Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg oled55b6 / oled65b6

Nadzi (108)|3.5.2017 18:57
zdravim
idem si kupovat novu 4k TV a neviem sa rozhodnut medzi OLED a QLED od Samsungu

respektive som rozhodnuty na 99percent pre OLeD ale novo predstaveny QLED od samsungu ma tiez ako novinka zaujala

coho sa ale bojim je to ze je Qled nova technologia a nevie sa co sa stane s panelom za rok ale Oled je na trhu uz dlho


zatial som si zarezervoval tuto

https://www.alza.sk/55-lg-oled55b6j-d4026440.htm?catid=18857545

farby genialne uhlopriecka sedi nove technologie a este aj v akcii


co poviete ale na tuto Qled od samsungu?
https://www.alza.sk/55-samsung-qe55q7f-d4803588.htm?catid=18859826


vzdialenost od tv bude max 2,3 metra
filmy a pozemne vysielanie ma nezaujima nebude napojene

tv bude vyuzivana len na hry s podporou HDR a 4K a hlavne ccem mat tuto tv aspon 3 roky


aky je input lag u tej LG Oled?

tv budem kupovat v piatok ked nikto nieje doma a rodicia ma nezabiju ked tak az vecer ked prijdu domov

vdaka za radu
keko01 (57)|4.5.2017 14:30
Zdravim,

presne tuto dilemu som riesil mesiac a pol dozadu. Zvazoval som ale minulorocny Samsung model (KS8000). Hlavne v recenziach na tuto novu radu najdes info, ze QLED nie je ziadna nova technologia, iba marketing, aby sa to podobalo na OLED. Tiez recenzie na nove modely spominaju velmi male zlepsenie oproti minulorocnym KS8xxx a 9xxx. Takze kvoli cene sa jednoznacne oplati ist do minulorocneho modelu. Ohladne OLED to nie je uplne take jasne, kedze novsia verzia B7 je predsa len na tom trosku lepsie ako minulorocna B6, ale rozdiel v cene je stale 800-900 EUR. Kvoli trosku vyssej svietivosti (navyse – ja ju mam vacsinou v uplne tmavej izbe – OLED podsvietenie je maximalne na 50 zo 100), + B6 ma drobny problem s pixelizaciou pri nizkych datovych tokoch pri tmavych odtienoch sivej (iba fajnsmeker si vsimne), je ten priplatok velmi otazny.


Kazdopadne ja som skoncil so spominanou LG OLED B6.

Jedna vec je ale cena ktoru uvadzas. Pride mi to hrozne vela. Moju som sice kupoval v nemecku, ale aj na SVK as uz da najst pod 2000. Ja som bral v nejakej akcii za 1660.

Pozri napr. tu (nemecka stranka):
https://www.gamingoase.de/index.php?page=product&info=513

Alebo SVK:
https://televizor.heureka.sk/lg-oled55b6/

Samsung som nemal doma, takze neviem porovnat, ale OLED je skvela. Kontrast v pripade 4k/HDR (ako zdroj mam primarne Amazon Prime, Netflix, PS4 PRO a obcas Kodi (nejake serialy bez HDR). Po dlhom case to bol ze WOW efekt. Naposledy bol, ked som si doniesol prvu velku plazmu.

Co sa tyka input lagu, poslendy firmware bol na to zamerany a momentalne je na perfektnych 21ms pre HDR / SDR obsah (Game mode), takze uplne bez problemov – porovnatelne so Samsungom. Pozor, neauktualizuje sa ti automaticky, ale treba ho stiahnut.

Jediny drobny problem ohladne OLEDu je image retention pri statickych obrazoch. Teda tvrdi youtube. Z mojej skusenosti – za 6 tyzdnov pouzivania som nic nepostrehol. Pomer hrania a filmov je tak 50/50.

Ako monitor by som to teda ale nepouzival. Inak bez problemu. Ja som prechadzal z plazmy, tak som som zvyknuty a rodina je vycvicena nepauzovat video na hodinu 
Nadzi (108)|4.5.2017 17:27
Ďakujem pekne za odpoved
Rozhodol som sa pre OLED od LG

Hlavne to budem taktiez vyuzivat len na PS4 PRO ale netvrdim ze ked uz bude doma ze si tam niaky film na bluray nepozriem no hlavne to chcem v HDR na hranie

Co sa tyka tej ceny ano mas pravdu pozeral som to na heureke a skusal som sa tam aj dovolat no bez uspesne a to mi neda zrovna pocit dobreho obchodu

Navyse tie obchody nepoznam 2 z nich ani nemaju pobocky cize nie dakujem radsej si priplatim a v pripade niakej poruchy reklamacii pripadne vracanie tovaru Sto arrivando! Bude dat bez problemov kdezto v tychto. Internetovych obchodov by som sa asi tak skoro nedomohol nicoho

termin dodania 12-15 dni . objednam takto drahy televizor a pride mi z niakej hornej dolnej obity rozbaleny pripadne ani nepride to co som vhcel...

