Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod Hi8 do digitálního formátu

kohler1 (1)|11.2.2017 19:25
Mám kameru na kazety Hi8 a plno nahraných kazet. Nechce se mě je posílat do nějakých firem aby mě to převedly na cd (bych se nedoplatil). Pročetl jsem tady na foru jak to zhruba převézt, ale témata jsou staré 7 let a za tu dobu už jsou jiné možnosti. Je možné si to doma převézt na jakýkoli digitální formát. Do pc, nebo DVD rekordér? Předem všem děkuji za radu
RoPo (6061)|11.2.2017 22:52
Kamera ma Firewire rozhrani? Pak potrebujes digitalizacni zarizeni - grabber. Pripojitelny na firewire PC (karta do PC, pokud ji nemas). Napr. neco od Canopusu. Sice jsou USB rozne analogove prevodniky, ale jejich kvalita je nevalna.
arkij (540)|13.2.2017 09:31
[QUOTE=kohler1;528420]ale témata jsou staré 7 let a za tu dobu už jsou jiné možnosti.[/QUOTE]

Nejsou, pořád platí to samé, akorát už z PC pomalu vymizelo rozhraní FireWire.

Nejlépe z kamery přes FireWire do formátu DV.avi a následně v jakémkoliv stříhacím SW upravit a dle potřeby převést do formátu pro přehrávání.
Jakékoliv jiné grabování do mpeg a jiných formátů je ve výsledku vždy horší s vyjímkou karet od Canopusu, které ale již nejsou k mání, možná v bazaru.
romana51 (355)|13.2.2017 10:44
Jak napsal arkij, jiné možnosti nejsou. Dříve byl slot FireWire na každé základní desce a v každém noťasu. Dnes už ne, protože už to vlastně nikdo nepoužívá.
Karta do PCI slotu se ale sehnat dá. Stačí zagooglit, cena se vejde do 500,- Kč. Ale potom je třeba mít stříhací SW.
Já používám Premieru CS6, jak to je v těch laciných SW nevím.
Ale nahrávání z kamery do PC je šílený masochismus, převod proběhne v reálném čase (hodina videa trvá hodinu) a nedá se to nijak urychlit.
ai (2993)|14.2.2017 01:25
Jedny takove "draty" ovsem jsou na videohelpu vychvalovane, je to od IO data a jmenuje se to GV-USB2, je to component a S-video na jedne strane , USB na druhe a mezitim kouzelna krabicka. Nepouziva to firewire, kde jak vime firewire port muze byt dneska problem. Pry to funguje skvele a jsou podezreni , ze to jsou prevzate technologie od tech uspesnejsich predtim. Ja to mam doma, je tam napsano Made in Taiwan a rikaji, ze to je Japonsky, ne cinsky, nebo to nevypada na cinstinu, nebo tam jsou obe tyto znakova pisma, ale muzu se mylit. Nic v anglictine, bylo to za $35 nebo priblizne. Koupil jsem to do rezervy a budu to zkouset az bude cas prave z toho duvodu, ze to budu delat na necem co zrejme nebude mit firewire. Nevim jak capture bude probihat, nainstaluje se to a pak tam bude nejaky program nebo mozna se pouzije VirtuaDub a vybere se nejaky kodek, coz by mohlo pomoct pokud bude capture dobry, protoze tam nebude ten DVavi mezi tim, mozna ano, mozna ne. Tu jde o to, ze capture se nedeje pres firewire, ale USB.

Jeste, protoze to je vsechno Japonsky, navod anglicky jak z toho CD nainstalovat jen driver, kopiruju to z Amazonu:
[SPOILER]
Device is NOT plug and play. It will NOT work unless you install the drivers on the DVD it came with.

To Install: Device may or may not be connected to your PC or Laptop.

0. Insert the CD
1. Click option at the right.
2. Click option with number 1.

This will install the drivers. You're done.

I use mine with XSplit. Works! I was a little heavy hearted, because I thought I might have to return it but I'm glad it worked. I guess I was lucky. Once the drivers install you will see it under Sources>Webcam, caputure card, video devices>GV-USB2, Analog Capture.

Turning Japanese I think I'm turning Japanese I really think so... :P

Save ALL boxes, as it may not work for you and you may have to return it if it does not install on your PC or laptop.

My Specs:

XSplit latest version as of December 7, 2016
B&O HP All-in-One Model 23-q151la (I know it sucks!)
Windows 10[/SPOILER]