pozor, třeba Kodi to neumí)
Pokud to strčím do PC, mám k dispozici mnoho přehrávačů, které dokáží totéž.
Lze udělat menu i pro AVCHD, ale myslím, že kromě PC to nikde nepojede, nevím, nezajímal jsem se.

Pokud bude video pouze v souborovém formátu, tak zřejmě interaktivní menu nebude k dispozici, je dosažitelné pouze pasivní přepínání kapitol, třeba u MKV.

Určitým elegantním řešením je udělat krásné menu jako internetovou stránku a jednotlivé věci mít pod odkazy, přehraje to naprosto cokoliv, Android, Linux,
jako editor stačí třeba Microsoft Word, pro PC může mít i autorun. Prohlížeč má dnes každá smart TV.
drupi12 (3)|2.8.2017 09:35
Myslel som menu na MKV súbore, aby to šlo na usb vloženom do telky.
Zrejme to asi neni možné.
vivid.sk (11472)|2.8.2017 14:14
Nieje to možné (nielen v prípade kontajneru mkv, ani proprietárne formáty televízie nepodporujú).