Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LibreElec pro čip Amlogic S 912 - stručně

Foolproof (2713)|2.4.2017 19:29
[FONT=Exo 2]1. Před instalací - vyberte si větvení zařízení (device tree)[/FONT]

[FONT=Exo 2] Nelze použít file od firmware Android v 99% případů to nebude fungovat.[/FONT]

[FONT=Exo 2] download složka: [/FONT]
Kod
[HTML]http://kszaq.libreelec.tv/s912/device_trees[/HTML]

[FONT=Exo 2] Musíte vybrat soubor podle ethernetové rychlosti portu a velikosti RAM.[/FONT]

[FONT=Exo 2]2. Připravte SD kartu / USB disk[/FONT]


[FONT=Exo 2]Poznámka: funguje většinou pouze 1 USB port, všechny vyzkoušet. Některé boxy nejsou schopny to spustit z USB disku.[/FONT]
[FONT=Exo 2]Stáhnout soubor s příponou img.gz.[/FONT]
Kód:
[HTML]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1b-experimental[/HTML]

[FONT=Exo 2]Vyrobit bootovací USB/SDkartu pomocí [/FONT]
Kód:
[HTML]http://rufus.akeo.ie[/HTML]

[FONT=Exo 2]Výše stažené device tree přejmenovat na dtb.img a zkopírovat na USB/SDkartu, nahradit ten, co tam je.[/FONT]

[FONT=Exo 2]Zavést system - dobrodružství, ale nic se nedá pokazit.[/FONT]

[FONT=Exo 2]a/ Metoda párátko - tímto stlačit reset a při zasunutém USB/SDkarta pustit elektriku[/FONT]


[FONT=Exo 2]Ostatní metody jsem nezkusil, proto nepopisuji[/FONT]

[FONT=Exo 2]Toto se dělá jenom jednou, každý další boot závisí na přítomnosti USB/SDkarty, je-li přítomna, najede LibreElec, není-li, najede Android.[/FONT]

[FONT=Exo 2]Pozn. Po upgradu Androidu přes OTA jsem musel zavádět LibreElec znova, bootovalo to stále do Androidu.[/FONT]
[FONT=Exo 2]Popsal jsem jen to, co jsem udělal, další podrobnosti na[/FONT]

Kód:
[HTML]https://forum.libreelec.tv/thread-5848.html[/HTML]

Kdyby někomu nefungovalo DO, může zkusit moje nastavení


Opravdu funguje i dash mpeg, tedy přímo 4k z YT a veškerý HD zvuk, na který si vzpomenete.

Nefunguje přepínání rozlišení, fps ano.
--------

Experimentální verze byla povýšena na 8.01c
vylepšeno z mého hlediska hlavně VC1

[HTML]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1c-experimental/[/HTML]

Vzhledem k tomu, že to není kompletní image, ale jenom upgrade (*.img.tar = image, *.tar=upgrade) je postup následný.

Soubor *.tar se nakopíruje do adresáře update a k tomu se přikopíruje soubor device tree, které se nyní již nemusí přejmenovávat, no a reboot.
Při upgradu vypisuje podrobný log a závěrečný reboot udělá sám.
Foolproof (2713)|21.4.2017 13:37
Vývoj nadále pokračuje, výsledky jsou zajímavé.
Verze 8.01d byla přeskočena, upgradoval jsem na verzi 8.01e, ohlasy pro různé stroje jsou různé, mně se změnil způsob přepínání FPS, které dříve prakticky jenom bliklo a v této verzi jde přes hlášku "Automatický režim".
Následovala verze 8.01f, ke které se najednou objevilo poměrně dost kladných ohlasů, ale některým přestalo fungovat DTS. Mně přestalo fungovat DDTHD jako passtrough a Atmos hraje úplně bez zvuku.
Zkusil jsem tedy downgrade , protože mně verze 8.01c naprosto vyhovovala a ten funguje, provede se stejně jako upgrade.

