Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako zapnúť červenú farbu na Philipse?

Vlado2 (8)|9.5.2017 11:19
Na tv Philips 20PF4121/58 mi vypadla červená farba. Keď som dal v Menu - Obraz -podarílo sa mi ju nastaviť farbu, ale nedala sa uložiť. Neskôr už ani to - obraz bol zelený. Pokúšal som sa farby nastaviť v servisnom menu, ale nedalo sa v ňom nič otvoriť. Nereagovalo na pohyb šipkami. Zadal som kód 062596 a stlačil som Menu. Zobrazil sa mi SDM ale nereagoval na otvorenie. Podobne som dopadol po zadaní kódu 123654. Ako mám pridať vypadnutú červenú farbu alebo resetnúť tv na Továrenské nastavenie?
bastlir (3245)|9.5.2017 17:05
Jediné, co ti zbývá, je "Tovární nastavení" v uživatelském menu. Pokud uděláš reset (podaří-li se ti to) v servisním menu, pak nejspíš tvá TV skončí.
Proto nikomu nedoporučuji, aby do servis-menu vůbec lezl, protože toto menu zpravidla není nikde popsáno, a tedy málokdo ví (ani technici), co tam nastavovat.
Pokud se ti nepodaří eliminovat svá uživatelská nastavení, pak se bude asi jednat o závadu a .... servis.
Vlado2 (8)|9.5.2017 20:49
[QUOTE=bastlir;530339]Jediné, co ti zbývá, je "Tovární nastavení" v uživatelském menu. Pokud uděláš reset (podaří-li se ti to) v servisním menu, pak nejspíš tvá TV skončí.
Proto nikomu nedoporučuji, aby do servis-menu vůbec lezl, protože toto menu zpravidla není nikde popsáno, a tedy málokdo ví (ani technici), co tam nastavovat.
Pokud se ti nepodaří eliminovat svá uživatelská nastavení, pak se bude asi jednat o závadu a .... servis.[/QUOTE]

V užívateľskom Menu nemám továrenské nastavenie. Keď v ňom nastavím farby zostanú tak, pokým nevypnem tv. V servisnom menu som objavil nastavovanie farieb, ale problém mi ešte robí jas a kontrast, ktoré mi po vypnutí a neskoršom zapnutí skočia na maximum a obraz sa objaví veľmi svetlý. Ako docieliť aby oba zostali na takej úrovni, ako ich nastavím? Servisné menu trocha poznám, preto uvítam radu, kde v nom nájdem nastavenie jasu a kontrastu.
bastlir (3245)|9.5.2017 21:54
Já jsem u Sama po výměně základní desky nastavoval správný panel a tam žádné "Save" apod. nebylo. Jen opuštění menu.
Vlado2 (8)|9.5.2017 23:45
Mňa zaujíma, ako predvoliť jas a kontrast, aby po vypnutí tv zostali na rovnakej úrovni? V užívateľskom menu nastaviť ide, ale nezostanú v pamäti natrvalo. Asi to budem musieť prednastaviť v servisnom menu. Poradíš, v ktorej položke?
bastlir (3245)|10.5.2017 01:07
To samozřejmě netuším, ale uvažuj logicky .... je to normální?
Vlado2 (8)|10.5.2017 10:10
Normálne to neni, preto čakám radu, ako natrvalo uložiť alebo predvoliť jas a kontrast. Inak ich budem musieť v užívateľskom menu denne nastavovať.