Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE49K5502 - shazuje internet?

spawny (6)|21.1.2017 12:31
Zdravím,

po novém roce jsme si pořídili tuto Tv. Zapojili, přihlásili k internetu pomocí wifi. Posílali si videa z youtube přímo do televize. Vše fungovalo jak mělo. Poté jsem se pokusil pustit film přímo z PC pomoci aplikace smart view přímo od Samsungu. Vše se pustilo ale cca po 25minutách obraz vypadl a napsalo to hlášku - že selhalo připojení. Společně i s tím mi však spadl komplet celý internet. Musel jsem resetovat celý router a modem, aby mi internet opět naskočil. Stává se to pravidelně. Dokonce se mi stalo i následující, jsem na PC (stolní připojený na pevno kabelem do sítě). Přítelkyně si zapne Tv a internet mi okamžitě vypadl. Testovali jsme to a vždy, když zapla televizi, vyhodila internet :) pomohlo pouze to, když jsem tv od sítě odpojil. Poté vše šlapalo. Neměnil jsem žádné nastavení a televizi opět připojil. Internet šlape i když je puštěna tv a PC. Dnes jsme se opět chtěli podívat na film. Pustil jsem jej pomocí smart view a cca po 25minutách spojení selhalo a shodilo mi to komplet celý internet. Nějaké návrhy, čím by to mohlo být? :) Na samsungu mi poradili, at dám tv do továrního nastavení. Nepomohlo. Předem díky. Vojta
tdlmarek (1566)|21.1.2017 12:38
Špatná kompatibilita bezdrátového modulu v routeru a v TV. V posledních letech celkem běžná závada, ačkoliv obvykle se to projevuje spíše u smartphonů a některých notebooků.

Pro ověření zkus TV připojit kabelem, problém by měl zmizet. Následně bych zkontroloval aktuálnost firmwaru v TV (a vlastně proč ne i v routeru).

Někdy jako řešení funguje výměna routeru za nějaké solidní AP. Občas je ale výsledkem, že klient (TV) pak sice access point už není schopen shodit, ale chybuje pořád a Internet přestane chodit akorát jemu samotnému.
spawny (6)|21.1.2017 18:20
Pokud připojím kabelem tv, nepřipojím potom stolní PC, protože je v druhém bytě. Firmware jsem aktualizoval hned po připojení Tv :) doufal jsem v nějaké řešení.. klikni sem, udělej tohle a půjde ti to :D
KamilZ (10277)|21.1.2017 18:30
[QUOTE=spawny;527687]Pokud připojím kabelem tv, nepřipojím potom stolní PC, protože je v druhém bytě.[/QUOTE]Tomu nerozumím, proč je tam "potom"? Pokud máš málo portů, tak to řeší switch, pokud je problém ve vzdálenosti, resp. dostupnosti kabelu a slovo "potom" nedává smysl.

BTW, mám poměrně dobré zkušenosti s Powerline.
spawny (6)|21.1.2017 18:59
Portů mám dost. Vše je na wifi, jenom stolní PC je na kabelu. Wifi router je druhém bytě a z něho mám natažený kabel až do PC. Takže pokud připojím kabel do Tv, nepřipojím potom už PC na síť. Já mám http://cz.tp-link.com/products/details/cat-9_TL-WR840N.html
vivid.sk (11472)|21.1.2017 19:06
Kamil ti napisal riesenie. Pokial z nejakeho dovodu nemozes potiahnut dalsi kabel pouzi switch.
Wifi obecne nieje dobre pouzivat na pripojenie do lokalnej siete. Na Youtube to obykle staci, ale okamzite, ako zacnes prehravat filmy s vyssim bitratom (BD remux), tak si skoncil.
spawny (6)|21.1.2017 19:52
aha, jinými slovy.. připlatil jsem si pár tisíc za to, abych nemusel tahat další kabely a mohl pouštět filmy přes wifi a ve finále je to k hovnu :)) já jsem lajk, ale přijde mi zvláštní, že to 25minut šlape a pak to padne a vyhodí to celý net. Zkusím zapátrat tedy ještě i jinde. Všem zúčastněním děkuji za rady.
vivid.sk (11472)|21.1.2017 20:37
Stale plati: Kabel je kabel.
Mimochodom, ten router nieje ziadna slava, uplne staci pouzivat dlhsiu dobu wifi na limitoch pripojenia a router to nezvladne (podobne skusenosti (aj) s TP-linkami mam, to co popisujes tomu zodpoveda). Skus si za "par kacek" kupit switch a natiahni kabel, pokial je to co len trochu mozne.
spawny (6)|21.1.2017 21:18
Dobrá, zkusím to. Ještě jednou děkuji.
spawny (6)|26.1.2017 17:45
Zdravím,

koupil jsem switch, koupil jsem dva kabely. Připojil jak tv, tak i PC. Internet běží v PC i v Tv, bohužel mezi sebou nekomunikují. Smartview nejede vůbec a tentokrát nejde pouštět ani videa z youtube :)
vivid.sk (11472)|26.1.2017 18:09
Len vseobecne:
- ako mas nastaveny router, mas zapnute DHCP?
- skontroluj a poznac si priradene IP adresy klientov (teda aj PC aj TV), pripadne ich skus opingat (z PC pingni TV)
- Vypni si WiFi v TV (alebo sa odhlas z pripojenej wifi siete).