Niesom sice rad ze je tak draha ale este pred 2 mesiacmi stala 3000eur

inak ako si spokojny s PS4 Pro a touto OLED tv?

ja som hral doteraz na fullHD a ked budu hry bezat v 4K je tam citelny pokles v 1080p/60 vs 4k/30 fps?

a v akej kvalite je HDR?
pretoze co som pozeral tak hoci vacsina 4K TV maju podporu HDR ale v skutocnosti po zapnutom HDR na lacnych tv nieje takmer ziaden rozdiel
keko01 (57)|5.5.2017 09:51
Rozumiem, aj ja som to bral radsej drahsie a z overeneho obchodu. Cena je cena, ale pripadne problemy riesit s firmou bez pobocky..

Co sa tyka PS4 Pro, zalezi od konkretnej hry, ako je tam podpora implementovana. Na niektorych je to vidiet minimalne (teraz vysiel patch, ze aj hry, ktore nemaju specialne PRO verzie, idu lepsie (framerate). A potom su hry, kde je priamo podpora PRO a tam je to vyraznejsie vidiet. Hlavne 4k pripadne upscaling z nizsich rozliseni. co sa tyka frameratu.. zalezi zase na implementacii, niekde si vies vybrat (30/60 fps 4k), alebo ako BF1 sa tusim lokne na 60 FPS vo full HD, ale ma lepsie textury. Rozdiel samozrejme vidiet, ale myslim ze nie je ziadna hra, kde by sli zo 60 fps na 30.. vacsinov je to bud 30 na 60 pri zachovani rozlisenia, alebo rovnake fps, ale 4k (resp. upscaling). HDR je ale zatial iba v minime hrach. (momentalne napr. nehram uz ani jednu, naposledy Last of Us).

Co sa tyka HDR, tak len to je to prave. Bohzuial, sa to neda vidiet na ziadnych youtube videach, alebo recenziach, musis to vidiet na zivo. Ta kombinacia uplnej ciernej a jasnych objektov je uzasna. V tomto OLED bude vynikat pred akym kolvek LCD. Stava sa (hlanvne napr pri filmoch, ze pri prechode z tmavych scen do svetlych (pohlad do slnka atd. musims az prizmurit oci ako v reale:) )

Samozrejme ideale v tmavej izbe.
Nadzi (108)|6.5.2017 02:29
tak som si dneska tuto OLED TV kupil a musim povedat ze WOW efekt sa naozaj dostavil farby su krasne az sa mi zda ze su umele a je to az moc krasne

chcel by som sa ta ale este opytat na par otazok ohladne tejto TV

Ked som zapol PS4 a hral BF1 tak sa mi obcas menil lavy a pravy Ramcek okolo displeja raz bol vacsi lavy a potom zase prave ale len o malicko...zeby zle rozlisenie?mam tu TV pripojenu cez PSVR a hned mi ponuklo aktualizaciu na 4k Output settings tak som to aktualizoval a skusim zajtra zapnut a chvilu hrat a pozorovat ci sa nieco meni

1.tak by som sa ta chcel opytat ci mozes odmerat aky velky je ramcek okolo displeja VRCH DOLE LAVO VPRAVO?

2.Ked hrajem psko a hru HDR aky obrazovy rezim mam zvolit HRA alebo HDR OBRAZ?

3.Kde by som nasiel JAS DISPLEJA? nasiel som len setrenie energie a tam je asi 5 moznosti. Ktore ztoho zvolit tak aby bol obraz co najviac realny? teraz mam nastavene MINIMUM

vdaka
keko01 (57)|6.5.2017 14:39
1. To co popisujes je funkcia. Vola sa screen shift (je to v nastaveniach OLED displeja). Ma predchadzat vypalovaniu obrazu pri statickych obrazkoch. Da sa to vypnut, ale neodporucam. Inak zaujimave, ja to mam zapnute, viem ze to robi, ale nikdy som si to realne nevsimol

2. Mod, ktory mas zvolit je HDR GAME / HDR HRA po slovensky, neviem, telku mam v anglictine. Potrebujes ale posledny firmware (ja mam 04.31.10). Nestiahne ti ho automaticky, musis ho updatnut cez USB (firmware, aj navod - iba v anglictine):

http://www.lg.com/uk/support/support-product/lg-OLED55B6V

Tento firmware update je velmi dolezity, lebo prinasa GAME HDR mod z nizkym input lagom a celkovo znizuje input lag.

