Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: DVB Viewer - současné spuštění pouze 8x

Neregistrovaný (0)|18.1.2017 22:19
Tazatel: Moje jméno

Znění dotazu: Dobrý den,
potřebuji spouštět DVB Viewer vícenásobně. Problém je v tom že program je omezen jen do osmi spuštění.Funguje to přes sandboxie, ale hledám jednodušší řešení, děkuji.
vivid.sk (11472)|18.1.2017 23:10
Skus si ho vykopirovat pod inym menom inde a spustit dalsich 8 kopii.
Len tip.
Neregistrovaný (0)|27.1.2017 00:53
pro vivid.sk,
to už jsem udělal, jinak by to šlo spustit jen 1x.
vivid.sk (11472)|27.1.2017 13:39
Este sa spytam, aky je dovod na taketo spustenie (mozno sa da k vysledku dopracovat aj inak).
Neregistrovaný (0)|31.1.2017 08:40
Smyslem je koukat se na co nejvíce programů současně. Testnul jsem i nahrávací službu u toho DVBVieweru a omezení potoků je na 6 a při instalaci tohoto doplňku je omezení DVBVieweru jako zobrazovače už jen na 7. Nedochází mi smysl tohoto omezení. Samozřejmě lze použít jiný program, např.SmartDVB, ProgDVB apod., ale všechno má své "ale"....
vivid.sk (11472)|31.1.2017 14:10
Tymto smerom som ta chcel smerovat, ale vidim, ze uz si to testoval.
Mne sa mari, ze sme nieco podobne riesili pred mnohymi rokmi. DVBViever stacilo rozkopirovat do roznych adresarov a vyuzivat sluzbu DVB Recording Service, ktora poskytovala uz desifrovany signal.

Prejdi si toto vlakno starsieho datumu.
Neregistrovaný (0)|2.2.2017 14:44
Přečetl jsem si to vlákno, řeší se tam spíše decodování, to ale neřeším vůbec. Nahrávat nechci nic ale timestift je paradoxně fuč při spuštění nahrávací služby a navíc se mi nepodařilo spusti více než 1x onu nahrávací službu s omezením na 6 streamů, přejmenování adresářů nebo *.exe souborů této služby nepomáhá, jsou vázané samy na sebe a na registr. Tak jestli tohle jde, tak bych to uvítal. Mám 10 BDA zařízení a hodlám rozšířit, doufám že není omezen i počet zařízení....
vivid.sk (11472)|2.2.2017 15:20
Dekodovanie je nutne, koli distribucii samostatneho kanala, ktory je zobrazovany na klientovi uz nesifrovane. Mozes teda pouzit roznych klientov, ktori nie su zavisli na platfore (cize nielen DVBViewer, ale napriklad KODI)

DVB recording service sa samozrejme spusta 1x, ona obsluhuje vsetky TV karty a taktiez dotazy z klientov.
Dobre to chapem, mas 10x fyzickych kariet v jednom PC? To uz zrejme nemas pre vlastnu potrebu ....
Neregistrovaný (0)|3.2.2017 01:47
Dekodování zašifrovaných kanálů neřeším protože zašifrované nejsou.
Nahrávací služba by se jen 1x spouštět nemusela a ani jiná omezení na které se ptám.
Díky za infa, zůstanu na 16x omezení se Sandboxie.

Nasečtělou.
vivid.sk (11472)|3.2.2017 14:18
[QUOTE=;528088]Nahrávací služba by se jen 1x spouštět nemusela[/QUOTE]
Nema zmysel spustat sluzbu viac krat, pokial vie sluzba obsluzit n-fyzickych tunerov. Otazka je, preco je to len "n". treba sa spytat priamo na fore DVB Viewera. Mozno zistis dovod.

