Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alternativa z TechniSat DIGIT ISIO STC 4K Ultra HD na Androidu ???

Vlada165 (62)|15.3.2017 15:53
Ahoj

Rád bych náhradu za můj starý Vantage (bohužel se vinou přepětí porouchaly oba tunery), nejlépe tedy také USUALS (dva dvojité tunery výhodou, ale ne podmínkou) a pro jistotu aby to také podporovalo už raději 4K H265 i na DVB-S2.
Našel jsem http://www.omko.cz/technisat-digit-isio-stc-4k-ultra-hd-cerny a líbí se mi i ten DVB-T2 tuner navíc (sice mám už H265 televizi, ale ta neumí nahrávat do třeba TS kdybych něco chtěl editovat a uchovat), ale má to nedostatek že bych (nejraději) satelit na ROOTNUTELNÉM Androidu a třeba
https://www.televiznicentrum.cz/p/ferguson-ariva-4k-combo asi nebude tak kvalitní jako třeba právě ten TechniSat ... :-(

Existuje prosím něco tak vybaveného jako ten TechniSat (4K H265, 2 tunery USUALS a vítaný i DVB-T2), ale aby to běželo na (rootnutelném) Androidu ???

Děkuju ...
ander1 (29)|15.3.2017 17:17
Aj ja by som poprosil.
KamilZ (10277)|15.3.2017 18:10
K Technisatu si předtím pročti toto vlákno a podívej se, co se tam řeší ... https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37872-TechniSat-TechniCorder-ISIO-STC

K Androidu - do toho bych určitě nešel, raději něco s Enigma2, třeba VU+ Solo 4 nebo VU+ Ultimo 4.

Pokud chceš nějakou hračku s Androidem na web apod., tak si dokup něco za pár $.
Dagy2 (3153)|15.3.2017 23:33
Vlada165, Ander1 - keďže alternatívne platformy začínajú silne šlapať na päty a v mnohých ohľadoch už predbehli Skylink, bolo by dobré vedieť s akým poskytovateľom chceš tvoj prijímač používať.

Napríklad s platformou Digi alebo Antik ale tiež Skylink M7 sa s výhodou dá třeba VU+ Solo 4 nebo VU+ Ultimo 4 použiť ako super vybavený jednotuner za ťažké prachy ktorý nedokáže nahrať so svojimi 18-timi tunermi ani dva programy napr. niektorý DigiSport a CT. O tom seriozne informuje snáď len ellano.
Link, ktorý ti tu dal pán Moderátor si kľudne prečítaj pokiaľ sa ti chce zabíjať čas, nepatrí totiž k prístroju o ktorý si mal záujem.

V dnešnej dobe znovuzavedenej geoblokácie a možnom kodovaní DVB-T2 by som sa zaujímal hlavne o to, ako je prístroj vybavený možnosťami pre použitie rôznych dekodovacích kariet.
Technisat STC UHD v tomto nepovažujem za úplne šťastnú voľbu vzhľadom na jeden CI+ slot. Ak ho použiješ napríklad pre Digi alebo Skylink a niekto zakoduje DVB-T2 vstavaný triple twintuner nebudeš mať ako využiť.
Vlada165 (62)|17.3.2017 00:40
Díky za reakce všem

O poskytovateli zatím neuvažuji co jsem se zklamal vez zlodějích "navždy zdarma" (bývalý CS-Link), takže spíš (zatím) jen free stanice, popř. IPTV a pod., tak právě na podobné hračky by se hodil ten android, pro který je celkem dost aplikací, i když (některé) s různými omezeními.

Android mám i v televizi (takž představu co se na něm dá a nedá už mám) a určitě by se mi tedy líbil i v satelitu a pokud možno aby šel rootnout.
Tu televizi jsem kupoval bohužel dost narychlo (přítelkyně spěchala a za tu cenu se mi ten Android líbil), akorát to má nedostatek že jsem si tedy o ní nestačil zjistit nic předem a televize Philips 40PUT6400 se mi zatím podařila rootnout jen se starším firmwarem a bohužel jen dočasně (do prvního reebotu), tak bych chtěl satelit kde bude jistota že půjde rootnout určitě, no ale když by nebyl Android (který bych ale spíš chtěl), tak potom je dilema jestli právě ten Technisat, nebo třeba právě nějaký ten VU a pod., ale aby to raději umělo ten H265, i když tedy jistotu jestli na to bude stačit HDMI toho UHD Philipsu bohužel taky nemám...
vivid.sk (11472)|17.3.2017 13:28
Android v STB primarne nepotrebujes. Skor potrebujes rozumny a univerzalny STB ako server (tomto pripade linuxovy), takze na neho mozes pristupovat z akychkolvek zdrojov (klientov). Tieto zdroje uz mozu bezat na roznych plaftormach od mobilnych, po desktopove, teda so streamom (kanalmi, v ramci jedneho TP, alebo v pripade dvojtunera dvoch TP) mozes pracovat lubovolne podla svojej predstavy. Android, Windows, Linux, cokolvek .... dostanes tam svoj stream zo zdroja (bez sustavneho nocneho desifrovania, ale to uz sa opakujem :d).