3. Nastavenia su v OLED display (musis tuknut na nazov profilu a tam vojdes do nastaveni). Co sa nastaveni tyka, je toho mnozstvo. Ja som cerpal dotialto:

http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2735865-settings-options-2016-lg-oled-b6.html
Nadzi (108)|6.5.2017 18:00
tak super uz som sa zlakol ze je niako poskodeny panel

zapnem tu funkciu v oled nadtaveni pretoze som ju skusal vypnut

netreba po zapnuti dat tv do obnoveni povodnych nastaveni?

mno co sa tyka aktualizacie tak som vyhladal cez tv aktualizaciu a snad sa aj nainstalovala pretoze mi ukazuje ten firmware ktory pises ale mam tam len HRA alebo HDR efekt.

musi tam byt HDR Hra? tak treba to skusit nainstalovat z usb?
Nadzi (108)|7.5.2017 15:29
mohol by si mi poradit s tou aktualizaciou do USB?

vsetko som spravil podla navodu teda

spravil zlozku LG_DTV vlozil do nej stiahnuty softver a zapojil do USB bud do modreho 3.0 alebo aj do druheho 2.0 ale vzdy sa mi ukaze len obrazovka ze Fotky Videa a nahravky a instalacia sa vobec nepusti.

Spravil som nieco zle?

a ked chcem aj v psku zapnut HDR tak mi vypise You TV does not supported
keko01 (57)|8.5.2017 10:23
To je zvlastne, mne to fungovalo presne podla navodu. Ale ak mas ten isty firmware, tak je to v poriaku, druhy krat sa uz nenainstaluje. Problem bude v tom, ze PS neposiela HDR Signal.

Ale s tou podporou v PS je to tiez divne. Predpokladam ze kabel pouzivas ten, ktory bol pri Playstation. Jeden s prvych firmware s tym mal problem, ale ked pises ze mas ten isty, tak neviem.

Kazdopadne,

Toto by malo pomoct. Zmen toto nastavenie (nie som si isty teraz ci na on alebo off - proste to prepni na danom porte).
Znova netusim ako je to v slovencine, ale je to vo vseobecnych nastaveniach uplne dole.


- General - HDMI ULTRA HD Deep
Colour :
- On : Support 4K @ 50/60 Hz (4:4:4, 4:2:2, 4:2:0)
- Off : Support 4K @ 50/60 Hz 8 bit (4:2:0)


2. Podporuje hra HDR? (inak v PS je iba nastavenie ze off alebo auto, zvlastne ze ti vyhadzuje nejaku hlasku).
Nadzi (108)|8.5.2017 16:10
mno ja tam ani vobec nemam v tom General to co popisujes ale len on off a skusal som a nic sa nedeje

idem skusitdo niakeho obchodu kde ich maju vystavene nech to skudia aj na inom tv ci bude rovnako bez hdr game ako umna

netreba mat nahodou vytvoreny niaky ucet? aby sa tam zobrazili niake udaje navyse?


tak v obchode som nepochodil tam to zevraj nemozu instalovat pretoze maju tam len demo rezim
Nadzi (108)|8.5.2017 23:49
Tak uz mi to konecne ide. pravdepodobne som ta zle pochopil

nevedel som otom ze najprv treba priviest do telky HDR Signal a az potom ked sa mi dana hra s HDR zapne tak az potom sa mi objavi moznost HDR Hra.
Ja som si myslel ze to ihned po zapnuti TV bez ohladu nato ci je zapojena aj konzola a je aj zapnuta alebo nie.
teda dospel som k nazoru ze ak tam nieje privedeny signal HDR tak su tam iba tie zakladne rezimy teda HRA KINO SPORT a tak ale chyba tam HDR HRA a az po zapnuti konzoly a konkretnej hry ktora podporuje HDR sa ponuka rezimov obrazu rozrastie a je mozno tam teda zadat HDR Hra a to som nevedel.

