Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EDIUS Pro3 trial či demo

Kofex (60)|9.7.2005 16:19
Chcel by som vy skúšať EDUIS Pro3. Už som stiahol trial či demo verziu z domovskej stránky.
Máte s ňou niekto osobnú skúsenosť? Je to nejaké oklieštené demo alebo plne funkčná iba časovo obmedzená verzia.
Obávam sa to zatiaľ inštalovať, lebo je to obrovské a netuším či sa to bude dať potom korektne odinštalovať.
Neviem nakoľko sa bude dať definovať čo inštalovať. Bojím sa aby som nejako nepohnojil momentálny stav.
Mám napríklad starší ProCoder 1.5, nejaký Canopus DV kodek a pod.
Pears (1027)|10.7.2005 00:03
S EDIUSem zkusenosti, ale spousta lidi ho tu pouziva tak ti urcite poradi co a jak mas delat. Kdyz jsi to demo nebo trial stahoval tak by tam na tech strankam melo byt napsane co stahujes, cim to je a neni omezene a co se stane nebo nestane az si ten produkt od nich zakoupis.
Ja si s timhle hlavu nelamu. Proste stahnu demo, spustim, kouknu co umi a neumi, co dela a nedela, jestli to vubec potrebuji, atd. Pokud si reknu ANO, tohle se mi libi zacnu setrit a koupim si to.
Vsechno me bohuzel nejde tak jak bych si pral, jako v pripade tohodle: http://www.discwelder.com/low/low_dChrome.htm
Ale ja se nevzdavam. :-)-
mirozav (122)|10.7.2005 17:30
Za tych par dni, co ponukaju funkcnost demo, poriadne ani neprecitas navod...
Kup si ho ako radi pears a zacni pracovat...
Kym s tym nepodnikas, tak ti to je uplne jedno, uz vidim blbca, ktory si domov kupi v nasich podmienkach legalny soft za desiatky tisicov, aby si pripadne postrihal dovolenku... A o wokna sa nestrachuj, niekde pisali, ze ich treba minimalne raz za pol roka reinstall.... A vsetko je potom OK!!!

M.
imported_luky (147)|11.7.2005 14:40
To demo Canopus Edius ani nezkoušej.U takových programů je to pouze ztráta času a zamarastíš si akorát PC. Program je dost náročný na
hardware a jak nemáš aspoň 1GB paměti a CPU přes 3GHz, tak je to zbytečné instalovat.
A pokud si myslíš, že se dá na Edius demo sehnat cxxxk, tak si na omylu. Sehnatelná je verze 2.5, plně funkční na http. na eMule je i v3.
mirozav (122)|19.7.2005 15:33
Luky dost sa mylis, ja mam plne funkcnu "Internetovu" verziu 3.0 aj z ceskym manualom a idem na PIV 1,6 3847MB RAM a vsetko chodi bez problemov dokonca lepsie ako Vegas.
Video pri prehravani neseka, procak vytazeny na 60%, pri prelinacke sa to tvari plynulejsie , ako vegas, kolieskom mysi posuvas po framoch ked kliknes kolieskom tak prehravas, ked drzis prave tlacitko a tocis v smere hod. ruciciek, tak sa to prehrava podla rychlosti tocenia atd ..... atd
1h video vyexportuje do MPEG2 za 3h20min kdezto vegaz za 11h atd. atd.


Zatial naprosta spokojnost.
Z mojim procakom je to prave naopak, ako pises ty.
Vegas moze byt dobry ale s mojom PIV1,6 som mal z toho len nervy :((
Furt to sekalo.

Luky naskor vyskusaj a potom rad niekomu co je dobre a co nie...
mirozav (122)|19.7.2005 21:50
pre lukyho:
edius_scalable1_101.jpg
stayman (12393)|20.7.2005 01:43
To ano, na strih videa je 1,6 slaby odvar, s tym som zacinal tak pred 3rokmi,no stacilo aj to, na tu dobu som mal najlepsi procak v dedine !!! Potom to bol 2G/400, neskor 2.2G/533 a teraz 2.8HT/800 a pojdem este dalej, aj napriek tomu, ze vo Vegas6 mam vsetko v RT, aj 3D, ale zrychli mi to totizto vysledny rendering a budem zase najlepsi (u nas v dedine urcite!!!) 9-)
Leon (51)|21.7.2005 17:44
[quote=mirozav] ja mam plne funkcnu "Internetovu" verziu 3.0 aj z ceskym manualom [/quote]

A kdopak Ti prekladal ten manual do jazyka ceskeho???????
vydan byl pouze pro 2.5 ale zatim ne pro 3.
posli link.udelal bys mnohym radost
mirozav (122)|21.7.2005 18:36
Mozno ze je to 2.5, neviem, uz ani kde som to stiahol - na zaciatku manualu je napisane "Edius" - takze fakt neviem, ale podla toho navodu som zatial nasiel vsetko potrebne, takze mne osobne je to jedno, ci je to 2.5, alebo 3.0 8-)
Leon (51)|22.7.2005 10:02
verze 3 je "o neco" obsahlejsi.podle manualu na 2,5 sice najdes dost,ale hodne dobrych veci ne :-((( , na 2.5 existuje i instruktazni DVD
mirozav (122)|22.7.2005 13:52
To instruktazne DVD sa da kupit? :-)
lada (195)|22.7.2005 18:49
To koupíš na SYNTEXU
Leon (51)|25.7.2005 16:25
otazkou spise zustava ma-li to hodnotu kupovat za cenu 990,- bez DPH? Po zkouknuti jsem usoudil,ze ne! :-G
Loyza (0)|29.7.2008 01:13
Mám Canopus DVStormSE střižnu, ale nemohu s programem Premiere dosáhnout toho abych mohl aktivovat vstupy a výstupy a nevím jak na to. Poradí tu někdo? Kde se dá sehnat nějaký soft na střih v češtině? Aby to fungovalo? Jsem jen lajk, který si to před mnoha roky koupil a s Pemiérou 6 to fungovalo sice ne nic moc, ale fungovalo. Edius program jsem jen četl a tady se dočítám, že by to někde šlo stáhnout, kde prosím vás? Díky za jakoukoli informaci předem.
Leon (51)|30.7.2008 15:02
Nepises co mas za verzi premiery ani co za PC. po registraci na webu canopusu mas k dispozici pluginy pro Premiere 6,5 a Pro v1. stejne tam muzes stahnout v sekci Demo Edius. jenz se od prodejni verze lisi pouze tim ze nema licencovany titulkovac. a neni k nemu HW klic. Jinak je to plnai verze- bez HW klice fungujici 30dni.