Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neúspěšný nákup na Amazonu

vomic (671)|29.3.2017 19:56
Mozna sem udelal velkou chujovinu mozna ne, nasel jsem amazonu v anglii prodejce co ma LG 65OLEDE6V za 2200 liber a po hodinovym rozmysleni jsem to proste koupil. Na jaky problem krom asi velkyho problemu s pripadnou reklamaci se mam pripravit? Proste ale cena 70k za 65" OLed co se u nas nejlevneji prodava za 159k me dohnala k mozna neprimerenymu risku.
bastlir (3245)|29.3.2017 21:12
No kodek [FONT=Verdana]HEVC (H.265) to má, takže žádné "překvápko" by tam být nemělo. Dej pak vědět.[/FONT]
vomic (671)|30.3.2017 17:58
[QUOTE=bastlir;529330]No kodek [FONT=Verdana]HEVC (H.265) to má, takže žádné "překvápko" by tam být nemělo. Dej pak vědět.[/FONT][/QUOTE]

Tak bohuzel televize nebude, prislo me z amazonu ze objednavka byla stornovana prodejcem a me nebude strzena platba z uctu. Nechapu ze amazon umoznuje prodejcum bezduvodne stornovat uzkutecnenou objednavku. :(
tdlmarek (1566)|30.3.2017 20:50
[QUOTE=vomic;529348]Tak bohuzel televize nebude, prislo me z amazonu ze objednavka byla stornovana prodejcem a me nebude strzena platba z uctu. Nechapu ze amazon umoznuje prodejcum bezduvodne stornovat uzkutecnenou objednavku. [/QUOTE]
Jak bylo nastavené poštovné? Docela si dovedu představit, že tam prodejce čekal trochu šok, když si zjistil, kam by ji měl posílat a kolik by to stálo.
Ferin (198)|31.3.2017 10:49
[QUOTE=vomic;529348]Tak bohuzel televize nebude, prislo me z amazonu ze objednavka byla stornovana prodejcem a me nebude strzena platba z uctu. Nechapu ze amazon umoznuje prodejcum bezduvodne stornovat uzkutecnenou objednavku. :([/QUOTE]

Jj, to Amazon bohužel dělá. Mně takto bez jakýhokoliv vysvětlení zrušili objednávku kávovaru. Aspoň omluva (+ nějaká, byť symbolická) kompenzace by byla na místě.
To bylo přes Amazon Market?

---------- Doplněno v 10:49 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:47 ----------

[QUOTE=tdlmarek;529352]Jak bylo nastavené poštovné? Docela si dovedu představit, že tam prodejce čekal trochu šok, když si zjistil, kam by ji měl posílat a kolik by to stálo.[/QUOTE]

Jakej šok? To je snad jeho job. Zboží se posílá do celýho světa, takže pár km do Evropy ho asi neohromí.
Spíš mám podezření, že špatně nastavil cenu (i podle toho, co píše vomic) a při zpracovávání objednávky si to uvědomil.
tdlmarek (1566)|31.3.2017 11:48
[QUOTE=Ferin;529358]Jakej šok? To je snad jeho job. Zboží se posílá do celýho světa, takže pár km do Evropy ho asi neohromí.
Spíš mám podezření, že špatně nastavil cenu (i podle toho, co píše vomic) a při zpracovávání objednávky si to uvědomil. [/QUOTE]
Však já nikoho neobhajuju, jen nabízím vysvětlení. Chybně zadaná cena je úplně stejně pravděpodobné vysvětlení, jako chybně nastavený shipping (tzn. správně tam mělo být třeba pouze v rámci UK, jak to často bývá).
vomic (671)|31.3.2017 16:03
[QUOTE=Ferin;529358]Jj, to Amazon bohužel dělá. Mně takto bez jakýhokoliv vysvětlení zrušili objednávku kávovaru. Aspoň omluva (+ nějaká, byť symbolická) kompenzace by byla na místě.
To bylo přes Amazon Market?

---------- Doplněno v 10:49 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:47 ----------



Jakej šok? To je snad jeho job. Zboží se posílá do celýho světa, takže pár km do Evropy ho asi neohromí.
Spíš mám podezření, že špatně nastavil cenu (i podle toho, co píše vomic) a při zpracovávání objednávky si to uvědomil.[/QUOTE]

Poštovný 4 libry, no měl by to být jeho problém ... hlavně mohl nejprve zaslat dotaz zde jsem ochoten uhradit vyšší poštovné.

No každopádně se dnes objevila ta samá TV za dokonce 1720 liber a poštovné opět 4 libry, tak jsem znovu prubnul ... tak uvidíme.
Skoro bych měl podezření že jde o nějaké podvodníky, na druhou stranu ale pokud se nepletu tak amazon má garanci vrácení peněz v případě problému tak uvidíme za týden :)
Ferin (198)|31.3.2017 16:41
[QUOTE=tdlmarek;529360]Však já nikoho neobhajuju, jen nabízím vysvětlení. Chybně zadaná cena je úplně stejně pravděpodobné vysvětlení, jako chybně nastavený shipping (tzn. správně tam mělo být třeba pouze v rámci UK, jak to často bývá).[/QUOTE]

OK, takto jo.