Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Umělá zátěž HDMI

Neregistrovaný (0)|22.3.2017 16:00
Tazatel: U rohožky 25

Znění dotazu: Dobrej,
mám TV připojenou k PC přes HDMI.

- při vypnutí TV a asi po 3hod PC začne hledat zátěž, podle připojení více monitorů či TV apod., buďto najde nebo nenajde. To samé se děje ihned po vypnutí TV ze zásuvky 230V.

Vzniklý problém při zapojení jen TV je ten že rozlišení gr.karty končí na 640x480 a tím dojde k rozestavění ikon, shrnutí všech otevřných oken programů do levého horního rohu viditelného po znovu zapnutí TV. Následná oprava je prakticky velmi namáhavá.

Co mě napadá? zrušit všechna jiná rozlišení krom toho používaného a nebo pořídit umělou zátěž, ale tady je otázkou co se stane při detekci vyvolanou gr.kartou.

Nějaké nápady?

Technika, které se dotaz týká: TV UHD Panasonic & PC
RoPo (6061)|22.3.2017 17:18
[QUOTE=;529203]při vypnutí TV a asi po 3hod PC začne hledat zátěž[/QUOTE]

Absolutně neznámý a nepoužívaný odborný termín. Co si máme představit pod pojmem?: "PC začne hledat zátěž" 9-)
vivid.sk (11472)|22.3.2017 18:12
Zrejme "pripojeny monitor" :)

Nepises aky pouzivas OS, ak Windows, tvoj problem vyriesi tento program:
http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK
Neregistrovaný (0)|24.3.2017 17:48
DesktopOK? Vážně? Ten program je pouze na obnovení ikon pro již zmapované rozlišení. Tady cesta nevede.
No tohle řešení je jak píšu nahoře náročné, to už je lepší tvrdý reset PC, tak se alespoň to nežádoucí nastavení nestačí zapsat.

Nejlepší by bylo zajistit PC aby nehledalo aktivní TV. Jak? Který PIN tvoří zpětnou vazbu po VYPNUTÍ TV? https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
Data bych vynechal, tak 13 nebo 18 nebo 19?

Ještě jsem našel EDID transformátor, http://www.conrad.cz/hdmi-edid-emulator-4k-speaka-professional.k1331017, bohužel jen pro drncačku 30fps. Potřebuji UHD 60fps v RGB, stačí 8bit za normální cenu, a to ještě s otázkou zda by to tomuto problému prospělo.
KamilZ (10277)|24.3.2017 18:19
Chápu to správně, že:
1) máš připojenou TV přes HDMI k PC
2) po vypnutí TV se cca do 3 hodin nějak samo, aniž bys na PC sahal, změní rozlišení na monitoru na 640x480 a přeskládají se Ti ikony?
3) po restartu PC zůstává na monitoru stále rozlišení 640x480, bez ohledu na to, zda při restartu byla TV zapnutá nebo ne?

Další dotazy:
4) Jaké máš nativní rozlišení monitoru a jaké v TV?
5) Jakou máš grafickou kartu?
6) Jaký máš zvolen mód pro druhý monitor/TV (rozšíření, duplikace, ...)
7) Jaký máš OS?
Neregistrovaný (0)|24.3.2017 23:40
1) Ano
2) To si můžeš zkusit sám co se stane s ikonama a otevřenýma programama apod. když si na zobrazovadle zadáš nižší rozlišení.
3) Ne.
4) Stejné.
5) s Geforce.
6) Žádný, jede jen TV.
7) W7

Dotazník jsem vyplnil, ale spíš by mě zajímalo čím to ta televize inicializuje, když nahradím TV monitorem tak to nedělá, tady je mé podezření i na to že Geforce nepodporuje u monitoru EDID (alespoň toho mého - narozdíl od Radeonů).

Prostě to chce někde zamezit tomu aby systém nehledal zobrazovadlo a šmitec... To by bylo nejjednodušší.
RoPo (6061)|26.3.2017 09:14
Neprovede TV v danou dobu vyhledavani firmware (aktualizace, dle nastaveni TV pokud toto nastaveni lze ovlivnit) a pri tom zapne panel nebo inicalizuje HDMI vsup?