Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cervena je modra a modra je cervena

lost-nomad (7)|23.5.2004 20:16
Po dokladnom prestudovani tychto stranok som sa rozhodol vlozit do PC tv kartu LifeViewTVFM s chipom od Philipsu. Kedze original soft sa vo WinXP poctivo sekal, pouzivam ATV2000...pochvalen bud Mike....grabujem cez ATV kodekom Huff-YUV plny PAL s nekomprimovanym stereo zvukom...vdaka vsetkym, ktori sa tu vyjadrili a napisali a tak mi /amaterovi/ ucinne poradili = na pevny disk viem dostat film v skutocne velmi peknej kvalite...normalne som s obrazkami spokojny...
Kde je problem? Potrebujem skomprimovat velmi velke subory...Virual Dub mi nepomoze a ani DrDivX...obaja softborci otocia farby-co ma byt cervene je modre a co mam byt modre je cervene...co s tym?! Vo VirtualDube ymenu farieb zbadam hned ako mi edituje avi subor.
Prosim o radu!! Zgrabovane video je uplne ale uplne v poriadku - aj WinMediaPlayer9 aj MediaPlayerClassic uplne v poriadku prehraju suborisko z disku...aj zvuk je presne tam, kde ma byt.
Pre upresnenie zostava, ak to tu moze hrat rolu: PIV2,8GHz FSB800MHz, 2x512MB DDR400, 2x80GB SATA disky, chipset SiS655 south bridge SiS964.
lost-nomad (7)|23.5.2004 20:20
Zabudol som na detail...VirtualDub a aj DrDivX sa spravaju rovnako v pripade zgrabovania ako pod YUV tak aj RGB24.
stayman (12393)|23.5.2004 20:24
Tam HW nema na to vplyv, to vidim skor problem medzi YUV -> RGB, ale ucinne riesenie ti najlepesie poradi Hawkey (zajtra rano :-D )
lost-nomad (7)|23.5.2004 20:29
:-) tak teda cakam...diky
Hawkey_tvf (434)|5.6.2004 13:44
no v prvom rade stiahni poslednu verziu Huffmana a pozri ci k nej este nie su nejake patche...
Hawkey_tvf (434)|6.6.2004 01:28
... a este ma napadlo, ze toto patri dost pravdepodobne do typu problemov "zrkadlovo obrateny obraz" a pod., takze ak mas nejakou nahodou instalovany nejaky kodek pack, von s nim, spustit daky RegCleaner alebo daco take, reboot, reinstalovat IBA REALNE POTREBNE KODEKY, reboot, znovu vyskusat, ak to nepomoze, tak odzalohovat data a reinstalovat okna. Radikalne, ale take hovadiny ako instalacia kodek packu sa musia riesit takymto preventivnym ockovanim - subjekt raz dojezisiaci pocitac kodek packom a dokopany k reinstalacii si uz nabudice instalaciu nejakej blbosti spravidla rozmysli.
:-E
lost-nomad (7)|6.6.2004 08:27
t :BB: vdaka, skusim preinstalovat okna, lebo som ich dojezil kodek packom :-?