Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver + repro

optimas (64)|28.4.2017 18:16
Zdravím, do nedávna jsem jel domácí kino přes DVD a WD TV Live ale už to bylo moc staré tak jsem si koupil RPi 3 a potřeboval bych to převést na domácí kino. Takže nějaký ten AV receiver. Zvažoval jsem tenhle za tu cenu (https://www.czc.cz/onkyo-tx-sr252-cerna/183372/produkt) Ale co bedny? Mám staré Geniusy 5000 home theatre a do paneláku byly super. Daly by se připojit i na ten receiver připadně jaké 5.1 bedny do paneláku. Bude to jen na filmy. Hudbu poslouchám jen v autě
optimas (64)|1.5.2017 15:34
Takže jsem nakonec koupil Onkyo TX nr555. Budou na tom hrát aspoň chvíli ty Geniusy než si koupím nové repro?
Uvažuji o těchto http://www.hifimarket.cz/magnat-supreme-802-set-50-p2594
http://www.hifimarket.cz/jamo-s-426-hcs-3-p1447
nebo tyhle které jsou i se SW
http://www.hifimarket.cz/harman-kardon-hkts-9-p2412
Je to do paneláku a obyvák je 5x4 takže bych nerad rušil sousedy
vivid.sk (11472)|1.5.2017 16:02
S geniusmi budeš rušiť susedov podstatne viac, ako so serióznym bedňami, keďže subwoofer nehrá, ale hučí. Zapojiť by to ísť malo, len budeš musieť mať zapnutý aj Genius.
bastlir (3245)|1.5.2017 21:12
Geniusy jsem s Onkyem používal také. Později jsem si koupil dvojnásobně dražší bedny, jak Onkyo. Rozdíl je poznatelný, ale za ty prachy to nestálo. Stejně nemohu využít výkon Onkya a i beden. Pokud to chceš jen k TV, dřevěných Geniusů bych se nebál, ale spíš toho, jaký zvuk ti budou vůbec vysílat.
vivid.sk (11472)|1.5.2017 21:29
Lepsie bedne sa ale nekupuju koli vykonu. Naopak, zasadny prinos kvalitnych bedni je aj pri tichom nocnom posluchu.
Foolproof (2713)|2.5.2017 16:00
Trochu protestuji.:-E

Při tichém nočním poslechu není rozdíl mezi mobilem a kvalitními bednami tak markantní jako při vyšších (myslím ku:-Gva vyšších) hlasitostech.
Proto dost velkou část archivu pokud možno předělávám na flac a pod, protože ohulená MP3, nechť je udělaná jak chce prostě chrchle.
Proto taky pořád laboruji s těmi DTS a pod, tichý noční poslech už není pro důchodce a koncert Iron Maiden z Buenos Aires je v DTS HD na plný kule něco jiného než mít nastražené uši, jestli vůbec něco hraje. :-)-

Pzn. Mám Magnaty s dvěma basáky a ještě subwoofer - pokud není bránice správně namáhaná hlubokými tóny, koncertu se to prostě nepodobá.:-!!!
Miki_ (162)|2.5.2017 16:49
[QUOTE=Foolproof;530098]Mám Magnaty s dvěma basáky a ještě subwoofer - pokud není bránice správně namáhaná hlubokými tóny, koncertu se to prostě nepodobá.[/QUOTE]

Souhlasím a to, že mám magnaty taky je jen shoda náhod a vůbec to s tím nesouvisí ;-)
Koncerty v DTS a nejlépe DTS-HD poslouchám jen a jen na normální režim. Nikdy na noční, to pak stojí naprd takový poslech. To raději raději neposlouchám žádnou hudbu :-)
Ono totiž ten noční režim není na hudbu, ale spíš na filmy. Například když vám malé dítě spí ve vedlejším pokoji přes chodbu klidně i přes den a přesto si chcete v té době pustit film, tak potom případné výbuchy dítě nevzbudí ;-)
bastlir (3245)|2.5.2017 23:08
Uhodili jste hřebíček na hlavičku - poslouchání koncertu apod. Tedy zdrojem je nějaké médium (DVD...apod.), a tedy nikoliv TV. Osobně potřebuji prachy, na reprosoustavu mám zájemce a vracím k TV Geniusy.
optimas (64)|4.5.2017 19:23
Onkyo včera zapojené i s repro Genius, ale jen 2 přední, centr a SW a děs a hrůza. Takový chrchlání nic víc. Dnes mi kolega půjčil svoje bedny 20 let staré no name Quadrat bedny místo předních Geniusu a byl to hodně znatelný rozdíl. Koncert Metallica v DTS HD naprostá paráda. Na Geniusech Larsovy šlapáky naprosto neslyšitelné i když byl zapnutý SW. Na Quadratech to byly kopance jak prase.
bastlir (3245)|4.5.2017 23:31
:-D Larsovy šlapáky při sledování TV bych určitě ocenil. Neměly ty Geniusy proražené membrány? Nebo nejsou to ty chrchláky k monitoru?
Miki_ (162)|5.5.2017 10:50
[QUOTE=optimas;530211]Onkyo včera zapojené i s repro Genius, ale jen 2 přední, centr a SW a děs a hrůza. Takový chrchlání nic víc. Dnes mi kolega půjčil svoje bedny 20 let staré no name Quadrat bedny místo předních Geniusu a byl to hodně znatelný rozdíl. Koncert Metallica v DTS HD naprostá paráda. Na Geniusech Larsovy šlapáky naprosto neslyšitelné i když byl zapnutý SW. Na Quadratech to byly kopance jak prase.[/QUOTE]

