Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony - DCR-DVD101E

Kuldinek (89)|7.7.2005 22:50
Zitra si pro ni jedu, dal jsem za ni 13tis s prislusenstvim, co lidi myslite ze je to dobra cena je 9mes. stara takze v zaruce. Muzete mi nekdo napsat na co mam davat pozor a tak ? ja to moje prvni kamera, takze nevim, diky za kazdou radu jo a tyk by me zajimalo jaky soft je nejlepsi pro tvoreni dvd-videa
ODSakEda (2278)|7.7.2005 23:03
Kuldinek -vpodstatě již kmera generuje soubory .VOB a tedy MPEG-2 použitelný přímo k vytvoření DVDvideo kompatibilní bez dalšího přepočítávání! Nebo ti jde o kudrlinky, tedy jakože potřebuješ vytvořit obdélníčky-butony s náhledy na telce na úvodní straně???...
Kuldinek (89)|8.7.2005 00:11
no jde mi o to, prottoze kdyz jsem kdysi mel pujcenou analog, tak jsem musel v realnem case ripnout to do pc a pak jeste preves do spravneho rozliseni a apk teprve pracovat se softem manu atd. jednou jem taky nahral z tv na dvd video klipi a pak je rozdeli ve shrinku na tracky a potom ve nejakym LABU vytvorit krasne menu bez prepositavani, jen to vzdy projelo a za 5 min bylo cele dvd hotove, takze jestli to takhle pujde taky
ODSakEda (2278)|8.7.2005 00:38
Kuldinek -aj jo. Vona již kamera po uzavření (finalizaci) disku defacto vygeneruje DVDvideo kompatibilní disk co přehreje většina DVD playerů a na DVD-RW to lze již v kameře zhruba editovat a opět po finalizaci přehrát i ve stolním playeru!!!
Krtek (1279)|17.7.2005 10:37
Ta cena je dobrá, otázkou zůstává, proč ji ten člověk prodává tak levně.
Kuldinek (89)|17.7.2005 11:50
no prodaval ji nejdriv za nejakych 22tiis nebo nejak tak, ale pak kdyz nikoho nesehnal tak ji nechal vydrazit unas ve firme (jeho firme), no a ja jsem dal 13tis a vyhral jsem
Krtek (1279)|20.7.2005 22:32
Jenže ta kamera je k ničemu. Ale pokud si to nechceš stříhat, nebo jinak upravovat, pak Ti zřejmě postačí...
ODSakEda (2278)|20.7.2005 23:31
Krtek -je to sice taková hračka, ale!
-Na rodinné dokumety dost dobrá+ rychlé uložení-přenos (a to doslova od přenesení v ruce do mechaniky PC :-D ) dat do PC, podobně jak video sekvence z karty dig. fotoaparátu akurát ale 10x lepčí(!) +plus rychlý-nelineární pohyb a prohlížení nahraného a u RW hrubé mazání nepodařených scén již v kameře v terénu a tím opětovné uvolnění místa pro další nahrávání bez hlídání nechtěného přehrání již nahraného (to si u pásky nedovolím vklínit část nahrávky doprostřed "volného" místa na pásku když je na konci něco důležitýho, nicméně bacha na rychlý formát a možnost v mžiku přijít o vše!, ale to je stejné i jak u dig. fotáku, nebo MiniDiscu)+s dodávaným softem možnost docela přesného střihu! A že konkrétně MPEG-2 z této kamery nende stříhat je mýtus-daleko lépe, než na stolních DVD recorderech, tedy ne v kameře, ale následně v PC a bez zdlouhavého přerenderování a to i při tvorbě DVDvideo disku, tedy pokud budu jen sříhat a neplést do dokumentu blbiny-přechody a pod...
