Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Subwoofer do 450 eur

Nadzi (108)|8.2.2017 12:19
zdravim
hcel by som kupit Subwoofer do 450 eur

AV Reciever Denon AWR 2300W
repro Magnat Supreme 2002 5,0

chcel by som kvalitny ktory zvladne hrat basy na akukolvek hlasitost teda aj uplne nizku aj uplne vysoku

izba je 20m2

idealne v predajni http://www.bisaudio.sk
vivid.sk (11472)|8.2.2017 12:52
Jednoduchy vyber, v danej cene ich je tam len zopar (ak si bol pre AVR osobne, je lepsie tieto veci riesit osobne s nimi, poradia ti do daneho priestoru z ponuky to najlepsie):
http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?Page=0&Zn=0&Sk=1&So=23
Nadzi (108)|8.2.2017 20:34
Aka je rozdiel medzi napriklad B&W subwoffer a tymto?

https://www.nay.sk/jamo-j-10-sub-black

vykon je rovnaky
Ja len ze ci sa v B&W neplati len za znacku ale vykon je rovnaky ovsem cenovo je B&W dvojnasobny
vivid.sk (11472)|8.2.2017 21:19
Áno preplácaš. Rovnako preplácaš aj pri BMW za značku aj pri najmenšej jednotke. Ovšem výsledok je poznať.
Čím nechcem povedať že B&W je BMW v subwooferoch, ale ako ilustrácia to stačí.
Nadzi (108)|8.2.2017 21:21
Ok tak vezmem niaky ktori mi poradia v bisaudio budem urcite spokojny
vivid.sk (11472)|8.2.2017 21:24
Oni tam predávajú aj iné značky s potencionálne lepším pomerom cena / výkon. Nechaj si poradiť.
Hornet F-18 (1328)|8.2.2017 23:20
Ked mas tie Magnaty, odporucil by som rovnaky Supreme sub 302 z rovnakej serie ako mas : http://www.hifimarket.cz/magnat-supreme-sub-302-p2597
cena je prijemna a vykonovo fajn.
Budes mat repro od jednej znacky a malo by to byt odladene a vyvazene, v jednej cenovej relacii a v rovnakej kvalite :-)
Myslim, ze si bedne chvalil, ked si spokojny s jednou znackou, uz by som to zbytocne nekombinoval a isiel do rovnakeho vyrobcu.
whitesak (406)|9.2.2017 14:05
Moje doporučení:
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/subwoofery/1656-proson-rumble-r-10/
Vynikající SUB, který opravdu hraje... Skvělý k poslechu kvalitního sterea i k filmům. Osobně vlastním menšího bratříčka R-8. Kámoš má tuto větší R-10ku, který bych doporučil do tvého prostoru.
Spokojenost s tímto subwooferem je opravdu maximální...
Nadzi (108)|15.2.2017 22:59
Zdravim
Tak som bol dnes kupit konecne subwoofer

Najprv som zasiel do obchodu bisaudio stym ze si chcem vziat niaky sub do 500 eur
Ponukli mi B&W ASW 610 za celkom dobru cenu ale bola aj tak cez moj rozpocet takze mi ponukli tento stym ze je to velmi do ry sub
http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=464

Tak som ho teda vzal (bez vypocutia) ze sak 450 eur som si povedal a este ktomu B&W... ale hned ako som prisiel domov a zapojil bol som strasne sklamany... ten sub pri hoc akom nastaveni prakticky len dunel... najhorsi sub aky som kedy pocul a este ktomu ta cena... ta membrana pri 25% hlasitosti isla z tej ozvucnice vyskocit a absolutne ziadne basy len dunenie a totalns deformacia zvuku... hned ako som ho zapojil tak som ho bol aj vratit naspet do obchodu stym ze teda ci sa da vymenit za nejaky iny tak mi vyhoveli.

Do ceny cca 450 eur mali uz len asi 3 druhy
Prisiel som uz 10 minut pred zatvorenim tak som si vzal tento (bez vypocutia ale doveroval som im v obxhode)

http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=1098
A musim povedat ze parada ... a hlavne pomer cena/vykon

Ten sub stoji o polovicu menej ako ten od B&W je 2nasobne vacsi tazsi a aj membrana je miesto 200mm ako u B&W 2 je 250mm...
Ten sub hra uz pri 15% hlasitosti paradne hlavne nizka hlasitost krasne plne a bohate basy . Zatial som ho este nedal naplno lebo uz je vecer ale uz teraz viem ze oproti B&W je to o triedu minimalne vyzsie a este som usetril

Este by som sa chcel spytat ako ho mam presne nastavit a ci su niake nepisane pravidla o nastavovani sub

Ide mi hlavne oto aby to basovalo tak ako ma teda nie malo ale ani nie vela... to je asi tazke dosiahnut ja viem ale mozno sa to da

Navyse pri zapojeni do AV Recievru Denon 2300w mi pri kalibracii cez mikrofon napisalo ze mam dat volume subu na 50% lenze vedla je este jeden stelovak je tam variacia tusim od 30hz az do 180hz teraz neviem a chce, vediet ako ho mam nastavit aby pri kalibracii bol spravne nastaveni

Zatial som to skalibroval tak ze hlasitost na polovicu a ten druhy stelovak niekde medzi 30 - 80hz aleked sa zacala kalibracia a hral sa ton z kazdeho repro tak sub bol docela potichu.basy pocut boli ale neviem ci to tak ma byt

