Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SCISHION V88 pro (Librelec 8.0.1e) - S905X

Miki_ (162)|13.4.2017 09:13
Ahojte,
koupil jsem si TV box "SCISHION V88 pro" s procesorem S905X z Číny a nahrál na něj nejnovější Librelec 8.0.1e.
Přehrává to filmy bez trhání (krásný plynulý obraz), detekuje a nastavuje správně automaticky FPS daného videa, umí to přehrávat HD formáty zvuku jak DD i DTS až 7.1.
Ale bohužel se mi nepodařilo asi nastavit správně Passthrough do receivera, protože mi to neukazuje na displeji DTS či DD, ale vždy jen PCM. Počet kanálu ukazuje správně.
Nevím co mám jiného nastavit: Karta nastavení Audio input je nastavená na HDMI, mám zaplé Passthrough, aktivované, že můj receiver umí DTS, DTS HD, DD, DD TrueHD a přesto to zobrazuje jen PCM.
Nevíte co jsem ještě mohl zapomenout zapnout či naopak vypnout? Možná by mi stačilo poslat screen obrazovky či popsat jak máte nastavenou kartu pro audio? Jsou tam nějaké nastavení, kterým moc nerozumím i když přelouskám help v angličtine u dané položky ;-)

Děkuji
whitesak (406)|13.4.2017 09:46
Zdar,
prověř v nastavení přehrávání videa, zda nemáš zaplou volbu "synchronizovat video k TV" nebo tak nějak, nevím to z paměti. Tato volba musí být vypnutá! Když je tato volba zaplá, tak KODI dělá transkódování DTS do multikanál PCM. Je to trochu matoucí, ale je to tak.
Když je tato volba vypnutá, tak jede plnohodnotný Passthrough :-)
Miki_ (162)|13.4.2017 10:01
[QUOTE=whitesak;529565]prověř v nastavení přehrávání videa, zda nemáš zaplou volbu "synchronizovat video k TV"[/QUOTE]

Děkuji hned po práci na to vlítnu. Děkuji :-)

A mám ještě jeden dotaz. Po nahrání librelecu přestalo mi reagovat dalkové ovládání. Je to bohužel chyba daného librelecu. Používám teď myš a možná je to i pro ovládání kodi vhodnější než dálkové, ale chtěl bych rozjet i to dálkové. Našel jsem i řešení tohoto problému:
Jde o to nahradit soubor "\system\etc\remote.conf" upraveným "remote.conf".
Daný upravený soubor mám k dispozici, ale nevím jak se dostat do dané složky. Pomocí Filebrowser se mi nedaří najít daný adresář.
Pod klasickým androidem bych použil TotalCommander, ale pod Librelecem nevím jak na to?
Děkuji
whitesak (406)|13.4.2017 10:24
Pokud nechceš v LibreELEC anglické rozhraní, tak si můžeš stáhnout přes doplňky z LibreELEC repozitory češtinu... :-)
Co se týče IR dálky, tak to každý BOX má svoje nastavení ovládacích kódů, to není chyba LE jako takového. Obvykle to však po instalaci funguje, perotože instalátor LE si při instalaci stáhne z Android vnitřního úložiště stock remote.conf a to pak používá. Proč to nejede tobě netuším.
Nicméně upravený remote.conf nemusíš dávat do /system/etc/ ale můžeš to dát do "uživatelského" nastavení (adresáře), který LE priorizuje. To je v /storage/.config, který je i přístupný přes SMB z Windows, takže to tam stačí zkopírovat z Windows...
Zkus pro tvůj box tento remote.conf:
[ATTACH]34166[/ATTACH]
Instalace:
Unzip and copy remote.conf do /storage/.config
Reboot.

Pro případné "vytunění" IR ovladače, je možné instalovat doplněk "KeyMap Editor" a pohrát si s tím ...
Foolproof (2713)|13.4.2017 12:48
[QUOTE=whitesak;529565]Zdar,
prověř v nastavení přehrávání videa, zda nemáš zaplou volbu "synchronizovat video k TV" nebo tak nějak, nevím to z paměti. Tato volba musí být vypnutá! Když je tato volba zaplá, tak KODI dělá transkódování DTS do multikanál PCM. Je to trochu matoucí, ale je to tak.
Když je tato volba vypnutá, tak jede plnohodnotný Passthrough :-)[/QUOTE]