clee (6592)|21.7.2005 01:03
hehe no jestli tvoris ty svoje dokumenty timhle stylem tak to z tebe musej mit divaci radost, kdyz neco tocim mam u sebe minimalne tri ctyri kazety, takze o naky volny misto se nestaram, navic mazat nakej zaznam je kravina nejvetsi, to muze udelat opravdu jen debil mno a hlavne o zdrojovej material v podobe ibp mpeg2 ochlemstany mrdky opravdu nestojim
ODSakEda (2278)|21.7.2005 01:35
clee -takže ty jsi viděl obraz z nějaké DVD kamerky?! Já ano! (z této SONY a podobné kamerky na DVD-RAM HITACHI a Panasonic).
Nic profi, ale ani ochlemstany video jsem neviděl-tedy jde o to, co je prokoho ochlemstany že? A já s mojí D8 co tady vůbec srovnávám?
Každý není takový profík jako ty a netočí s 2100 za 100litrů kaček! Někomu stačí dokonce "video"z dig. fotoaparátu a mnohým(!) dokonce z mobilu!!!... V tom případě je tato DVD kamera king a DVD-RAM od HITACHI dokonce i v šeru bůh!
clee (6592)|21.7.2005 01:39
ja ho bohuzel videl a nanestesti sem ho musel strihat, kokot si na ten kram natocil svatbu a po me chtel zazraky, ktery fakt neumim, btw. 2100 sem drzel v ruce asi dvakrat, tocim s pc350, coz je standardni miniDV kamca, zadnej pseudomarketingovejkriploprodukt na jehoz vystupu sou pouze a jen katastroficky sracky...
stayman (12393)|21.7.2005 02:12
Ja to tiez prave striham (teda skor len odstrihujem :)), nieco strasne, bez osvetlenia je sum pekne sprevadzany koceckami, aby toho nebolo malo na grcanie :-k :-D
Pitomec (10211)|21.7.2005 07:20
[quote=ODSakEda]tedy pokud budu jen sříhat a neplést do dokumentu blbiny-přechody a pod...[/quote]
No jestli ti připadá třeba prolínačka mezi záběry jako blbina, tak to bych chtěl vidět tvoji práci (nebo radši bych ji ani vidět nechtěl...) :-I
Kuldinek (89)|21.7.2005 08:23
FOR ODSakEda: WHAU konecne nekdo kdo to pochopil k cemu mi ta kamera je.. jsem uz myslel ze tento web je na nic co se tyce amateru, protoze jsou tu samy co si podle me hrajou na profiky, ale az takovy profici nejsou :-E .
clee (6592)|21.7.2005 13:36
profik ses v tu chvili kdy ti nekdo za praci plati, profesional od slova profese, to este neznamena ze to musis umet dobre, coz ale ja samozrejme umim :-E
redburger (499)|21.7.2005 14:08
su to podla mna dve fakty debaty: Kuldinek ma pravdu ze mu ta kamera staci a Clee a spol ze s materialom z dvd kamery sa zle robi a aj kvalita je logicky kusok oklieštena.
taze tak.pravdu mate seci. :-D
ODSakEda (2278)|22.7.2005 00:42
redburger -mno já bych dodal: Clee stříhá nejspíš ve Vegasu nebo v Premiéře, namísto ke kameře speciálně určenému a dodávanému softu, který umožnuje i s tímto MPEG-2 přesnější sřih! (i když né tolik funkcí a efektů-což není účel, ne každý to chce a rozumí tomu)
-a StayMan nejspíš zpracovává vide natočené na malý bitrate, aby se tomu človíčkovi na disk vešlo co nejvíce a samo ještě bez osvětlení se to zhorší, ale bez světel je naprd i miniDV záznam, žeano?!