2. az doteraz som si myslel ze hra Battlefield1 ma podporu HDR a iba s touto hrou som dva dni skusal co a ako a nefungovalo to a dneska nahodne ma napadlo zmenit hru na Ghost Recon Wildlands a cuduj sa svetu HDR HRA ako rezim obrazu zacal fungovat a objavil sa v ponuke takze BF1 nema HDR??? to som naozaj nevedel.


ale mal by som este nateba par otazok.


a)
precital som si milion forumov prispekov aj vsetko okolo HDMI kablov a dospel som k nazoru ze teda hoci aky HDMI kabel aj ten za 3 eura aj ten za 50 eur je rovnako funkcny a cena sa odvija len od kvality samotneho kabla (opletenie pozlatene koncovky atd...)

ale hoci kde v nakupnom centre su kable od 40 eur vyzsie na krabicke certifikovane na HDCP 2,2 podpora HDR podpora ULTRAHD a naopak obyc. kable HDMI tam tieto ficurky niesu napisane pripadne tam je napisane len HDMI 1,4. Svetosvete mi v obchode hovoria ze kabel za 3 eura urcite neodvedie a nebude fungovat 100percentne ULTRA HD pri 60FPS podpora HDR atd a ze pokial mam OLED TV tak kabel za 50 eur je nutnost...


KDE JE TEDA NAOZAJSTNA PRAVDA? je lepsie kupit kabel ktory stoji 50 eur a na krabicke ma napisane vsetky najnovsie podpory formatov vcetne HDR ULTRA HD atd a mat lepsi pocit alebo staci obyc HDMI?


b)
ak budem hrat hry na hernej konzole bez podpory HDR teda zvolim rezim HRA nevies aky je tam input lag? respektive HDR Hra vs HRA?

c)
robi ti pri zapnuti TV v telke take cvaknutie? len sa informujem ci je to v poriadku ako ked sa zapne relatko
keko01 (57)|9.5.2017 10:42
Super :)

akurat som mal pre teba pripravenych zopar screenshotov, lebo som vcera kvoli tebe resetol telku, preco sa ti to tak divne sprava a v pohode po prepnuti Ultra deep colors mi to funguje -a ps ukazuje HDR supported. Ale mal si pravdu, ze na zaciatku bolo unsuported. Ja som kupoval PS4 PRO az po telke a asi som sa stym hral, lebo to slo odzaciatku :)

K otazkam:

1. HDMI je digitalna zalezitost, bud to funguje, alebo nie. Kabel, ktory si dostal k PS4 je uplne dostacujuci. Kabel za 50 EUR ti neposkytne ziaden rozdiel.
Predpokladam, ze keby si mal kabel dlhy 20 metrov, tak by tam niekde zacal byt rozdiel, ale proste by to len nefungovalo. Nie je to analog. Nekupuj kabel za 50 EUR :)

Battlefield 1 ma iba zvysene rozlisenie. Tu mas link na PS4 hry a ich upravy pre PS4 PRO, aj podporu HDR.

http://www.ign.com/wikis/playstation-4/PS4_Pro_Game_Upgrades_and_Differences


2. Input lag na oboch je zhruba rovnaky medzi 20-30 ms. UPlne v pohode, hravam tiez vacsinou BF1 a bez problemu

3. Jo to je v poriadku, robi to. Dolezita veci - nevypinaj nikdy TV zo zasuvky na dlhsie (a hlavne po pouziti). Kazde 4 hodiny prevadzky sa potom spusta cistiaci rezim a kazdych xxx hodin velky cistiaci rezim (nic nezpoznas, TV je ako vypnuta, len nesmies ju vytahovat z elektriny). Preto v obchodoch casto najdes poskodene panely (vypaleny obraz, napr. logo), pretoze to vypinaju centralne - z elektriny).
keko01 (57)|9.5.2017 11:44
@Admin, neviete prosim hodit temu do "LG" a upravit nazov na LG OLED55B6 / LG OLED65B6, mozno sa info este niekomu zide

//

To bola rychlost (ze 20 sekund?:) ) Dakujem
Nadzi (108)|12.5.2017 21:15
mal by som este zopar otazok

1. Mal si po rozbaleni TV na obrazovky ked si sa lepsie domej zahladil take ako keby smuhy a pruhy sposobene asi prachom? nema to nijako dopad na kvalitu alebo funkcnost tv len ked sa lepsie pozres tak je to vidiet .

2. stiahol som si zopar hier ktore som este hral ked nebolo ps4 pro a ktore maju teraz update na 4K HDR a vzdy ked sa hra pusti tqk vprqvo hore ukaze HDR Efekt. to znamena ze uz hra bezi v HDR alebo ho treba este niekde v Hre alebo tv zapnut alebo potvrdit ? alebo je to uz automaticky v HDR?