Z mého hlediska je verze 8.01c vyhovující.
Mercy (18)|26.4.2017 14:38
Nahodil som verziu 8.01h, konecne to prehrava video az do konca (zevraj uz od v.8.01f), tearing stale pritomny a nefunguje power off (suspend) - pre mna najvacsi nedostatok, preto Libreelec moc nepouzivam. Oproti Kodi na androide male systemove naroky, az je skoda toho procesora a 3gb ram (evolveo h8).
Foolproof (2713)|26.4.2017 18:26
Já to nevypínám, žere to nula, nula, nic a je to studené. Žádné nepřehrání videa do konce jsem nezaznamenal, nikdy.
Verze f a h mi nepřehrává Dolby Digital TrueHD, takže jsem downgradoval na verzi e.
Pokud jsou u HEVC 10 bit 4k textové titulky, jejich rendering zřejmě není v 4K, sem tam to škubne.
S Androidem to vůbec nelze srovnat, několik měsíců trápení......
LakoLak (9)|28.4.2017 16:41
[QUOTE=Foolproof;529375]HTML kód:
http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1c-experimental/
Vzhledem k tomu, že to není kompletní image, ale jenom upgrade (*.img.tar = image, *.tar=upgrade) je postup následný.

Soubor *.tar se nakopíruje do adresáře update a k tomu se přikopíruje soubor device tree, které se nyní již nemusí přejmenovávat, no a reboot.
Při upgradu vypisuje podrobný log a závěrečný reboot udělá sám.[/QUOTE]

nedarí sa mi upgrade z s912/8.0.1b-experimental/ na s912/8.0.1c-experimental/...ked stiahnem a rozbalím subor tak tam nemá žiadný subor k koncovkou.tar !!!
kde robím chybu?
Ď.
Foolproof (2713)|28.4.2017 17:12
Nic se nerozbaluje.
Verze c soubor tar
[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1c-experimental/[/CODE]
Verze e soubory img i tar
[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1e-experimental/[/CODE]
Verze f soubory img i tar
[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1f-experimental/[/CODE]
Verze h img i tar
[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.1h-experimental/[/CODE]

Verze h je pochopitelně nejnovější, stejným postupem jako je uvedeno výše lze updatovat nahoru i dolů.

Pokud se začíná, poprvé tak se musí použít soubor *.img.tar, to je i s bootovacím systemem a použít hardware reset pomocí párátka.

Do složky UPDATE se to kopíruje tak jak to je + soubor *.dtb , které je závislé na rychlosti sítě a velikosti paměti, všechny jsou na
[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/device_trees/[/CODE]

Pozn. Mně na verzích e a h nefunguje DD THD, ale na foru jsem jediný, uvidíme. Ve verzi e mi jede vše.
whitesak (406)|28.4.2017 22:42
[QUOTE=Foolproof;530011]
Pozn. Mně na verzích e a h nefunguje DD THD, ale na foru jsem jediný, uvidíme. Ve verzi e mi jede vše.[/QUOTE]

Nejsi jediný, mě na verzi h také Dolby THD nejede. Tuším, že je to problém od verze f ...
Foolproof (2713)|2.5.2017 15:48
Verze h je OK pro Atmos a THD, navíc má i suspend a funguje.:((:((:((:((

Blbost, verze j.
whitesak (406)|2.5.2017 22:25
[QUOTE=Foolproof;530096]Verze h je OK pro Atmos a THD, navíc má i suspend a funguje.[/QUOTE]
Nechtěl jsi říct verze j ? :-)
Verze j je, pro mne, zatím zcela bez chyby :-) - ale tedy na S905. Na S912 mohou být odlišnosti ...
Martynet (11)|3.5.2017 10:40
Ahoj, můžu se zeptat jak se vám podařilo nabootovat z flešky? Mám Evolveo Q5 4K a pokouším se nabootovat z flešky na kterou jsem dal poslední LibreELEC LibreELEC-S905.arm-8.0-8.0.1j.img.gz a nahradil dtb.img s gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb a po resetu a zmáčknutí tlačítka vespod zařízení mě to hodí do recovery modu. Místo toho aby to nabootovalo do Libreelec. Proč mi to nechce nabootovat z flešky? Je možný, že Evolveo Q5 4K bootuje jen z microsd karty? Kterou samozřejmě nemám...
Foolproof (2713)|3.5.2017 13:29
Taky jsem neměl, večer jsem klikl na Alze na jakousi akci a za pár kaček koupil 32 G SanDisk, který má šlaušek i do USB, protože nemám jak číst karty, ráno v 9 hod jsem to měl doma. Zkusil jsem napoprvé to dát do šachty pro SD, nabootovalo to, ale když jsem to vyndával brnkla a hledal jsem ji po bytě půl hodiny, dofičela za skříň. Obětoval jsem tedy jeden USB slot, takže nyní mám SD kartu v USB slotu a funguje to.