-kolega točil se mnou s DVD HITACHI pracovní "výlet" do Rakouska přes jeden z menší přechodů, aby byl vidět ještě dnes po letech ten markantní propad té "naší" Moravy co je, jak se v jedné písni pěje, "krásná" zem, posetá bordelem a hlavně výmoly..., v kontrastu s Rakouským pohraničím s vyasfaltovanými i polními cestani(!), což u velkých přechodů se snaží čR jaksi srovnat či zamaskovat, alespon pár km od celnice...

Mimo ten hrozný kontrast... i při sledování na monitoru v teple obýváku, tato kamerka zprostředkovala realistický zážitek-záběry a tedy i pocity z jízdy a na max kvalitu tehdy navíc v pozdní odpolední hodinu, při zatažené obloze a mírném děšti a tedy silném šeru a v nákladním autě, kdy na české straně se obraz silně a prudce mrská(hlavně horizont v dálce), neb to nebylo možný udržet... a na přístrojovce narozdíl od Rakousta velmi nadskakovala(!!!), přitom nevykázala jednak výpadek zápisu i když jde o optický záznam a defakto vypalovačku(!) a jednak v obraze nebyli ani při těchto prudkých pohybech nijaké viditelné kostky!!!
clee (6592)|22.7.2005 00:53
tak vegas6 je delanej na strih hdv zaznamu, coz neni nic jinyho nez mpeg2, uz sd mpeg2 je utrpeni natoz hd mpeg2 9-)
stayman (12393)|22.7.2005 00:58
Vegas striha ten HDV zaznam nie ako Mpeg2 ale ako nativne AVI (CineForm) s cca 125mbps, mozem ti dat odkaz kde sa o tom pise !!!! \/
clee (6592)|22.7.2005 01:19
jo ale to musis udelat rucne pres render as (stejne jako sony yuv), nativne ti tam prskne ten puvodni mpeg2 alias megaopruz
stayman (12393)|22.7.2005 10:33
:-? :-? :-?
redburger (499)|22.7.2005 12:23
ODSakEda - oki,pekny pribeh.zmenil si mi nazor na DVD kamery, mam o nich vyssiu mienku.ale ak by som nemal ziadnu kameru a po ruke nieco do 30 000 korun, tak by som zase siahol po mini dv :-D
a predtym než by som kupil to co by som kcel, tak by som tu na to dal diskusiu.bo ten moj panasonic nv gs 15....1/6 čip :-k .....to uz by som nigda tiez nekupil :-D
ODSakEda (2278)|23.7.2005 02:10
Točíme přímo do MPEG-2! (pro hobby až dost dobrý ne? a zhotovení DVDvideo je rychle hotové, bez zdlouhavého stahování z pásky1x(!...), přepočtu(převodu) z AVI/DV stejně do MPEG-2 a bez další ztráty!)
-1.v šeru, za jízdy z ruky a 2. + ještě prudký pohyb-stěrače (speciálně pro clee :-D -tak kde jsou ty kostky?!)
-a ještě i ty screeny berte prosím s rezervou, je to generovaný z PowerDVDplayeru, převedené z BMP na JPG cca na 60% komprimace a vůbec, zasatavené video(tedy krom progresivního HDV 8-) ) není jaksi tak koukatelný jako běžící!
Kuldinek (89)|23.7.2005 06:38
:) no pekny :) hele jak se bavite o tech kostickach, to si jako nekdo mysli ze to bude pixelovat ? :-D vypada to ze je to presne tak jak jsem uz jednou psal, ze nikdo z nich v ruce DVD kameru v zivote nemel.....
stayman (12393)|23.7.2005 08:55
Ja ano !!!

PS: Inak tie screenschoty z tej DVD kamery su riadna grcka :-k :-D
clee (6592)|23.7.2005 14:29
jj nepoblils to dvd? proc je to deinterlaced? pekne na hovno...
ODSakEda (2278)|23.7.2005 15:27
clee -aaaáá, už jsi to objevil! Mno i když jsem nedoplnil příliš dlouhé povídání k fotečkám, tak jsi asi přehlédl co píši: je to generovaný z PowerDVDplayeru, převedené z BMP na JPG cca na 60% komprimace
-Mno a PowerDVD prostě deinterluje, proč ne? Přeci jsem nevystavým zubatý obrázky, to by zase mnoho neodborníků nepochpilo a ani mě se nelíbí zubatice, ale raději uhlazené obrázky i když trochu trpí ostrost, ne však až tak při běhu videa a psal jsem také, že statický snímek a běžící video je rozdíl, žeano?! A také existuje něco jako rozmazání delší expozicí(závěrkou)! Nejen interlací!
-No a taky jde o ilustrativní obrázek, jak subjektivně vypadá video z mini DVD kamerky s pidi objektivem i za těžkých podmínek a s pohybem 8-) Tak klídek! Pro tebe to příště z-deinterluji pomocí smart filtru a vygeneruji z VD :-D Jenže to se mi nechce :((
clee (6592)|23.7.2005 16:09
nic sem neprehlid a nechci zadnej srac prohnanej powerdvd, kvalita kamery se pozna z neupravenyho obrazku, takze nahul nevyhlazeny a jinak neupraveny video primo z vobu, na nem bude poradne videt jak to nekostickuje :-E
ODSakEda (2278)|23.7.2005 17:04
clee -aha, takže deinterlace odstranila kostičky??? To je tedy šikovnej filtr!... Ujištuji tě že ani u vroubkovanýho (prokládanýho) videa nic moc kostky nenajdš, netočíšli na některou z nižších kvalit (nižší bitrate, nebo i menší horizovntální rozlišení)! Už se mi to nechce hledat 9-)
clee (6592)|23.7.2005 17:06
jo jasne ja ti verim 9-)
Krtek (1279)|24.7.2005 09:57
[quote=clee]profik ses v tu chvili kdy ti nekdo za praci plati, profesional od slova profese, to este neznamena ze to musis umet dobre, coz ale ja samozrejme umim :-E[/quote]