Není to až tak matoucí, dole je oproti starším verzím Kodi u této volby napsáno, že když se má přizpůsobit video k podivnému rendereru, tak musí transkodovat zvuk, aby nedošlo k desynchronizaci, no a to jinak než v PCM nejde.
Ale já jsem to napoprvé taky nečetl.:-D a zuřil.
Miki_ (162)|15.4.2017 14:05
[QUOTE=whitesak;529568]Zkus pro tvůj box tento remote.conf:
V88 PRo.remote.conf.zip[/QUOTE]

Po vypnutí položky synchronizace videa na kartě video už došlo k plnohodnotnému Passthrough a receiver už zobrazuje audio stopy jako DTS, DD, DTS HD atd.
Stáhl jsem přes doplňky češtinu pro Kodi - překvapivě dobře přeložené snad všechny texty. Super práce toho kdo to překládal ;-)

Podařilo se mi nahrát i upravený remote.conf do adresáře /storage/.config a dálkové zas "ožilo". Zjistil jsem, že díky HDMI-CEC ani není potřeba používat originál dálkové ovládání. Ovladač od TV jej skvěle nahradí ;-)
Akorát nefunguje zapnutí TV boxu přes dálkové. Vypnutí funguje i přes vypínací tlačítko na dálkovém ovladači a dokonce pomocí HDMI-CEC se automaticky vypne i TV a AVR. Ale zapínat jej musím odpojením a opětovným připojením napájení TV boxu. To tak musí být? Nebo to jde i jinak?

A všiml jsem si ještě jedné věci, že když TV box vypnu, tak stále napájí USB porty a případně připojený USB disk je tím pádem stále napájen. Jde to nastavit ať se USB porty vypnou taky? U egreatu se USB porty vypínaly.

PS: prošel jsem snad všechny položky nastavení a různé "skiny" KODI (úplně všechny jsem zatím nestihl projít). A musím konstatovat, že je to snad nejlepší přehrávač, který znám. Jde tam snad nastavit snad vše co by člověk mohl potřebovat pro přehrávání videa a hudby ;-)
Stabilita LibreELEC je taky skvělá až na jednu výtku, že když při přehrávání filmu se vrátím posunutím videa zpět, tak se často přehrávání zastaví a nechce pokračovat a musím stopnout video a znova jej spustit.
whitesak (406)|17.4.2017 19:14
[QUOTE=Miki_;529602]Zjistil jsem, že díky HDMI-CEC ani není potřeba používat originál dálkové ovládání. Ovladač od TV jej skvěle nahradí ;-)[/QUOTE]
Taky používám v podstatě výhradně ovladač od TV nebo receiveru pomocí CEC. Originál IR mám v šuplíku (i když je s LE zcela funkční).

[QUOTE=Miki_;529602]Akorát nefunguje zapnutí TV boxu přes dálkové. Vypnutí funguje i přes vypínací tlačítko na dálkovém ovladači a dokonce pomocí HDMI-CEC se automaticky vypne i TV a AVR. Ale zapínat jej musím odpojením a opětovným připojením napájení TV boxu. To tak musí být? Nebo to jde i jinak?[/QUOTE]
Ano některé boxy se pomocí IR ovladače (a potažmo i HDMI CEC) nedají po vypnutí znovu zapnout. Je to případ i mého boxu. Někteří to řeší nikoliv vypnutím, ale přechodem do režimu spánku, někteří jej nevypínají vůbec (žere to minimálně), ale toto se asi hodí jen když na boxu nevisí připojené USB disky. Mno a já to řeším "oklikou" - historicky totiž mám napájecího psa s přepěťovou ochranou typu Master-Slave. TV mám na Master napájení a box s dalšími věcmi (třeba zadní podsvícení TV) mám na Slave zásuvkách. Takže se zapnutím TV se mi zapne i BOX s vypnutím se vypne. Ano jedná se o "násilné" vypnutí, ale nikdy jsem s tím neměl žádný problém... Pravda, nevisí mi na tom ale žádné disky - jedu z NASu.


[QUOTE=Miki_;529602]Jde to nastavit ať se USB porty vypnou taky?[/QUOTE]
Netuším :-(


[QUOTE=Miki_;529602]až na jednu výtku, že když při přehrávání filmu se vrátím posunutím videa zpět, tak se často přehrávání zastaví a nechce pokračovat a musím stopnout video a znova jej spustit.[/QUOTE]
Ano, to je známá chyba ve verzi 8.0.1e a f. Na příští verzi je slíbena oprava...