Myslím, že to musí jet i z flešky, ale nepopisuješ, jak jsi udělal bootovací flešku ! Napoprvé se musí DTB přejmenovat.
Foolproof (2713)|26.6.2017 14:25
V reakci na SZ, linky se trochu změnily.

Image

[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.2c/[/CODE]

Original návod a FAQ

[CODE]https://forum.libreelec.tv/thread/5556-howto-faq-install-community-builds-on-s905-s905x-s912-device/[/CODE]
vmull (18)|31.7.2017 07:50
Nejnovější verze 8.2

[CODE]http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.2/[/CODE]
jarino1978 (8045)|31.7.2017 21:13
neviem ako ostatným, ale mne táto verzia nejde. Dosť možné, že je problém vo video výstupe, ale pokiaľ zadám update a reštart, tak len screen bez video signálu a DO nereaguje ( nejde ani vypnúť prehrávač ).
vivid.sk (11472)|31.7.2017 22:13
Jarino, treba nahrat novy device tree
jarino1978 (8045)|27.12.2017 20:50
týždeň sa snažím riešiť problém so sambou.
doposiaľ som videl na win10 všetky prehrávače na sieti, teraz ani jeden. to je problém prvý, no najviac ma sere, že cez playere sa nedostanem na sieťové disky a druhé prehrávače po sieti. Naviac, čo používam 8.2.2.1a ( najnovší image ), tak sledujem vo väčšine nemožnosť prehrávať online obsah ( stream, yt... ). čo som čítal , tak je to problém po aktualizácií win, otázka je však tá, ako z toho von ?
https://libreelec.tv/2017/08/libreelec-krypton-v8-1-0-beta/
KamilZ (10277)|27.12.2017 21:39
Tohle jsi ve Win zkoušel?

[SPOILER]

[/SPOILER]
jarino1978 (8045)|27.12.2017 22:49
jasné, toto ale nie je cesta. problém je popísaný v tom odkaze, čo som dal.
KamilZ (10277)|28.12.2017 05:42
Hm, tomu nerozumím, na Tvém odkazu se píše:[quote]
The latest “Creators Update” for Windows 10 removes SMB1 client/server support and many NAS devices now ship with configuration that only supports SMB2/3, which causes problems because all versions of Kodi before 17.4 can only make SMB1 connections. [/quote]
Já posílal, jak zapnout na Windows 10 zpět SMB1. V čem je tedy přesně problém (ve Tvém odkazu je něco, co přehlížím)?
jito (999)|28.12.2017 06:42
Vrať se na vezi 8.0.2.
Řešil jsem to taky.A hlavně přes všechny použité návody jsem to nerozchodil....
jarino1978 (8045)|28.12.2017 09:11
[QUOTE=KamilZ;533040]V čem je tedy přesně problém (ve Tvém odkazu je něco, co přehlížím)?[/QUOTE]
toto je jeden z problémov :