Podle mě je profík ten co už něco dokázal a je natolik dobrej, že se umí tou danou profesí bez problémů uživit.
Takových rádoby profíků co si nechávají za práci platit jak píšeš mám ve svém okolí hned několik. Několikrát jsem po nich jejich práci opravoval a byla to katastrofa...
Ti všichni to dělají při zaměstnání..
Pitomec (10211)|24.7.2005 11:09
Tak schválně - kdo to je (jmenovitě)...? :-D
Krtek (1279)|24.7.2005 17:48
Myslíš ten dobrej, nebo ten špatnej...?
Pitomec (10211)|24.7.2005 21:46
Dobrý znám (to seš ty a já :-E ) - teď bych chtěl vidět ty špatný...
Krtek (1279)|25.7.2005 12:09
Ty znát nebudeš. Jsou od nás, a jeden z nich to zabalil zrovna minulý týden. Jeden je i z Brna, ale jmenovat je tady nebodu. Je možné, že sem také chodí..

Minulou sobotu jsem točil na zámečku v Líšni. Je tam takovej prošedivělej pán co tam natáčí. Má DSR 250. Nevíš kdo to je ? Dost mě tam sral. On točí úplně celou svatbu na jeden zátah. Na chodbě pak má MiniDV videorecorder a zrovna to pouští těm lidem. Doufá tak, že si to někdo od nich objedná.
Když jsem mu řekl ať tohle netočí, že si to ti lidi od něj stejně nevezmou, protože já jsem s nima od rána a navíc mám taky firmu, tak na to vůbec nebral zřetel a dost se mě tam motal. Tam kde jsem potřeboval stát já stál většinou on...
Bože, to zase bude stříhání..

Hostinu měli na Klajdovce, takže až tam budeme zase někdy chlastat, tentokrát buž budu znát cestu a nebudu se muset spoléhat na Tvoje orientační schopnosti jako minule... :-E
mirekv (7169)|25.7.2005 12:15
Krtek
Ty znát nebudeš
Modena? :-E :-E
ODSakEda (2278)|25.7.2005 13:42
Krtek -profesionál je ten,kdo něco dělá komečně (tedy bere za to prachy) a oficiálně! Zde je předpoklad pouze vzdělání pro získání koncese, žL! Až praxe a zákazníci hukážou, jeli dobrý či špatný (a vše mezi tím)
-Např.- kamionisti maj mimo jiné všeci profesní osvědčení, firma splnuje podmínkypřísných koncesí na autodopravu a?!!!.......... Hovada bezohledný jsou to mnozí! Profíci, ale hounoprofíci!
-Stejně tak doktoři-všeci maj přeci atestace, tvrdila Součkoá! Ale jen někteří nebyli řezníci a nedělali hrubé chyby nebo dokonce podvody s body!...
-čili pfofesional není ten kdo umí nebo neumí, ale ten kdo něco na co má vzdělání (nemusí mít však vědomosti!) dělá komerčně.
Krtek (1279)|25.7.2005 15:09
Eda: No dobře, no.... :-I
Krtek (1279)|25.7.2005 15:11
[quote=mirekv]Krtek
Ty znát nebudeš
Modena? :-E :-E[/quote]

