Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vadné podsvícení?

dupaljan (7)|14.1.2017 23:01
Ahoj,

jsem asi fakt totální smolař, nebo jsem moc náročnej. Po výměne 2 kusů LCD Samsung, kde byly vadné panely jsem si koupil SONY KDL-50W808. Špičkový, ostrý obraz, týden jsem se kochal a dnes jsem náhodou zahlédl černou obrazovku - vstup bez signálu. Zděsil jsem se nerovnoměrného podsvícení, které vytváří velké fleky a pouze střed je jasně černý. Pustil jsem si film a soustředil se na pasáže v závěrečných titulcích a je to tam samozřejmě rovněž. Když už o tom vím, pozoruji to samozřejmě i ve scénách filmu. Už se tomu musím smát, opět vadná TV? Je to u TV v cenové relaci do 20.000 běžný jev, nebo bych to měl reklamovat?

Díky za názory
RoPo (6061)|14.1.2017 23:23
Ano je to běžný jev kus od kusu. Cenová hranice na tom nehraje vůbec roli. Reklamovat můžeš, ale nemusí být uznáno. Lépe odstoupit od kupní smlouvy v prvních 14-ti dnech od uzavření kupní smlouvy na dálku. A měnit, měnit a měnit. Než nenajdeš dobrý kus nebo tě to přestane bavit. :D
dupaljan (7)|17.1.2017 19:33
to jsi mě moc nepotěšil :-(
dupaljan (7)|17.1.2017 19:40
Ahoj,

mám koupenou LCD SONY 50W808. Při tmavé obrazovce a tmavých scénách je vidět bohužel klasická mapa špatného podsvícení. Pokud mě uznají reklamaci, lze to opravit, nebo mění celej panel?

Díky
vivid.sk (11472)|17.1.2017 20:26
Netreba zakladat nove vlakno na rovnaku temu, mohol si pokracovat v existujucom.
Reklamaciu ti na 99% neuznaju, tieto veci sa riesia do 14 dni (vratenim kusu v zakonnej lehote) a nasledne si si mal zobrat novy.
dupaljan (7)|17.1.2017 21:52
Ale uznají, znám se s těma lidma, dělal jsem tam. A kus za kus nelze, protože tento model již neseženeš. Potřebuji tedy vědět, zdali se dá tato vada opravit
vivid.sk (11472)|17.1.2017 22:23
Potom preco sa nespytas ich?

Ak ti objednaju novy panel, vysledok moze byt aj horsi (tieto pripady sme tu uz mali), ovsem skusenosti su take, ze to nieje vada, ale vlastnost. Samozrejme, zavisi to od intenzity problemu, zatial diskutujeme v teoretickej rovine, nevideli sme, ako problem vyzera realne, ak to je extremne, vymenu uhras.
KamilZ (10277)|18.1.2017 06:59
Někdy se to dá opravit přesnějším (rovnoměrnějším) dotažením LCD panelu, ale moc bych na to nesázel. Když se s nimi znáš tak nechápu, co zde řešíš. Ať Ti objednají nový panel a pokud bude horší, tak ho nevezmeš.