Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Obraz u Samsung UE50KU6072

Neregistrovaný (0)|30.1.2017 15:25
Tazatel: Tom

Znění dotazu: Dobrý den, 2 dny zpět jsem koupil televizi Samsung UE50KU6072. Přijde mi, že nemám správně nastavený obraz. Při střihu a rychlých scénách se obraz seká, je to docela nepříjemné, obraz zkrátka není plynulý. TV mám propojeno HDMI se satelitem (Skylink). Jinak je obraz naprosto perfektní, ostrý...řeším vlastně jen ten pohyb. Zkoušel jsem vypnout různé vychytávky jako vyhlazení obrazu, šumu apod... ale problém přetrvává. Ještě mě napadlo, je zde možnost aktualizace Tv softwaru. Mám zkusit? Satelitní přijímač je nastavený na 1080p. Co se týče filmů z externího disku je podobný problém. Takže stále předpokládám, že problém bude v nastavení obrazu přímo v TV. Děkuj za každou radu.
vivid.sk (11472)|30.1.2017 17:11
Pri tychto dotazoch sa casto spietaju dokopy tri informacie a tazko najst spravnu podpoved.

1) Zdroj 25snimkov (resp 24p z BD)
2) Zdroj 50 snimkov
3) Nastavenie STB (vystupna frekvencia)
4) plynulost vs sekanie/sklbanie. tzv "judder" (nieje to to iste).


Takze: Ktory zdroj obrazu (1,2) nieje plynuly? Ako sa prejavuje sekanie? Mas nastaveny spravne vystup zo STB na 50Hz?

Aktualizaciu fw mozes vykonat, ale nepredpokladam, ze originalny fw je zdrojom tychto problemov.
Neregistrovaný (0)|30.1.2017 17:33
Na STB jsem přepínal pouze to rozlišení. Bylo tam 576p, tak jsem to dal na 1080p jinak jsem vůbec nic neměnil. Takže vůbec netuším zda ho mám dobře nastavený. Vlastně ani nevím jak, protože konkrétně v nastavení tam krom rozlišení a přepnutí PAL a NTSC nic není. Dobře, tak asi se teda nejedná o sekání, obraz se nezastaví, jen prostě není plynulý v určitých momentech, když třeba kamera jede zleva vpravo, tak první okamžik není plynulý. Těžko to vysvětlit.
vivid.sk (11472)|30.1.2017 17:37
Skus vypnut Auto Motion Plus v nastaveniach a daj vediet.
Zakladne UHD modely sice nie su pri rychlom pohybe ziaden zazrak (50hz), ale 50fps vstup zobrazuju korektne, ziadne cukanie ani sklbanie (pri vypnutom Motion+).


[QUOTE]Takže vůbec netuším zda ho mám dobře nastavený.[/QUOTE]
Zrejme tam ziadne ine moznosti k nastaveniu nemas - potom by to malo byt (snad) OK.
Prepni na TA3 HD a sleduj titulkovy pas, ci ide plynulo. Ak sa hybu spodne pismenka plynulo, je to OK.
Neregistrovaný (0)|30.1.2017 18:03
Až budu doma, určitě to zkusím a dám vědět. Ale měl jsem pocit, že Motion+ byl vypnutý. Nezáleží i na přepnutí režimu? Mám tam myslím režim FILM což mi přijde asi nejlepší.
vivid.sk (11472)|30.1.2017 20:39
Zalezi, pretoze v roznych presetoch byva aktivovane Motion+ a zapnute kurvitka, ktore nejdu vypnut (niektore casti nastaveni su zablokovane).
Odporucam vychadzat z presetu Movie, ktory pouzivas.
Neregistrovaný (0)|31.1.2017 11:21
Tak zdá se mi, že po vypnutí Motion + (bylo tam původně automaticky) a přepnutí na Movie mod, je to lepší :) Děkuji za rady. Přece jen bych se ještě zeptal na jednu. Nevíte jaká je možnost, proč mi nejde HbbTV? Udělal jsem vše podle návodu ale když přepnu na ČT, tak se žádné červené tlačítko nezobrazí. Není to pro mě až tak důležité ale štve mě, když něco nejde a neumím to opravit.
vivid.sk (11472)|31.1.2017 11:26
V prvom príspevku píšeš, že používaš externý zdroj signálu (STB). TV je v tomto prípade len zobrazovač, podpora hbbtv musí byť v STB.
Neregistrovaný (0)|31.1.2017 13:38
Myslel jsem si to. Asi to byla hloupá otázka. Děkuji ještě jednou za rady.