:-E Modeny neznám, ale rád bych ho poznal. Chtěli jsem si dát zcuka teď nedávno, jenže já měl celý týden natáčení...
Ivo Mašek (10205)|25.7.2005 15:44
Eda: No dobře, no....
No, není to dobře. Jsou lidi, kteří něčemu rozumí, mají to jako koníčka, a různí příbuzní a známí si je volají na různá zapojení a opravy, protože se mohou na výsledek práce 100% spolehnout. Ti lidé na to nemají ŽL, a dělají to někdy za pár drobných, flašku, pozvání na oslavy nerozenin / svátků, a co já vím, co ještě. To jsou u mě profíci.
Kolik je u nás PC obchodů, a kolik v nich je profíků, že. A to mají ŽL. Znám jeden obchod mezi Jirkovem a Chomutovem, který po roce zkrachoval. Já vím, i proč. Toho šoumena totiž znám - než založil ten obchod, pracoval jako zaměstnanec Barumky - uměl vyměnit pneumatiky. Ten šílenec nevěděl o PC absolutně nic, ale udělal si ŽL. Byl to profík ? Určitě ne.
ODSakEda (2278)|25.7.2005 16:02
Ivo Mašek -být profík neznamená být nutně odborník!
Ano, mnozí co maj úplně jiné vzdělání jsou v jiném oboru velmi často v česku odborníci větší než profíci (pak je nasnadě napsat spíše: ..... než "profíci"...) a čato se jim pak hovorově říká: jseš profík! To ano. Posouzení je dost často subjektivní a počastuje tě občas úplnej analfabet, neb technicky nadaných lidí, v PC problematice, kor v elektronice, je menšina a kdo jen i trochu tomu rozumí je pro ně bůh!
-Také tím často jen povzbuzují: mrkni na to Pepo, ty jsi v tom sakra přeci profík! Tady tomu nikdo nerozumíme!
-Je profík odborností, dovedností, šikovností praxí, ale ne vzděláním. Mluva má vždy 2 roviny: oficiální a noficiální-hovorovou. Jde o to jak to myslíš! V tom pak ale bývá často nedorozumění...
Ivo Mašek (10205)|25.7.2005 16:12
Zjednodušeně:
Ten kdo něco umí, i když na to nemá ŽL, je u mě profík (profesionál).
Ten kdo nic neumí, ale má ŽL, je u mě nic - určitě ne profesionál.
Takhle to mám rozdělený já a nehodlám to měnit. :-)
ODSakEda (2278)|25.7.2005 16:29
Ivo Mašek -však jo! Napsat: ten je u mě profík! A ten je profík! je rozdíl! Chápeš?!
Krtek (1279)|25.7.2005 16:42
A sakra...teď teda vůbec nevím, jestli jsem profík, nebo amatér...
Pitomec (10211)|25.7.2005 17:04
[quote=Krtek]Ty znát nebudeš. Jsou od nás, a jeden z nich to zabalil zrovna minulý týden. Jeden je i z Brna, ale jmenovat je tady nebodu. Je možné, že sem také chodí..

Minulou sobotu jsem točil na zámečku v Líšni. Je tam takovej prošedivělej pán co tam natáčí. Má DSR 250. Nevíš kdo to je ? Dost mě tam sral. On točí úplně celou svatbu na jeden zátah. Na chodbě pak má MiniDV videorecorder a zrovna to pouští těm lidem. Doufá tak, že si to někdo od nich objedná.
Když jsem mu řekl ať tohle netočí, že si to ti lidi od něj stejně nevezmou, protože já jsem s nima od rána a navíc mám taky firmu, tak na to vůbec nebral zřetel a dost se mě tam motal. Tam kde jsem potřeboval stát já stál většinou on...
Bože, to zase bude stříhání..

Hostinu měli na Klajdovce, takže až tam budeme zase někdy chlastat, tentokrát buž budu znát cestu a nebudu se muset spoléhat na Tvoje orientační schopnosti jako minule... :-E[/quote]

V Líšni kdysi točil svatbu někdo s názvem ALVIRO (i mou svatbu), ale jestli tam ještě je, to netuším...

A co se týká orientačních schopností, tak sorry, ale Klajda je prostě Klajda a jestli je na ulici Ochozské (což by měla, když se tudy jezdí na Ochoz) nebo Jedovnické (která s tím sice zjevně nemá co dělat, ale je to tak), to fakt neřeším :-D
ODSakEda (2278)|25.7.2005 17:39
Krtek0- Jesti jsi profesionál posoudí živn. úřad až narazí na tvoji reklamu na nabízené služby a zjistí že nemáš (-te) oprávnění na činnost...
-mno a to jestli jseš profík(tedy jako odborník na slovo vzatý-tedy doslova na slovo-no na doporučení! :-) ), to nech posoudit na klientech! O tom rozhodnou reference-doporučení nebo hanění tvojí práce :-D
Pitomec (10211)|25.7.2005 17:44
Je dobrej - obličej v pohodě, zuby taky drží... :-E
ODSakEda (2278)|25.7.2005 17:49
Krtek tady na tom zámečku?:

Krtek (1279)|25.7.2005 20:12
Eda: Jo přesně na tom zámečku....
Oprávnění na živnost mám, a dokonce už mě s FÚ i kontrolovali.
A upřímě je mi jedno jestli jsem profík nebo ne. Hlavně že nemusích chodit do práce a poptávka po mých službách několikanásobně převyšuje nabídku...
redburger (499)|25.7.2005 20:45
profesional neni profik len hovorovo? :-?
nejak sa tu o tej kamere nebavi :-)-
heh...debata ze kto je kto :-E