Geniusy 5+1 mám taky, ale připojené jen k PC na hry. Protože na nic jiného se to nehodí. Na hudbu a ozvučení filmů to je nepoužitelné - děs a hrůza.
PS: membrány jsou v pořádku - ony ty geniusy prostě tak hrozně hrají a ono totiž ani nelze očekávat nic lepšího od repro 5+1, které stojí okolo 2500,- Kč ;-)
bastlir (3245)|5.5.2017 12:13
To s tebou souhlasím v tom, že vzhledem k ceně mají odpovídající kvalitu. Ovšem např. k poslechu TV (aspoň mně) bohatě stačí. Pokud však je někdo fajnšmekr na muziku a poslouchá ji např z CD/DVD, pak chápu, že mu asi Geniusy stačit nebudou. Ale vrátím-li se k podstatě věci - Geniusy s Onkyem fungujou.
Miki_ (162)|5.5.2017 15:21
[QUOTE=bastlir;530226]To s tebou souhlasím v tom,

Nevidím důvod proč by nefungovaly s Onkyem. A na TV budou určitě dostačující. Ono jakékoliv repro jsou lepší než chrchlátka od TV ;-)

---------- Doplněno v 15:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:16 ----------

[QUOTE=Miki_;530233]To s tebou souhlasím v tom, že vzhledem k ceně mají odpovídající kvalitu. Ovšem např. k poslechu TV (aspoň mně) bohatě stačí. Pokud však je někdo fajnšmekr na muziku a poslouchá ji např z CD/DVD, pak chápu, že mu asi Geniusy stačit nebudou. Ale vrátím-li se k podstatě věci - Geniusy s Onkyem fungujou.[/QUOTE]

Nevidím důvod proč by nefungovaly s Onkyem. A na TV budou určitě dostačující. Ono jakékoliv repro jsou lepší než chrchlátka od TV ;-)

---------- Doplněno v 15:21 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:16 ----------

[QUOTE=Miki_;530233]To s tebou souhlasím v tom, že vzhledem k ceně mají odpovídající kvalitu. Ovšem např. k poslechu TV (aspoň mně) bohatě stačí. Pokud však je někdo fajnšmekr na muziku a poslouchá ji např z CD/DVD, pak chápu, že mu asi Geniusy stačit nebudou. Ale vrátím-li se k podstatě věci - Geniusy s Onkyem fungujou.[/QUOTE]

Nevidím důvod proč by nefungovaly s Onkyem. A na TV budou určitě dostačující. Ono jakékoliv repro jsou lepší než chrchlátka od TV ;-)
Miki_ (162)|5.5.2017 15:23
[QUOTE=Miki_;530233]To s tebou souhlasím v tom, že vzhledem k ceně mají odpovídající kvalitu. Ovšem např. k poslechu TV (aspoň mně) bohatě stačí. Pokud však je někdo fajnšmekr na muziku a poslouchá ji např z CD/DVD, pak chápu, že mu asi Geniusy stačit nebudou. Ale vrátím-li se k podstatě věci - Geniusy s Onkyem fungujou.[/QUOTE]

Nevidím důvod proč by nefungovaly s Onkyem. A na TV budou určitě dostačující. Ono jakékoliv repro jsou lepší než chrchlátka od TV ;-)
optimas (64)|5.5.2017 19:38
Ne ne, měl jsem to puštěné přes ty kolegové repra Quadral + centr Genius a SW Genius. Nic méně už jsou objednány Magnát supreme 802 5.0 set