Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr SW pro HTPC

kluvanek (1)|24.5.2017 00:08
Ahoj.
Rad bych pozadal o vase zkusenosti se softwarovou strankou multimedialniho domaciho systemu.

Co mam:
- PC slouzici jako NAS, pripojene k TV (vykon dostacujici prakticky na cokoliv, aktualne tam bezi OwnCloud), hromada ulozneho prostoru na nekolika discich, ovladane univerzalem Mele F10
- 3x RaspberryPi, jedno pripojene k monitoru, zbyle budoujen k repro (ruzne mistnosti)
- media audio, video i foto

Co pozaduji:
- veskera data centralne ulozena na NASu
- sdilenou knihovnu medii (spokojim se klidne i s organizaci jen podle slozek - mam v tom dobry system)
- ovladani telefonem (moznost pustit na libovolnem prehravaci media ze sdilene knihovny)
- moznost streamovat media i mimo sit
- prehravani videi z youtube
- vice knihoven stejneho druhu (napr Hudba moje + manzelky)

Co by bylo fajn, ale neni podminkou:
- pokracovat v prehravani na jinem prehravaci
- automaticke zapnuti repro (pres rele) pri zapnuti prehravani (+ vypnuti pri ukonceni)
- moznost vlastnich uctu pro zname (vzdalene streamovani)

Co jsem zkousel:
1) Kodi
- neumi streamovat mimo sit
- neumi v zakladu vice knihoven stejmeho druhu
2) Plex
- placeny (to by nevadilo)
- neumi Youtube
- neumi z telefonu ovladat hlasitost na prehravacich
3) Kodi+Plex connector
- resi vetsinu problemu
- je schopen v Kodi oddelit vice knihoven stejneho typu, ale neumi to zpropagovat do ovladaci aplikace v telefonu, takze je to tam pomichane dohromady
4) Emby
- o to jsem zatim jen zavadil, na prvni pohled se me to nelibilo, takze jsem se nedostal k dalsim pokusum
Mate nekdo zkusenost s implementaci neceho podobneho? Pripadne jak resite jednotlive body zvlast?
Amickson (2)|25.5.2017 16:10
Osobně používám kombinaci Kodi+Emby
Emby jako serverovou aplikaci, umí oddělené knihovny (takže třeba otec má k dispozici svou knihovnu westernů). Umí i streamovat na další zařízení (mobily, apod.), nicméně klienti jsou většinou pod placeným Emby Premiere programem, pokud tedy nestačí browser.
Kodi je pak víceméně jen klientem Emby serveru, automaticky synchronizuje obsah knihoven, jednotlivé knihovny Emby jsou v rámci Kodi jako playlisty. Já to mám nasdílené po lokální síti, ale Emby plugin v Kodi jde přepnout i do http režimu, technicky by tedy mělo fungovat přehrávání v kodi i na tv, mobilech apod, kde je Kodi k dispozici.