Pripadne skusit starsie verzie servera, ktore potencionalne toto obmedzenie nemaju. Mozno sa dostavame aj na fyzicky limit, pretoze DVB server otvara (prijima) cely TP (resp. mux, ak sa bavime o DVB-T kartach) a pre distribuciu vsetkych televiznych stanic teoreticky potrebujes len tolko fyzickych kariet, kolko je TP/multiplexov. Pokial ma jedex satelitny TP 50-60Mbit, tak si spocitaj spracovavany traffic pri desiatich TP.

A to este neriesim distribuciu smerom von v ramci LAN, ktora je v rezii DVB Service (samotne kanaly vo forme streamov na ktore su dotazy od klientov)
Neregistrovaný (0)|3.2.2017 17:41
Smysl spouštět službu by nemělo kdyby to nebylo omezené na 6 potoků a je jedno kolik zařízení je použito, budeli to např. DVB-T o osmi programech v multiplexu tak programů půjde spustil jen 6, budouly použity dejme tomu tři zařízení o třech multiplexech, půjde spustit zase pouze 6 programů. Na to se nemusím ptát ve fóru DVB Viewera protože to píší i ve WIKI DVBViewera. Proč to tak je mě nezajímá, zjevně politika.

Limit např. DVB-T zařízení je 8MHz, tím to omezení nebude, a navíc o omezení šířky pásma rozhodují ovládače pro určité zařízení a né program.

LAN je podstata šířky pásma, ale na jednom PC jako "local service" je bezvýznamná.

Kdyby nebylo to omezení u samotných DVBViewerů tak mě nahrávací služba vůbec nezajímá. Raději si připlatím za HW na jeden program.
vivid.sk (11472)|3.2.2017 17:59
Takze pises, ze sluzba ti pusti (povoli) maximalne 6 simultannych streamov. Kludne aj z jedneho muxu a viac ani tuk ?
Pozri si nastavenia, nemas tam nahodou tych 6 nastavenych ako maximum?

Neregistrovaný (0)|4.2.2017 11:36
No jistě že jich tam mám jenom 6. Zkus jich tam nacvakat, ať nekoukám na moc programů tak 15... A pak mi řekni jak to dopadlo... Dokonce ani omezení menší jak 6 nefunguje.
vivid.sk (11472)|4.2.2017 13:31
Zial, nemozem to prakticky odskusat, uz nemam konkreny HW Technisat Skystar HD2. Ale nastartoval som tuto sluzbu len pre info a naozaj to nejde naklikat.

Ide to vsak zmenit v konfigu v service.xml (zastav servis, prepis udaj, nastartuj servis a nasledne uz neotvaraj GUI, ktora tam da opat maximum 6):

[SPOILER]

1
20
20
10
3456

[/SPOILER]

Samozrejme, to uz varim z vody, ci to bude fungovat netusim... Daj vediet.
Neregistrovaný (0)|5.2.2017 09:01
Jak to poisuješ tak to vůbec není jednoduchý, program Services.exe ukončit lze jen ze správce procesů ale po ukončení se ihned vrátí zpět a pro správnou opětovnou funkci se musí PC restartovat jinak se toky plně neobnoví. To co je v Tray, je program DVBCtrl.exe a ten vrací vždy do 6. Takže přepsat v XML lze ale není to nic platný. Jinak je to síťování celý takový rozdrcaný, jednou se přehrávač chytne, jednou né, vše je pomalý, zkoušel jsem se MPC-HC a DVBViewerem. Čím víc to testuju, tím víc to nechci, jediná výhoda je 6 programů na jedno zařízení.
vivid.sk (11472)|5.2.2017 10:59
Ja som myslel reštart samotného servisu (dvbv recording service), cez program v tray (right click, sú tam možnosti štart a stop service).
Ale zrejme to nefunguje podľa predstáv. Škoda.


update: neskusal si iny sw, napriklad DVB Dream. Spominam si, ze svojho casu som s nim experimentoval, pretoze velel zobrazit PIP z celeho TP.
http://www.dvbdream.org/
- Multi PIP (19+1, watch a few channels at the same time).