Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: AVCHD vs. XAVC S

Je tu občas
    Registrace
    May 2009

Používám kameru Sony FDR-AX 33. Tato umožňuje záznam do formátu AVCHD i XAVC S.
    Jako výstup pro videa pro archivaci preferuji optické M-DISC BluRay Verbatim s použitím programu PlayMemories Home od Sony.
    Můj dotaz je následující - který postup bude z hlediska kvality obrazu i zvuku lepší:
    1. Natáčení do formátu AVCHD, s maximálním datovým tokem 28, progresivní, zvuk AC, tento originál vypálit na BD (jako AVCHD2) nebo
    2. Natáčení do XAVC S, s dvojnásobným datovým tokem, progresivní, zvukem LPCM a tento vypálit pomocí uvedeného programu na BD PO KOMPRESI NA 50i?

Jinými slovy, je kvalitnější originál AVCHD s maximálním datovým tokem a 50p nebo renderované XAVS S na 50i?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

A co tak moznost 2), vypalit bez rekompresie? V roku 2017 by som urcite nic nearchivoval prekladane. A uz vobec nie, ak mas originalny zdroj 1080@50p.
    Zahadzovat pol-snimky je len historicka barlicka, ktora pri dnesnych technolgickych moznostiach nepatri do video archivu (ine je exportovat BD pre znamych priamo urcene pre prehratie v BD playeri)
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 27-01-2017 v 21:11

Je tu občas
    Registrace
    May 2009

Jenže XAVC S nejde vypálit na BD, proto ten dotaz na názor. Jinak i AVCHD 50p vypadá s maximálním bitrate velice dobře i na hodně velké plazmě, jen mě trošku zlobí, že i XAVC S má o hodně lepší zvuk oproti AVCHD.
    Napadlo mě, a to je dotaz č. 3, na který jsem zapomněl:
    3. Lze originál MP4 soubor z XAVC S, který dostanu z kamery vypálit prostě jako data na BD a uměly by ho nové BD přehrávače přehrát?

Pokud někoho napadá, proč tak umanutě BluRay, podotýkám, že používám M DISC a myslím, že je to momentálně coby archivní medium to nejlepší a nejbezpečnější. Zároveň platí, že pro reprodukci je obraz z kvalitního BD přehrávače s dobrou kabeláží dle mě daleko kvalitnější, než pouštění zdoejových videí z počátače či různých mediálních přehrávačů. Ale rád si vyslechnu další názory, je zde, myslím, dost lidí, co to mají jakomoníčka a ví, o čem je řeč

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

3) Samozrejme, o to ide, vypalit original bez rekompresie (mp4 je len kontajner). Prehratelnost samotnych suborov cez BD player vsak suvisi s konkretnym BD playerom. Nejde univerzalne napisat, ze to bude vediet kazdy jeden.

Citace Původně odesláno od mmmm. Zobrazit příspěvek
    s dobrou kabeláží
    Iste , ta je priam najdolezitejsia.

Je tu občas
    Registrace
    May 2009

Ano, kabeláž kupodivu při audio a video signálu je důležitá, to není na debatu. A budu celkem rád za další, prinosnejsi názory-

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Já originální soubory mp4 zálohuji na BD plackách už dlouho. Pouze to má ten zádrhel, že můj BD přehrávač přehraje FHD 50p a 60p 1920/1080 bez problémů,
    ale 4K 3840/2160 25p a 30p to má za "neznámý formát" a nepřehraje ho. Ale z PC přes HDMI výstup to lze na TV přehrát bez problémů.

Je tu občas
    Registrace
    May 2009

Takže by vlastně mělo jít natáčet při nastavení XAVC S a přímo z kamery vypalit jednotlivé soubory mp.4 na BD (jako data) a takové BD by novější přehrávače měly umět přehrát, jestli to dobře chápu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Chápeš to správně, soubory mp4 vypaluji jako data. Mám BD přehrávač Philips BDP2190, už není nejnovější, mám ho cca 1 rok. Možná že by novější uměl i 4K.
    FHD 1920/1080 asi přehraje dnes každý BD přehrávač.

Je tu občas
    Registrace
    May 2009

Když kouknu na to, co stáhnu z kamery, tak ty mp4 soubory jsou "zabalené" ve složce MPROOT-CLIP-a pak jsou jednotlivé soubory označené jako "C0001,C002,..", a to jsou ty, které jsou těmi mp4 soubory.
    Rozumím tomu dobře tak, že na BD vypalíš pouze tyto jednotlivé klipy (soubory), a BD je přehraje, ano? Jaký je rozdíl mezi strukturou takového disku a běžným BD diskem, který má menu, kapitoly, atd?..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Já mám kameru Panasonic Lumix G80 a točím do formátu MP4 jak FHD 50p a 60p, tak 4K 30p. Nejsou do ničeho zabalené, jednoduše je zkopíruju z karty do PC.
    Soubory jsou označeny P1xxxxxx.MP4 a vypálím je jako datové.
    BD video je něco jiného, má přece adresář BDMV / kde je 8 podadresářů a v STREAM je soubor m2ts a ten už je z originálu přežvýkaný podle toho,
    jaký Bitrate si nastavím. V Ediusu si nastavuji 40 Mbps, což je maximum co Edius umí.
    AVCHD formát nepoužívám.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2016

To Romana. Jaky mas prehravac ?? Mel jsem Sony, ted LG a ani jeden to nebere. PS4 jsem zatím nezkousel. Musim vždy 1270_720 50p.
    maxima

---------- Doplněno v 12:08 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:04 ----------

To mmmm. Ty soubory 1270_720 50p po renderu projedu free programem TS muxer (video stream a audio strem, ten mi udela strukturu BD, kterou v neru jako UDF 2,5 vypalim.
    pripadne 1920_1080 25p, 50p jak jsem psal mi BD prehravac nebere.

maxima

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

maxima: A není to škoda kvůli vlastnostem přehrávače snižovat rozlišení a snímkovou rychlost videa? Za pár let budeš mít lepší přehrávač, ale parametry záznamu už bohužel nezlepšíš...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

maxima - BD přehrávač mám Philips BDP2190, ale to už jsem tady napsal 28.1.2017, chce to číst.
    Naposledy upraveno uživatelem romana51: 31-01-2017 v 13:19 Důvod: chyba data

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2016

Saxel? není, rozdil fakt nepoznáš, snímky jsou stejne jen resize se meni. Delam i druhy soubor pro archivaci jako plny FHD, prave pro budoucno. Hlavni vyhoda, tedy pro me je, ze jeli projekt do 4,7 Gb, staci na to DVD medium (AVCHD) a prehravas na blu ray to DVD , nepotrebujes zrovna 25Gb BD.

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

No to jsi ale nenapsal, že 720p máš jen pro přehrávání, myslel jsem že tak archivuješ.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Záznam XAVC S HD versus AVCHD a následná editace
    Od Traveler v sekci Editace videa
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-07-2014, 17:35
  2. avchd
    Od ppepr v sekci Editace videa
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 31-08-2009, 19:49
  3. Jak renderovat AVCHD do AVCHD?