Dik za rady
RoPo (6061)|15.2.2017 23:24
Frekvence je tzv. delici frekvence do ktere bude sub hrat - bude prebirat. Nevim jak velke mas dve predni repra. Od toho by se melo odvijet do ktere frekvence ma jit do subu a co jesete zvladnou dostatecne velka predni repra. Dale stejne nastavit i delici frekvenci subu v AVR, aby byla shodna s tim, co nastavujes na subu.
Nadzi (108)|16.2.2017 01:24
Mno nasiel som specifikace mojich repro (spodny obrazok Supreme 2002) alebo tato stranka

https://www.alza.sk/magnat-monitor-supreme-2002-black-set-5-0-d488027.htm?o=17

Potom tu mam este fotku nastavenia frekvencii center front a surround

A posledna je fotka nastavenia subwooferu na AVR minimalne co je mozno dat je 80 a default bola 120hz

Teda aka by tam mala byt frekvencia?
IMG_0014.JPG IMG_0013.JPG IMG_0012.jpg
RoPo (6061)|16.2.2017 09:14
Zkusi si těch 80hz, jak se ti to bude tvým uším líbit.
whitesak (406)|16.2.2017 18:07
Mno u nastavování SUbu jsou v zásadě dvě možnosti a závisí také od toho, k čemu je SUB připojený, tedy když například k Receiveru, tak co daný receiver umožňuje.
1. Moje preferovaná: Hlasitost na SUBu dát do poloviny a dělící kmitočet na SUBu dát do krajní polohy na nejvyšší frekvenci. A využít kalibrační mikrofon Receiveru a jeho kalibrační proces. Receiver si sám zjistí vhodný dělící kmitočet i fázi pro SUB s ohledem k tvým Centrům a místnosti. Pak prostě to dělení kmitočtu i fázi do SUBu dělá receiver. Hlasitost pak případně jemně doladit dle tvého vkusu na SUBu.
2. Naopak na receiveru (pokud to umožňuje), dát dělící kmitočet na co nejvyšší frekvenci a nastavení fáze a dělícího kmitočtu a hlasitosti přímo na SUBu. To vše dle sluchu a experimentování...

Nastavení dělících frekvencí na OBOU zařízeních se obecně nedoporučuje ...
Nadzi (108)|19.2.2017 14:05
ludia co vravite na tento sub?

http://www.bisaudio.sk/Data/Produkty?IdPr=1102

mam moznost ho kupit zlepsila sa mi financna situacia
zaujal ma vykon a zaujal ma ze hraje uz od 18hz tento co mam hraje od 32hz
cena je dobra a vyrobca asi taktiez.

ja mam teraz Klipsch R-10SW je super ale predsa len este by mohol byt o trochu lepsi silnejsi.
Nadzi (108)|23.2.2017 00:07
Zdravim
Tak som si zakupil subwoofer Klipsch R-115SW. Musim povedat ze je naozaj pekny a velky velkostou sa podoba na malu mraznicku :D

kedze som si ho kupil hlavne koli mohutnym silnym basom a taktiez investiciou do buducnosti co sa tyka rezervy a prerabania izby na optimalnu zvukovu miestnost si neviem vybrat aky Mod v AV Recievery pouzit

aky je rozdiel medzi Multi In + Neutral X a Multi In + Dolby Surround a Multi In Stereo?

neviem preco vyrobca nenapise do manualu ktory rezim je naco vhodny a spravne ho vybrat pri danej Hre/filme ci hudbe...

pri rezime Neutral X mam pocit akoby hrali hlasnejsie zadne repro ako predne a predne prestanu hrat basy je to taky zvlastny zvuk pride mi to ako zvuk z domaceho kina kde bola moznost DTS Neo Fusion

ked zvolim Stereo pri posluchani muziky tak su slabsie basy ale ked zapnem Dolby Surround tak ide zvuk do vsetkych repro a neuveritelne sa pridaju basy do regalovych repro.
RoPo (6061)|23.2.2017 09:47
[QUOTE=Nadzi;528701]neuveritelne sa pridaju basy do regalovych repro. [/QUOTE]

To může být špatným nastavením právě dělících frekvencí a/nebo nastavených velikostí beden na AVR a SUBu. Máš měřící mikrofon k AVR? Tak zkus režim, který sis nastavil s měřícím mikrofonem.
Nadzi (108)|23.2.2017 13:37
mno na subu sa da nastavit len frekvencia do 120hz a potom hlaitoat subu a faza

regalove repro mam ako Large
ale je automatika mi ich nastavila na 40hz ale predty tam bolo nastavenych ako FullLegenth moze to byt tym?
lexxxa (271)|27.1.2019 15:12
[FONT="]Dobry den,
abych nezakladal nove,skoro stejne tema, jestli muzu prizivim se zde,

muj stavajici subwoofer harman/kardon Sub TS11 odesel do kremikoveho nebe, proto si nejsem jist vyberem noveho kousku[/FONT]

[FONT="]Mam komplet repro Klipsch- sloupy reference 52, centr a zadni repro 42, stavajici sub mel menic 250mm / 200 w[/FONT]

[FONT="]Dle me, treba me opravte , k teto sestave je odpovidajici napr sub [/FONT]

[FONT="]klipsch R100SW 250mm/ 150/300w za cca 9500,-[/FONT]

[FONT="]Ale jelikoz jamo patri do klipsch group tak je v prodeji sub [/FONT]

[FONT="]Jamo J10 s temer identickym designem a parametry i rozmery za cenu 7500,-[/FONT]

[FONT="]Moje otazka zni- nejaky napad na sub k sestave klipsch reference? Okolo 10000,-[/FONT]
[FONT="]Je jedno jestli Klipsch R100SW nebo Jamo J10?stoji priplatek 2000,- a koupit klipsch misto jamo?[/FONT]

[FONT="]Dekuji mnohokrat za odpoved a postrehy[/FONT]