Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sledovanitv.cz - postřehy a zkušenosti

tdlmarek (1566)|20.2.2017 22:34
Zdravím.

Nějakou dobu mám teď možnost testovat službu sledovanitv.cz, což je nezávislý poskytovatel IPTV - typicky pro malé lokální ISP (kteří pak službu přeprodávají dál svým zákazníkům), ale i jednotlivce.

Vlastní nabídku bych moc nerozebíral - je to v zásadě satelitní vysílání zabalené do IP, z toho plyne programová nabídka, dosažitelná kvalita, atd. IPTV samozřejmě přináší nějaké fajn bonusy navíc, jako je server-side timeshift a nahrávání, VOD až 7 dní zpětně, atd. Potěší také široká podpora platforem - aplikace pro smart TV a všechny tři mobilní OS, samostatné set-top-boxy, webový prohlížeč, ...

Tenhle příspěvek ale nezakládám jako neplacenou reklamu, spíš bych se rád pobavil o technických aspektech služby a podělil se o svoje postřehy zejména ohledně určitých slabých míst a nedostatků, které bych si rád nechal potvrdit/vyvrátit/doplnit od ostatních, kteří třeba se službou mají také zkušenosti.


Začnu zlehka. Po přihlášení do webového rozhraní má uživatel možnost přeskládat si pořadí jednotlivých kanálů, což se poté projeví ve všech klientech. Dobrý nápad, alespoň není třeba se tím otravovat ve všech klientech. Očekával bych ale, že kromě seřazení půjde kanály z nabídky i filtrovat - ať vidím pouze ty, které mě zajímají a mám je dostupné, naprosto základní funkce snad každé běžné TV. Jsem slepý, nebo zde taková funkce opravdu není?

Teď už techničtěji. Ke kvalitě obrazu bych řekl asi to, že SD zde vypadá hůře v samotném zdoji, ale má také výrazně menší datový tok, takže nároky na připojení jsou opravdu mininální. Pro lepší kvalitu stačí aktivovat HD, které se stále drží na velice příjemných 4 Mb/s, ale přitom už vypadá výrazně lépe, než klasické SD. O stupínek výš je pak FullHD kvalita, očekávám, že by měla mít v podstatě totožná s původním zdrojem, ale nemám vyzkoušeno.

Horší je to se samotným formátem. Zdá se, že video je permanentně ve 25p, takže původní 50i materiál ztrácí svou plynulost - pohyb je trhaný a zejména u SD jsou patrné obrazové artefakty způsobené provedeným deinterlacingem. Tohle osobně považuji za poměrně zásadní slabinu.

Příliš nepotěší ani zvuk - zatím u všech testovaných pořadů (ale jak říkám, nezkoušel jsem FullHD kvalitu), mi do receiveru nešlo nic jiného, než PCM stereo. Pokud tedy ve zdroji bylo 5.1, ke mě se nedostalo.


Jako set-top-box je nabízena buď krabička s Androidem, pro zájemce o multimediální funkcionalitu, nebo proveřený box Arris VIP1113 za cca 3000,-, který pro svoji IPTV využívá i třeba T-Mobile. Očekával jsem tedy poměrně solidní zařízení.

Dojmy jsou vesměs dobré - rychlý start, svižné a přehledné rozhraní, bytelné DO a výborným dosahem a citlivostí (není třeba nikam mířit). Narazil jsem pouze na dvě drobné mušky.

Zřejmě chybí jakákoliv podpora HDMI-CEC - konkrétně bych očekával podporu synchronizovaného zapnutí/vypnutí, ale nic takového se neděje. K zapnutí TV sice dojde, ale to bych připisoval spíše receiveru a detekci aktivního vstupu.

Také se zdá, že (alespoň v případě mých Panasoniců) je signál z Arrise detekován jako RGB Full range, ale ve skutečnosti je samozřejmě Limited. Pro správné zobrazení jsem tedy musel vstup manuálně přepnout na Limited, což ale není moc šikovné, pokud se jedná vstup z receiveru, nebo pokud TV toto manuální nastavení vůbec nemá.