  • Browsing SMB shares via “Windows network browsing” in Kodi requires the browser service on the SMB server. This SMB1 service is removed from Win10 in the creators update and there is no equivalent for SMB2/3 versions of the SMB protocol. When Kodi makes SMB2+ connections (which is now our default) Kodi network browsing to add sources will not work. Windows SMB shares can still be added using the full server/share path. It is still possible to browse non-Windows Samba/NAS devices that advertise SMB shares via ZeroConf (aka Bonjour/Avahi).
jarino1978 (8045)|28.12.2017 09:19
[QUOTE=jito;533041]Vrať se na vezi 8.0.2.
Řešil jsem to taky.A hlavně přes všechny použité návody jsem to nerozchodil....[/QUOTE]
zvažujem tiež prechod na staršiu verziu, kde smb chodila. Ale čo potom do budúcna ?
tdlmarek (1566)|28.12.2017 09:58
[QUOTE=jarino1978;533043]Windows SMB shares can still be added using the full server/share path. It is still possible to browse non-Windows Samba/NAS devices that advertise SMB shares via ZeroConf (aka Bonjour/Avahi).[/QUOTE]
Takže celý ten problém je jen o tom, že nefunguje takové to hloupé procházení sítě? To ve Windowsím světě nefungovalo spolehlivě snad nikdy, ne? Přidal bych si shary přes jejich plnou cestu a vůbec bych to neřešil, já to dělám pouze takhle.
jarino1978 (8045)|28.12.2017 13:00
tak trošku posun. LE verzia 9 + reset routera a z prehrávačov už vidím sieťové disky a ostatné prehrávače na sieti. Takisto online fičure idú. Z PC ich síce nevidím, ale to nie je zasa až taký problém.
jito (999)|28.12.2017 13:32
[QUOTE=tdlmarek;533046]Přidal bych si shary přes jejich plnou cestu a vůbec bych to neřešil, já to dělám pouze takhle.[/QUOTE]
Jen že,mě nešlo ani tohle....
Foolproof (2713)|28.12.2017 15:45
Mně se ve Windows ztratilo všecko, nainstaloval jsem BonJour - ZeroConf a pod Windows vidím dokonce i root na satelitu.....Verze 8.2.2.1a pro LibreElec
Všude jsou vidět názvy, IP adresy nejsou potřeba.

[ATTACH=CONFIG]34600[/ATTACH]

Odshora NAS,PC,Evolveo,satelit.(bývá tam i Dune, ale ta nenumí být ve standby připojená)
snap204.jpg
lukbe (1)|3.4.2018 18:29
Ahoj, zrovna uvažuji, že koupím nějaký tv box s procesorem s912. Jelikož jsem do teď používal libreelec na rpi, tak bych rád libreelec používal i na tv boxu. Chtěl bych se Vás zeptat na jakém tv boxu používáte libreelec??

Největší problém je že těch tv boxů je poměrně dost, zamlouvá se mi beelink GT1 ultimate, m8s pro, nebo t95z... máte někdo zkušenost s jedním z nich?

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
nuchtala (44)|23.6.2018 08:30
Zdravím, chci se zeptat jestli je to normální. Když jsem jel na androidu, tak mě TV ukazovala 1080p 60hz. Teď jsem dal Libreelec, v kodi nastavím 1080p 60hz, potvrdím ok. Ale stejně když pustím film a mrknu na TV, je tam 1080p 24hz. Je nějaký rozdíl viditelný v kvalitě obrazu 1080p 60hz vs 1080p 24hz? Libreelec jsem zkusil z důvodu občasného cukání obrazu. To Liberec vyřešil. Teď to jede krásně plynule. Zajímavé je, že jsem měl doma půjčený Minix NEO u9h a ten jel pěkně plynule i na androidu. A to má stejný hardware.
Foolproof (2713)|23.6.2018 10:45
Film jede plynule právě proto, protože snímková frekvence na TV se přizpůsobí FPS filmu. Mám nastaven LibreElec na 1080p60, ale takto se zobrazuje pouze GUI.

Zkus třeba něco z YT, co má 60 FPS a TV by měla zobrazovat v 60p. Nebo třeba PAL DVD, to by mělo jet v 50p. Kinofilm v 24p, atd.
vivid.sk (11472)|23.6.2018 10:58
[QUOTE=nuchtala;534678]je tam 1080p 24hz.[/QUOTE]
To je hlavna vyhoda riesenia pod LE oproti androidu - automaticke prepinanie fps, podla vstupu, co je zaklad korektneho prehravania. Viditelny rozdiel samozrejme je, inak by tato funkcionalita nemala zmysel.

V ramci "plynolosti" (t.j. korektnej kadencie) obrazu rozlisujeme minimalne dva problemy a to je :
a) obcasne a nepravidelne cukanie, ktore spominas
b) pravidelne neustale pocukavanie, ktore je sposobene nekorektne nastavenou vystupnou frekvenciou (nemyslim len pulldown 3:2, ale nesulad medzi vstupnou fps filmu a vystupnou frekvenciou refreshu, pripadne jej nasobkom). Toto ale vela ludi prilis nevnima, respektive je voci tomu odolna :) Ovsem cim vacsi TV, tym viac je to viditelne, obzvlast na panning scenach.