3. su dobre nastaveny uz z vyroby rezim kino hra a her hra alebo si nieco este menil v tv? pytam sa preto lebo ked tam zapnem hru tak stale nedokazem uverit ako krasne farby to ma a stale mam pocit ze je nieco zle :D

4 existuje niaka aplikacia video alebo niaka hra kde si mozem pozriet ze ide naozaj HDR? teda ci ju mam v tv to hdr nadtavene tak ako ma byt

Postrehy

doteraz som mal zapnutu na starej TV PS4Pro zapojene cez virtualnu realitu cize obraz isiel cez processorovu jednotku z ps4 a potom do telky v mojom pripade este do AV recievera a potom az do telky.
skusal som to teda takto isto zapojit aj do novej TV a problem bol na svete

psko nedetekovalo tv a HDR rezim v menu PS4 sa zmenil z Automatic na Off a tv not supported

ked som to teda odpojil virtualnu realitu teda tu proccesorovu jednotku a zapojil psko napriamo tak vsetko fungovalo

teda postreh je taky ze PS VR nepodporuje vacsie rozlisenie ako full hd takze ked chcem hrat na 4K musim ps zapojit napriamo a odpojit virtualnu realitu
keko01 (57)|16.5.2017 08:43
1. Nic take som si nevsimol. Vpredu na paneli?
2. Posielal som ti link, iba niektore hry podporuju HDR, ked nepodporuju, prepina sa ti to do HDR effekt (to je iba simulovane hdr, vacsinou na prd :) ). Ked hra nepodporuje HDR, prepni to normalne do rezimu HRA, kvoli odozve. Pri podpore HDR (vacsinou u hier to trba tiez zapnut v nastaveniach priamo v hre), sa ti zobrazi v pravo hore iba HDR, nic viac. Resp. pri napr. Netflixe je to Dolby vision. Inak Netflix je mesiac zadara. Aktivuj si to a vyskusaj. Je tam zopar serialov a filmov v Dolby Vision.
3. Nie nastavoval som to, a na forach najdes kopec nastaveni. Hod si len do googla LG OLED B6 Settings, a mozes sa v tom prehrabavat. Nakalibrovane je to vraj nie uplne idealne. Ale kedze nemam ziadnu masinku na to doma, tak som to nastavoval iba pocitovo.
4. Ako som pisal netflix, alebo pozri na uloz.to najdes testovacie HDR video subory. Nahras ich na HDD a spustis. Prehra vacsinu.

Inak ohladne zapojenia, nie je skor problem v receiveri? cudne, ze by VR nepodporoval 4k. Vyslo to naraz s PS Pro a bolo to tak propagovane.

//

Este som teraz googlil a oficialna PS odpoved:

The PS VR Processor Unit (PU) supports video pass through so that you can enjoy regular non-VR content on your TV when you have the PS4 connected to the TV via the PU and the PU is connected to power via the AC adapter and the PS VR headset is not in use. This pass through support works for regular 1080p signals and also supports 2160p (UHD or ‘4K’) content in YUV 420 color format at up to 60 Hz from a PlayStation Pro.
However, HDR signals are not supported for pass through by the PU. This applies to both 1080p and 2160p HDR. If you have a HDR capable TV and want to view PS4 content in HDR, it is necessary to cable the PS4 directly to the TV.

Takz
e 4K podporuje, ale HDR nie.
sa.fran (7)|23.6.2017 22:34
[QUOTE=keko01;530200]Jediny drobny problem ohladne OLEDu je image retention pri statickych obrazoch. Teda tvrdi youtube. Z mojej skusenosti – za 6 tyzdnov pouzivania som nic nepostrehol. Pomer hrania a filmov je tak 50/50.[/QUOTE]

jake jsou zkusenosti s image retention napr. pri dlouhem sledovani filmu ve formatu 4:3?jak reaguje panel na zobrazeni rychleho pohybu(sport)?
keko01 (57)|26.6.2017 10:17
Ako som pisal vyssie, vela sa na nej hram, a zatial som nezbadal ani naznak vypalovania (docasneho). Ale tiez nie som magor, co po hre pusti na 5 minut jednoliaty sivy podklad a hlada chyby :)

Ohladne sportov - tam exceluje (ako vacsina OLED). Ziaden, resp. uplne minimalny montion blur.
johny.h (41)|22.11.2017 21:32
Zdravím chlapi.
Chtěl bych si koupit letošní model TV co máte vy OLED65B7 a tak se ptám, jaké jsou Vaše zkušenosti? Hlavně co se dost řeší je vypalování obrazu. Založil jsem i nové vlákno zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/41240-LG-OLED65B7V-a-jina-doporuceni-a-nazory-na-OLED-panely-a-jejich-vypalovani
Díky za každé info.