Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: jak z VCR do DVD a PC

Neregistrovaný (0)|29.3.2017 08:38
Tazatel: dol

Znění dotazu: Zdravím s obavou, že budu odkázán na něco pro mne ne zcela srozumitelného. Prošel jsem několik stránek Poradny, ale řešení nenašel. Stručně: chci převést několik kazet na disk, příp. do PC. Mám TV kartu Pinnacle, ale staré Studio se nelíbí OS Win8.1. VCR Philips310V a možnost půjčit si DVD Sony RDR HX680. Chtěl jsem si koupit převodník Konig CSUSBVG100, ale na VCR není S-video.
V manuálu DVD je schema VCR-scart-DVD-scart-TV. V poznámce je ale doplněnění propojení VCR-linkový vstup TV. Jsem laik a předpokládám propojení kabelem 3x cinch. Tím převedu video na HDD rekordéru. Odtud po příp. úpravě na disk a z disku do PC. Nebo lze přímo z HDD rekordéru bez úpravy do PC-např . uváděným převodníkem?? Jaké DVD disky lze použít?
Díky za radu a toleranci.

Technika, které se dotaz týká: Historická záležitost VSR-DVD
KamilZ (10277)|29.3.2017 10:09
Jestli chceš převést jen několik kazet, tak to dej profíkům, kteří se tím živí. Ušetříš si spoustu času, nervů a hlavně kvalita bude někde jinde, mají na to vybavení.
dol (1)|29.3.2017 10:36
Díky za radu, ale hodnota mých nahrávek není úměrná profi zpracování. DVD rekordér bych si musel přivézt z velké vzdálenosti a nerad bych při propojování řešil případné problémy, třeba neúspěšně.