Na bod b) ma este vplyv processing TV (tu je to zavisle na konkretnom TV), pretoze niektore TV vedia korektne zobrazit 24p zdroj signalu, ktory je posielany pri 60Hz refreshi panela zo zdroja. Ja som to zistil uplnou nahodou pri testovani KODI v minulosti, ze toto robi aj moja TV a preto urcite percento uzivatelov tento problem riesit nemusi bez toho, aby vedela, ze existuje.


Ako to vyzera realne v praxi, vysvetluje toto video. Samozrejme, rovnako to plati pre akykolvek iny zdroj videa (24p, 25p, 50p/i) ak je zobrazovani pri 60Hz.

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p


P.S. Foolproof reagoval rychlejsie.
nuchtala (44)|23.6.2018 12:20
Díky moc pánové za vysvětlení.
LosPablos (119)|29.7.2018 19:54
Tak jsem poslechl rady a na Evolveo Multimedia Box M8 nainstaloval LibreElec dle návodu, poslední verzi. Vše co nejelo tak funguje (frekvence) :-) ale zase nejde dálkové ovládání. Co hůř zvuk nejde do opitckého výstupu. Zkoušel jsem i v nastavení měnit výstup zvuku, ale pořád nic. Když jsem opět spustil originál android už to nejde ani tam. Před tím to normálně běželo. Máte někdo podobnou zkušenost, než resetuji celé zařízení? Díky moc.
tak ovladač díky návodu zde je ok - díkec
Foolproof (2713)|30.7.2018 16:36
Remote je tady na foru, abych pravdu řekl tak optiku jsem nezkoušel, receiver mám přes HDMI, optika neprotlačí DTS HDMA 7.1 atp.
Ale nějak to fungovat musí, nějak si nestěžují........
LosPablos (119)|30.7.2018 18:21
JJ, vše už běhá jak má. Nakonec to taky tlačím přes HDMI a v pohodě. Tak ještě jednou díky moc.
LosPablos (119)|23.8.2018 22:45
Ahojte páni mistři, po nějakém pátku používání Evolveo Multimedia Box M8 s LibreElec na kartě se mi při spuštění objeví hláška "adaptér Pulse-Eight CEC Nelze inicializovat adaptér CEC, Zkontrolujte nastavení. Dříve to nědělalo a vše běhalo jak mělo. Přeinstal jsem zkoušel, včetně továrního nastavení a hlásí to pořád.
Momentálně mi nejdou ani najít sdílené složky v síti. Pokud zařízení spustím v klasickém módu, tedy bez LebreElec, vše funguje bez problémů. Nemáte někdo nějakou zušenost?
Díky všem.
Pavel
Bulltip (13)|17.1.2019 17:30
Dobrý den, mám Evolveo M8, neposkytl by mi někdo, kdo tomu rozumí, návod jak přeinstalovat ten android linuxem? Pokud to tedy jde.

Jirka
Saxel (2279)|18.1.2019 09:03
Bultip: A co trochu hledat? Návodů už bylo napsáno dost, podobný dotaz byl např. zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/41697-Evolveo-M8-nefunguje-5g
Pro čip S912 bych doporučil spíše CoreElec, protože LibreElec už nemá v plánu podporu android boxů s čipem AMLogic.
Foolproof (2713)|18.1.2019 12:02
Já bych se ozval, ale on chtěl LINUX \\/, z průběhu threadu mu snad Elecy byly jasné.
Bulltip (13)|18.1.2019 12:07
Saxel: Nechci vypadat jako někdo, kdo by si snad nevážil vaší pomoci. Chtělo by se mi napsat, "A co trochu číst?" ale nevím, jestli jsem opravdu nějaký ten návod nepřehlédl, i když jsem hledal dost a dost. Něco málo jsem našel anglicky, ale moc si na to netroufám, protože ang. neumím.
Jak píšu, chtěl bych (pokud to vůbec jde) přeinstalovat ten android linuxem, tak pokud o nějaké návodu víš (já ho nenašel, což ale neznamená, že neexistuje) tak mi prosím pošli odkaz