To je tak vše, co jsem zatím vypozoroval. Pokud máte nějaké dotazy, klidně se ptejte - co budu moct, vyzkouším. A jak už jsem naznačil, pokud mě chce někdo doplnit nebo něco uvést na pravou míru, směle do toho.
vivid.sk (11472)|20.2.2017 23:27
[QUOTE=tdlmarek;528621]Video je permanentně ve 25p[/QUOTE]
Tak to je vcelku pruser, na sporty vcelku nepouzitelne. Ovsem cim mensie zobrazovacie zariadenia, tym pouzitelnost stupa, pre tie smartfony OK.
Oni vedia, ze dnesni uzivatelia maju zapnutu motion interpolaciu tak ci tak na maximum, takze naco sa trapit so 50 snimkami v zdroji :)
Ale vazne, mohli spravit aspon pre sportove kanaly verziu s 720@50p

[QUOTE=tdlmarek;528621]signál z Arrise detekován jako RGB Full range[/QUOTE]
Tvoja Panasonic TV automaticky detekuje o aky RGB signal ide aj pripade ostatnych zariadeni v retazci, ktore posielaju von RGB? T.j. prepne toto nastavenie aj ked mas fixne nastavene Full/Limited ?
tdlmarek (1566)|22.2.2017 18:39
[QUOTE=vivid.sk;528623]Tvoja Panasonic TV automaticky detekuje o aky RGB signal ide aj pripade ostatnych zariadeni v retazci, ktore posielaju von RGB? T.j. prepne toto nastavenie aj ked mas fixne nastavene Full/Limited ? [/QUOTE]
V nastavení TV můžu na každém HDMI vstupu zvolit RGB range "Auto"/"Full"/"Normal". Běžně mám nastaveno "Auto" a přes AVR připojené HTPC, které posílá "Full", a Blu-ray přehrávač, z kterého jde naopak "Normal" (Limited). Zde automatika funguje vše se zobrazuje správně, tj. obraz je stejný, jako když zkusmo nastavím ten vstup na "Full" resp. "Normal" natvrdo vždy dle toho aktivního zařízení.

V případě toho Arris boxe se automatika v TV přepne do režimu "Full", ale je to špatně - musím jít do nastavení a ručně nastavit "Normal", abych dostal korektní zobrazení. Když ale následně na AVR přepnu vstup na HTPC, je zase špatné zobrazení zde.
vivid.sk (11472)|22.2.2017 21:11
Diky za upresnenie. Rezim Auto mi chybal do doplnenia mozaiky, uz rozumiem.
pavlli (5)|20.1.2018 12:12
Zdravim,
mate nekdo zkusenost s tim kam se sledovanitv.cz posunulo ted. Budu prechazet k novemu ISP, ktery umoznuje vyhodne ziskat pristup na sledovanitv. Zkusil jsem jejich trial ucet, a kdyz srovnavam CT2 HD na stavajici televizi a CT2 HD na sledovanitv (mam apku na TV Samsung UE43J5672), tak HD na sledovanitv je o neco horsi. V nastaveni mam pouze moznost SD a "bez omezeni". Neni treba v ramci plneho uctu pristupne i nejake dalsi nastaveni?
pavlli (5)|17.2.2018 09:11
Nevite jestli u sledovanitv, u HBO kanalu existuje moznost zobrazeni ceskych titulku, v pripade, ze mam pustene originalni audio?
pavlli (5)|5.4.2018 13:03
Nemate nekdo zkusenost jake set-top boxy s androidem podporuji sledovanitv? Ten set-top box, ktery dodavaji primo oni je dost tragicky. Teoreticky by adroid appka sledovanitv mela jit nainstalovat na jakykoliv set-top box s androidem?