BTW: Pro audiofily - od verze 9.0.1f je plně funkční bitperfect audio pro stereo i multikanál hudební soubory (FLAC, APE, ...) přes HDMI (SPDIF) pro všechny sample frekvence (44,1, 48, 96, 192 kHz). Takže se neprovádí jakýkoliv resampling (up nebo down) a do receiveru jde nezměněný originál PCM bitperfect v originál samplované frekvenci bez jakékoliv změny...
Paráda :-)
vivid.sk (11472)|17.4.2017 22:08
[QUOTE=whitesak;529620]Takže se neprovádí jakýkoliv resampling (up nebo down) a do receiveru jde nezměněný originál PCM bitperfect v originál samplované frekvenci bez jakékoliv změny...[/QUOTE]
Toto fungovalo aj doteraz (teda minimalne vo verzii 7.xx)
vivid.sk (11472)|19.4.2017 00:03
Inak verzia 8.xx (Kodi 17.x) ma jeden vcelku zasadny problem*. Kedze sa menil interny prehravac filmov a tym aj logika niektorych akcii, nieje mozne manualne vypnut (povedat playeru), nech nerobi deinterlace (to sa robilo cez OSD - Nastavenie videa - Deinterlace - OFF).
Je to mozne len v pripade, ak nieje pouzita HW akceleracia (treba vojst do systemoveho menu a prepnut nastavenia, ktore ale uz niesu korektne pre prehravanie prekladaneho obsahu, pretoze toto je naopak nutne prehravat za pomoci HW akceleracie - inak to player nestiha).

Toto nastavenie je vcelku zasadne, pretoze DVDcka su casto (ano, a zial uplne bezne) mastrovane s flagom "interlaced", ale v skutocnosti ide o progresivny material. A KODI akceptuje tento flag ako realitu a vysledok nieje uspokojivy, pretoze robi skaredy deinterlace progresivneho materialu.


*tyka sa len LE buildov pre amlogic. Na plnohodnotnych x86 systemoch ci uz pod LE alebo pod Windows je vsetko OK.
Miki_ (162)|24.4.2017 08:46
[QUOTE=whitesak;529620]Ano, to je známá chyba ve verzi 8.0.1e a f. Na příští verzi je slíbena oprava...[/QUOTE]

Udělal jsem downgrade na verzi 8.01c a tento problém byl vyřešen. Řekl bych, že tato verze i dle ohlasů od jiných uživatelů je naprosto vyhovující.

Protože mám připojen USB disk na toto mmc, tak jsem si pořídil přepěťovku typu master-slave pro úplné vypnutí mmc. Tv mám zapojenou na master, mmc s usb diskem na slave, SATA disk (wd green) na nonstop zásuvku a AVR taky na nonstop zásuvku. Původně jsem měl AVR taky napojený na slave zásuvku, ale dělalo to neplechu, protože nevím proč se spouštěl oproti mmc s velkým zpožděním a tudíž spouštění a vypínání AVR jsem nechal na HDMI-CEC. Což skvěle funguje.
Foolproof (2713)|24.4.2017 14:12
I u S912 jsem downgradoval na verzi c u verze e mi to "divně" přepínalo FPS au verze f mně chcípl Atmos i Dolby THD 7.1, verze c z mého hlediska nemá chybu.
jarino1978 (8045)|24.4.2017 15:39
912: neskúšal som ani up alebo down , používam "e", ale chcem sa spýtať. oproti anroidu mi idú veľmi pomali náhľady, týka sa to aj online obsahu, napr. youtube, ale aj náhľady v knižniciach ( postery, fanarty... ). Začína mi to dosť vadiť, možno zhýčkanosť z androidu. Aké máš skúsenosti s týmto vo verzií "c" ? :-I
vivid.sk (11472)|24.4.2017 16:23
jarino> aku tam mas SD kartu? Nahlady tahane online z YT zrejme nezrychlis, ale na vsetok lokalny obsah ma vplyv rychlost disku (v tomto pripade SD karty) a potencionalne aj velkost RAM (caching).
Foolproof (2713)|24.4.2017 19:44
Dnes vyšla verze h, bohužel zase nejede DD THD, takže jsem downgradoval tentokrát zkusmo na verzi e. Tam mi jede všecko, ale jak jsem psal výše, divně to přepíná FPS.Např. dám pustit upoutávku (trailer) z HDTrailer.net, normálně z menu informací a přepne na 24 fps, přehraje asi 2 sekundy a znovu blikne na 24 fps.
Z disku to nedělá, tam se objeví nápis "automaticky" a teprve pak přeblikne na 24 fps.
Nic co by se nedalo překousnout a je tam poslední build Kodi, uvidíme.