Jirka
Bulltip (13)|18.1.2019 12:32
Nebo jinak, tímto jsem měl začít
Odezva na zmáčknutí prakticky jakékoliv klávesy v Kodi je v kombinaci Evolveo m8 a Kodi na sd kartě velmi pomalá. O přepínání televizních programů ani nemluvím, to je katastrofa. Myslíte, že to při načítání přímo z Evolvea bude lepší?
Nainstaloval jsem si na jeden notebook, který nepoužívám, linux, tam jsem stáhl Kodi, do Kodi jsem dal všechno stejný, jak mám v Evolveo a odezva na přepínání atd. je vynikající. Nevím ale jak moc je to způsobené hardwarem. Notebook je pět let starý, core i3, 4 giga paměti, ssd disk.
Saxel (2279)|18.1.2019 14:34
Na bázi linuxu vznikly specifické "odlehčené" operační systémy OpenElec, LibreElec, CoreElec a další, které jsou určeny pro instalaci Kodi do různých multimediálních krabiček. V té tvé krabičce máš od výrobce nainstalovaný operační systém Android a pravděpodobně lehce modifikovanou aplikaci Kodi. Můžeš si však připravit microSD kartu s instalací Libre/CoreElec a bootovat z ní, případně po odladění instalace přesunout vše na interní úložiště. Obvykle se tím zlepší rychlost i užitné vlastnosti krabičky. Pro začátek si přečti třeba následující vlákno: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X
Bulltip (13)|18.1.2019 14:45
Mám to na SD kartě, to už jsem podle instrukcí tady udělal dávno. No dávno...:-) Nainstaloval jsem Libreelec. A je to pomalé. Proto mě zajímá právě, jestli to jde nainstalovat jak píšeš přímo do té "krabičky" :-) Ale chtěl jsem prostě ten android přeinstalovat. Jako když mám windows, přeinstaluji to linuxem (když chci, vím, že to můžu mít vedle sebe).
Foolproof (2713)|18.1.2019 18:27
Ta karta je pomalá, proto ti to jede "pomalu", to je můj názor.
Já mám H8 a podle papírů by M8 by měl být nemlich to samé, akorát Android ve vyšší verzi. Reakce jsou okamžité.
Umí to i SDHC karty atp., fakt je, že slušná karta stojí tolik, kolik celý přístroj:-D
Píšeš o přepínání TV kanálů, tozn., že ti na tom visí USBtuner nebo něco takového + addon, taky možná příčina
Bulltip (13)|18.1.2019 18:45
že by ta karta byla až tak pomalá to si nemyslím, no nevím, houby tomu rozumím. Než jsem ji koupil, něco jsem o tom přečetl. Možná jsem koupil špatně.
Mám tam O2 m3u.
Koupím nějaký mini PC, protože rychlost reakce notebooku, jak jsem psal, je o dost lepší.
Foolproof (2713)|18.1.2019 21:45
Notebook, který zvládne HEVC a 4k pod 10k Kč těžko.
whitesak (406)|18.1.2019 22:21
@Bulltip:
Myslím, že jsi jediný, který má pocit, že S912 box s CoreELEC běžící z SD karty má pomalé reakce. S SD kartou CLASS 10 (či rychlejší) běží naprosto bez problémů a svižně. Problém budeš mít někde jinde. Nebo zkus jinou SD kartu. Třeba nějaká nekompatibilita...
Instalace do vnitřní paměti je zbytečná na rychlosti se to u "běžných" uživatelů neprojeví. Tento rozdíl může být pozorovatelný jen v případě uživatelů, kteří mají uvnitř KODI udělanou knihovnu s mnoha stovkami až tisíci filmů a k nim fanarty atd... Tak pak načítání této knihovny může být vidět rozdíl.
Mno a kdo by chtěl, tak instalace do vnitřní paměti (náhrada Androidu) je velmi jednoduchá - příkazem "installtointernal". Doporučuje se to udělat až poté, co je vše uchozeno, nastaveno a plně funkční na SD kartě...
vivid.sk (11472)|18.1.2019 22:43
[QUOTE=whitesak;536542]Myslím, že jsi jediný, který má pocit, že S912 box s CoreELEC běžící z SD karty má pomalé reakce. [/QUOTE]
Nieje :), ja si tiez myslim, ze je pomaly. Oproti plnokrvnemu (a samozrejme mnohonasobne drahsiemu) HTPC so SSD + KODI je tam vcelku rozdiel v komforte pouzivania v ramci GUI. Mozno to suvisi s konkretnym boxom, alebo implementaciou roznych typov citaciek (linearne citanie z kvalitnej microSD karty sa nad 20MB/s nikdy nedostalo, pricom rychlost citania z internej flash bola myslim cez 120MB/s).

