Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prográmek na tisk dopisů

pee.tr (1208)|7.7.2005 11:28
Teď mě náhodou napadlo: navíte někdo, zda existuje něco následujícího?
Mám (např. v databázi Acces, Excel) jména a adresy lidí a potřebuju je tisknout automaticky na klasický dopisní obálky. Když jsem posledně vypisoval asi 700 adres ručně, tak mě málem mr*lo. 9-)
Dík.
Doom (2331)|7.7.2005 11:31
hehe, ve wordu je nástroj Hromadná korespondence. mrskni se do helpu a studuj. funguje to dobře, sám jsem to nedávno používal
pee.tr (1208)|7.7.2005 11:44
DoomHammer
fakt? no to mě po*** :-D
To na to mrknu, protože až nám šéf dá zase psát od rána do večera obálky, tak se to bude hodit. :-)

Možná bude spíš jen problém dostat to v potřebný formě do toho Wordu.
Protože k dispozici mám buď formu, kdy je celá adresa v jedný buňce v Excelu a nebo druhá možnost v Accesu jsou sloupce a v každým z nich zvlášť jména a příjmění, ulice, č.p., PSČ,...
Doom (2331)|7.7.2005 12:33
použití hrom. korespondence je v pohodě. dokonce to je, tuším, jedna z otázek na zkoušce ECDL, učil jsem to svou přítelkyni, když se na to ECDL připravovala (a to jsem to předtím v životě pořádně neviděl)

funguje to v podstatě tak, že si zvolíš datový zdroj (text. soubor, excelovou tabulku, accessovou zmrdodatabázi nebo jiný wordový dokument), nastavíš propojení, do wordového dokumentu vložíš textová pole a nadefinuješ jejich propojení na datový zdroj. potom to pustíš a word vygeneruje x papírů s adresami převzatými z databáze...
v tvém případě bude asi nejjednodušší použít tu accessovskou databázi, protože v ní máš, jak sám tvrdíš, každé pole adresy zvlášť.

[já jsem si dokonce z vrozeného masochismu zkoušel přes ODBC rozhraní tahat do hromadné korespondence adresy přímo z databáze programu Navision :-)]
pee.tr (1208)|7.7.2005 12:38
Díky za vyčerpávající odpověď. Mrknu na to.
:-)
mouty (690)|7.7.2005 22:09
Funguje to když jsem chodil ještě do školy tak mezi surfováním po netu jsem něco takovýho zaslechl. :-E