S náhledy a pod. nemám problémy, protože jsem poslechl rady od Vivid.sk a vše mám uděláno v Tiny manageru a tím pádem uložené u souborů vše potřebné, nikde nic nehledá.. Tiny si udělá svoje adresáře podle názvu filmu, tedy poklidí veškerý bordel, který jsem tam měl.:-)-
Př.
[ATTACH=CONFIG]34206[/ATTACH]

Jediné co nemám stažené jsou trailery, ten název si taky dělá sám, podle vzorce, který jsem nepatrně upravil. Vše je v NFO souboru a v Kodi používám jenom lokální informace.
snap080.jpg
Miki_ (162)|26.4.2017 14:06
Ahojte, vy co máte Tv box s čipem amlogic S905 či S905x. Našli jste v manuálu omezení maximální kapacity disku, který lze připojit přes USB port? Momentálně mám připojený 3TB disk a bezproblému jede. Chci si totiž pořídit 6TB a nejsem si jistý jestli jej mmc vezme. Děkuji
vivid.sk (11472)|26.4.2017 14:14
Pokial je tvoj existujuci disk particionovany ako GPT a funguje, tak budu s najvacou pravdepodobnostou fungovat aj vysssie kapacity.
Miki_ (162)|26.4.2017 15:13
[QUOTE=vivid.sk;529871]Pokial je tvoj existujuci disk particionovany ako GPT a funguje, tak budu s najvacou pravdepodobnostou fungovat aj vysssie kapacity.[/QUOTE]

Ano kdyby byl GPT, tak jak říkáš budou fungovat i vyšší kapacity. Ale může vůbec fungovat 3TB disk s MBR samozřejmě jen s jednou velkou partition o velikosti 3TB?
vivid.sk (11472)|26.4.2017 15:46
Nemoze, pretoze ju nevytvoris. Pre MBR plati max. 2TB particia (presnejsie 2 199 023 255 552 bajtov), samozrejme disk moze byt aj vacsi.
Miki_ (162)|26.4.2017 16:10
[QUOTE=vivid.sk;529885]Nemoze, pretoze ju nevytvoris. Pre MBR plati max. 2TB particia (presnejsie 2 199 023 255 552 bajtov), samozrejme disk moze byt aj vacsi.[/QUOTE]

Na to jsem narážel, takže zbývá jen jedna možnost, že to musí být GPT ;-)
Foolproof (2713)|26.4.2017 18:30
S čipem S912 zcela určitě funguje HUB, takže omezení kapacity asi nebude, ale nevím, mám tam 2x 2 TB.
Miki_ (162)|26.4.2017 21:43
Disk jsem ověřil pod Windows a je opravdu označen jako GPT. Takže na 99.99% by měly fungovat i vyšší kapacity. Takže půjdu do toho 6TB a kdyby náhodou nešel, tak dám vědět. Ale ono by bylo smutné, kdyby tak relativně nový HW nepodporoval disky, kterou jsou už poměrně dlouho na trhu. Řekl bych, že tyto obavy vznikají ještě nedůvěrou k ARM mašinkám a asi bude ještě nějakou dobu trvat než bude naše důvěra jak u X86 paltformy. A vypadá to, že už tato obava není dnes na místě ;-)
vivid.sk (11472)|26.4.2017 22:06
Pozrime sa na trh s TV, kolko percent ich podporuje GPT. Vyrobcovia sa tym velmi nechvalia.
Miki_ (162)|27.4.2017 07:39
[QUOTE=vivid.sk;529908]Pozrime sa na trh s TV, kolko percent ich podporuje GPT. Vyrobcovia sa tym velmi nechvalia.[/QUOTE]

Tv jsou jiná kategorie než mmc. Tam výrobce nepředpokládá, že připojíš něco většího jak 1TB. Ale to výrobce TV neomlouvá. I tam by to mělo být samozřejmostí.
Miki_ (162)|4.5.2017 23:32
[QUOTE=vivid.sk;529871]Pokial je tvoj existujuci disk particionovany ako GPT a funguje, tak budu s najvacou pravdepodobnostou fungovat aj vysssie kapacity.[/QUOTE]

Tak ověřil jsem funkčnost 8TB disku a mmc s touto kapacitou nemá problém :-)
mattysek (15)|24.6.2017 19:39
Ahoj jsem čerstvý majitel,tohoto boxu,chtěl bych se zeptat,jde nějakým způsobem přehrávat obraz v HDMI a zároveň v AV výstupu? Díky za rady ;-)
ac3 (59)|14.2.2019 14:40
Je tu majiteľ tohto zariadenia SCISHION V88 PRO s AmLogic S905X ktorý by vedel potvrdiť že mu na tejto krabičke funguje SPDIF? Ďakujem za odpoveď. Mne nefunguje tak chcem zistiť či je problém iba na mojej krabičke alebo je to všeobecne problém tohto modelu.