Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cloudbox + noSmart Tv

delock (2)|16.2.2017 10:52
ahojte takže chcel by som sa spýtať ako vyriešiť jeden môj problém
(ak sa samozrejme dá vyriešiť )
v obyvačke mam zapojený router /net kde je zapojené cez ethernet Lacie cloudbox 3TB domáce úložisko
hneď vedľa je Smart TV Samsung na wifine pripojená tam je všetko v poriadku na notebooku stiahnem film hodím na cloud box telka vidí cloudbox kedže sú na jednej sieti
a kukám.
No a problém v spálni je tv samsung fullh no žial bez smart. Je možné niakým sposobom spojazdnit na nej to, aby sa spojila s wifi a tym pádom
videla cloudbox napr cez - chromecast , android stick . , wifi dongle ?( plex sa mi nepodarilo spojazdniť s cloudboxom takže to asi nepodporuje takže plex mi nepomože )
aplikácia lacie co mam na iphone tiež neni dvakrat dobrá takže idela jednoducho že telka by cez wifi našla ten cloud

diky moc za odpoveď ;)
RoPo (6061)|16.2.2017 11:42
Pokud TV nemá alespoň LAN ethernet, tak jedině nějakým multimediálním boxem, který se připojí přes wifi do existující sítě. V případě TV, která alespoň LAN ethernet lze použít malý AP, který lze napájet z USB TV (např. tento) a tento AP se bude připojovat v režimu klient do existující wifi sítě.
delock (2)|16.2.2017 11:56
ok dakujem za odpoved
bohužail Ethernet nemá takže asi ten tv box
Foolproof (2713)|22.2.2017 14:53
Mám na super hloupé TV o 2 patra výše zastrčený v HDMI Microsoft Wireless Display Adapter (v2). Kdokoliv má v okolí zařízení s Androidem vyšším než 4.2.1 nebo cokoliv s Windows nad 8.1, tak na té TV přehraje co chce.
Manželka to používá na sledování z TV archivů( ta TV fakt nemá HBB), jede přes to cokoliv.
RoPo (6061)|22.2.2017 16:46
[QUOTE=Foolproof;528672]výše zastrčený v HDMI Microsoft Wireless Display Adapter (v2).[/QUOTE]

Taktéž používám, ale hlavně kvůli zrcadlení plochy apod. z Win10 a s využitím WiDi. Bezva věc. Napájeno z USB TV.
ai (2993)|22.2.2017 22:09
[QUOTE=delock;528500]
No a problém v spálni je tv samsung fullh no žial bez smart. Je možné niakým sposobom spojazdnit [/QUOTE]
Ja jeste mel CRT pred lety a byla povysena na smart tim prehravacem. Tehda jeste neco staly, ale mohl jsem sledovat cloud content na te CRT, HD obsah apod., cokoliv podporoval ten prehravac. Toto muzes aplikovat i dneska, muzes treba prehravat 4k video pres ten prehravac (treba na fullHD TV, to je jedno), i kdyz ta TV to jeste nezvlada.

TV nemusi byt vubec Smart a kdovi co. Staci jeden solidni panel a pak ten media prehravac, dneska jsou opravdu levne. Pokud mas TV i v mistnosti bez oken, nebo to pouzivas jako projekcni TV nebo jak si zminil v loznici, tam vetsinou v noci svetlo rozvicene nemas, tak ten panel nemusi mit ani anti reflexni film apod. Naopak, ja tem smejdum prehravacum verim vic jak tem Smart TV :-) . Podivej se napr co delal Vizio, delal si databazi co tva IP sleduje za filmy (jejich program jim analyzoval pixely a porovnaval s jejich databazi) a prodavali to tretim stranam.