Taktiez KODI nepracuje uplne optimalne s databazou, vytvara nezmyselne vela malych docasnych suborov pri kazdej jednej importovanej polozke (staci sledovat folder s databazami pri importe novych poloziek do kniznice), co SD karty nemaju radi a rychlost ide velmi rapidne dole.
Foolproof (2713)|19.1.2019 11:39
Možná jsem měl kliku, protože jsem obětoval jeden z 3 USB vstupů a do něj připojil rychlou SD kartu, databázi mám i s fanarty video + hudba kolem 1200 titulů a fakt to jede včetně bootu dobře.
Nyní je na kartě asi 900 MB userdata - nejvíc zabírají obrázky.

[ATTACH=CONFIG]34988[/ATTACH]

Takže logicky připadá na jeden titul asi 750 kB, to je číslo s vypovídací schopností asi jako průměrná mzda, většina souborů na hodnotu nedosáhne, tedy i při rychlosti pouhých 20 MB/s není co řešit.
Pokud to vztáhnu na soubory, je průměrná hodnota asi 50 kB, takže k filmu načte řekněme 40 artists za 1 sec.Což nemusí, na obrazovku se nevlezou.

V Androidu má FTMC, SPMC, ty jsou ve vnitřní paměti, tam mám jenom symbolickou knihovnu z dřívějška, rozdílu v rychlosti jsem si nevšiml.
snap022.png
Bulltip (13)|19.1.2019 23:32
Takže přátelé, ten kdo říkal, že jsem koupil špatnou, pomalou sd kartu (tedy pokud vám to běhá "rychle") měl pravdu. Podařilo se mi nainstalovat Coreelec (někdo psal, že z hlediska podpory je to lepší volba než Libreelec) do vnitřní paměti, a rychlost přepínání je nesrovnatelná.
Děkuji vám všem co tady radíte, protože jinak bych to do té vnitřní paměti nikdy nenahrál.
Co se mi tedy nepodařilo, je rozchodit dálkové ovládání na tom Evolveo M8.

Jirka
vivid.sk (11472)|20.1.2019 00:00
[QUOTE=Bulltip;536554] ten kdo říkal, že jsem koupil špatnou, pomalou sd kartu[/QUOTE]
Ja som skusal viacero SD kard, vratane tych najrychlejsich, no nikdy tam neboli take zasadne rozdiely. Pripisujem to limitujucej citacke, ktora nevedela rychlost tychto kartiet adekvatne vyuzit. Toto vsak moze suvisiet s konkretnym boxom. Preto som pisal tu skusenost s internym uloziskom, kde bola rychlost zasadne vyssia. Mozno by pomohlo optimalizovat cachovanie (obzvlast zapis) s vyssim vyuzitim RAM, ale nepodarilo sa mi dostiahnut zasadnych uspechov (mozno maju ini uzivatelia lepsie vysledky, nevenoval som tomu tolko casu).


[QUOTE=Bulltip;536554]Co se mi tedy nepodařilo, je rozchodit dálkové ovládání na tom Evolveo M8.
[/QUOTE]

Mozno stoji za zmienku, ze posledne "nightly builds" CE (od 18.01.) podporuju povodne verzie remote.conf.
Viac info tu. Takze staci nahrat funkcny remote.conf (ktory fungoval v LE) a pockat si na nasledujuci beta release, v ktorom budu tieto zmeny aplikovane.